Лікування фелінозу (хвороби котячих подряпин) у Києві

Хвороба котячих подряпин, також феліноз, бартонельоз, доброякісний лімфоретикулез, гранульома Молларе - це гостре інфекційне захворювання, яке розвивається при попаданні на шкіру або слизові оболонки грамнегативної бактерії Бартонелли через подряпини та у подряпини. Найчастіше розвивається у дітей та підлітків.

Початковий феліноз фото Bogomolets ClinicФеліноз – це той випадок, коли інфекція є зоонозною, тобто передається від тварини. Починаючи з дерматологічної проблеми, ця хвороба продовжується загальним нездужанням, а в результаті може бути небезпечною для здоров'я та навіть життя.

Щоб спілкування з милим сімейством котячих супроводжувалося лише позитивними емоціями без серйозних наслідків для здоров'я, дерматологи Bogomolets Clinic запрошують власників котів та кошенят на консультацію. Наші лікарі знають, як вилікувати бартонельоз у дітей та дорослих, не допустивши важких ускладнень.

Причини фелінозу

Збудник захворювання - патогенна бактерія Бартонелла, яка живе в котячому організмі. Заражаючи людину, кішки, у свою чергу, заражаються один від одного через укуси кліщів та бліх. Близько 20% домашніх та 50% бродячих кішок є носіями інфекції, проте симптомів захворювання не виявляють. Людина від людини заразитися на феліноз не може.

Бартонельоз у людини розвивається після тісного контакту з кішками будь-яких порід. Особливо з кошенятами віком до 1 року, оскільки серед дорослих котів переносниками інфекції є кожна друга тварина, а серед кошенят – 80%. Тому кошенята здатні інфікувати людей у ​​15 разів частіше, ніж дорослі коти. Бартонелла передається зі слиною через укуси, з мікрочастинками через подряпини, у процесі збирання котячого туалету через випорожнення.

До групи високого ризику входять люди із зниженим імунітетом. Це пацієнти з цукровим діабетом, ВІЛ-інфекцією, онкологією чи після трансплантації донорських органів, а також вагітні.

Симптоми хвороби котячих подряпин

Інкубаційний період з отримання травми до появи перших симптомів може тривати від 10-14 днів до одного чи кількох місяців. Як правило, в цей час зусилля батьків спрямовані на лікування шкірного дефекту, а не виявлення та терапію бактеріальної інфекції у фахівця. До основних симптомів бартонельозу відносяться:

  • поява на місці укусу чи подряпини покритої кіркою папули серед еритеми (почервоніння);
  • регіонарний лімфаденіт (запалення та збільшення лімфатичних вузлів у певній ділянці тіла).

Пізніше до основних клінічних проявів приєднуються грипоподібні симптоми (субфебрильна температура тіла в межах 37,5°C, ломота у м'язах, біль у суглобах) та симптоми інтоксикації (слабкість, головний біль, втрата апетиту, діарея, нудота та блювання).

Чим небезпечна хвороба котячої подряпини

Якщо феліноз із явною клінічною картиною не діагностувати та не лікувати, то інфекція вражає всю імунну систему. Тому для людей з імунодефіцитними станами це захворювання може бути потенційно небезпечним та навіть смертельним. Розвиваються ураження внутрішніх органів (серця, печінки, селезінки) та кісток.

До віддалених наслідків також відноситься поразка центральної нервової системи: розвивається нейроретиніт, менінгіт чи енцефаліт.

Довго збільшений лімфовузол знаходиться у стані хронічного запалення, що збільшує ризик вторинного інфікування та нагноєння. Гнійний процес проявляється болем, почервонінням та температурою. При такому ускладненні може знадобитися хірургічне втручання.=

Діагностика фелінозу

Діагностувати бартонельоз на підставі лише клінічного огляду та збору анамнезу важко. Підтвердити діагноз лабораторно допоможуть такі дослідження, як загальний аналіз крові (відзначається підвищення рівня еозинофілів) та аналіз крові на імуноглобуліни М (антитіла IgM).

При помітному збільшенні регіонарних лімфовузлів необхідно диференціювати хворобу котячої подряпини від інших системних захворювань, що супроводжуються таким же симптомом. Це онкологічні та хронічні інфекційні процеси в організмі. У разі потреби при цьому проводиться інцизійна біопсія та гістологічне дослідження фрагмента лімфатичного вузла.

Диференціальна діагностика необхідна з такими захворюваннями, як лімфаденіт, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), венеричні лімфогранулеми, бруцельоз, онкологія.

Крім дерматолога, до консультації та терапії може приєднатися інфекціоніст, хірург.

Лікування фелінозу у Києві в Bogomolets Clinic

Перенести хворобу котячих подряпин – зовсім не означає перестати любити тварин і залишити власного вихованця без даху над головою. Це означає – набути стійкого імунітету після лікування у висококваліфікованих дерматологів нашої клініки.

Якщо є міцний імунітет, то феліноз у дітей проявляється виключно збільшенням лімфовузлів, вимагає лише спостереження та проходить самостійно протягом 2-6 місяців. Якщо з'явилася виражена клінічна симптоматика – ми призначаємо схему лікування хвороби котячих подряпин у Києві для придушення інфекційного процесу в організмі та недопущення ускладнень:

  1. Антибактеріальна терапія (азитроміцин, ціпрофлоксацин, доксициклін, гентаміцин).
  2. Жарознижувальна та знеболювальна терапія (прийом нестероїдних протизапальних препаратів).
  3. Вітамінотерапія.

Профілактика фелінозу

При контакті з кішками потрібно намагатися уникати подряпин та укусів тварини. Обережність необхідна як у спілкуванні з приютськими або бродячими, так і домашніми котами.

Після отримання подряпини або укусу слід ретельно вимити постраждалу частину тіла з милом, обробити антисептиком та спостерігати за раною.

Профілактика потрібна не тільки господареві, а й вихованцю. Тому рекомендується показувати кішку ветеринару 1 раз на рік, а в разі потреби – повноцінно пролікувати від бліх та кліщів. Це особливо актуально для тих тварин, яких випускають на вулицю.

Лікування фелінозу (хвороби котячих подряпин)

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію