Лікування невуса Шпіца у дітей у Києві

Поява нових родимок на шкірі у дитини, навіть у великій кількості – нормальне фізіологічне явище. Адже малюк росте – а разом з ним дорослішає і змінюється його шкірний покрив. Типовий вік появи нових родимок або невусів у дітей – це 4-5 років. Ці зміни також можуть відбуватися трохи раніше або трохи пізніше.

Проте окрім звичайних родимок на дитячій шкірі можуть з’являтися і незвичайні. На відміну від звичайних, які не змінюються і зберігають первинний вигляд, незвичайні невуси відрізняються за кольором, розміром і динамікою. Вони продовжують активно рости, в короткий термін змінюють форму і колір (темнішають) та супроводжуються іншими симптомами. Однією з таких незвичайних родимок є невус Шпіца.

Що таке невус Шпіца?

Невус Шпіца – це доброякісний меланоцитарний невус, який виникає з меланоцитів (клітин, що утворюють пігмент шкіри меланін) і зустрічається серед дітей від 1 до 10 років та молоді.

Типовою локалізацією у маленьких дітей є голова та шия, у підлітків та молодих людей до 30 років – нижні кінцівки.

Невус Шпіца у дітей – досить рідкісне новоутворення, яке відрізняється швидким ростом і протягом 3-6 місяців досягає розмірів від 5-6 мм до 1-2 см в діаметрі.

Чим відрізняється невус Шпіца від меланоми

Візуально невус Шпіца дуже схожий на меланому: він має рожево-червоний або темно-коричневий колір і швидко росте, досягаючи значних розмірів. І схожий не тільки клінічними ознаками, які здатні помітити батьки – а ще й гістологічною структурою, яку можуть дослідити тільки патоморфологи. А тому його дійсно легко сплутати з меланомою: найбільш злоякісною родимкою шкіри.

Проте меланома у дітей виникає дуже рідко (менше 1% випадків). Але в більшості випадків меланоми, діагностованих серед пацієнтів молодшого віку, нею виявлялася саме шпіцоїдна меланома, яка утворюється з невуса Шпіца.

І пам’ятайте: якщо це меланома – то вона не свербить і не болить. І шпіцоїдна меланома – також. На відміну від них, доброякісний невус Шпіца може викликати свербіж та інші дискомфортні відчуття шкіри.
 

Невус Шпіца крупним планом фото Bogomolets Clinic

 

Симптоми та діагностика невуса Шпіца у дитини

Невус Шпіца належить до небезпечних родимок у дітей. І цьому є дві причини:

  1. невус Шпіца схожий на меланому;
  2. атипова форма цього меланоцитарного невуса небезпечна тим, що здатна перероджуватися в меланому.

Тому батькам дитини так важливо здійснити наступні кроки:

  • помітити цей невус серед інших родимок;
  • ідентифікувати його за клінічними симптомами;
  • в разі необхідності верифікувати його за допомогою патогістологічного дослідження.

Кращим способом заспокоїти батьківське хвилювання та остаточно визначити вид новоутворення на шкірі у дитини буде консультація дитячого дерматолога у Києві. Під час прийому наші спеціалісти оглядають родимку за допомогою дерматоскопа, який передає зображення на планшет, дозволяє роздивитися пігментний малюнок з 10-кратним збільшенням і точно визначити його природу та наявність небезпеки.

Якщо батьки не мають часу та можливості привезти малюка в клініку – альтернативним рішенням буде онлайн консультація дитячого дерматолога. Ця сучасна послуга допоможе отримати відповідь та лікарські рекомендації негайно. Під час телемедичної консультації дерматолог розпізнає невус Шпіца по фото та на відео, оглядаючи шкіру дитини через відеочат. В разі будь-яких сумнівів додатково призначається очний прийом в клініці.

Чи обов’язково видаляти невус Шпіца у дитини?

Рішення про видалення невуса Шпіца залежить від кожного конкретного випадку. Показанням до видалення можуть бути наступні ситуації:

  • якщо відбувається швидкий ріст невуса;
  • якщо помічено атипові зміни на дерматоскопії (бо вони мають злоякісний потенціал);
  • якщо новоутворення розташоване в такому місці, яке регулярно піддається травматизації.

Лікування невусу Шпіца у дитини в Києві

Якщо дерматоскопічного огляду недостатньо, щоб відрізнити дане новоутворення від інших меланоцитарних невусів і визначити ризик злоякісного переродження – рекомендоване хірургічне видалення невуса Шпіца. Водночас операція є і методом діагностики: видалена тканина відправляється на патоморфологічне дослідження, під час якого встановлюється диференційний діагноз.

Хірурги-дерматологи BOGOMOLETS CLINIC у Києві проводять хірургічне втручання на дитячій шкірі таким чином, щоб остаточно видаляти новоутворення і при цьому зберігати естетичний вигляд. Оперативне втручання на шкірі у дитини виконується із застосуванням седації (медикаментозного сну).

Якщо ви помітили у дитини раннього віку незвичайно велику родимку, яка відрізняється від інших нетиповим кольором і дуже швидко росте – не вагайтеся і звертайтеся до наших лікарів.

Дитячі дерматологи BOGOMOLETS CLINIC особливо раді надавати допомогу дітям. Ця допомога базується на 30-річному клінічному досвіді і надається всіма доступними способами: дистанційно чи очно у Києві. На ваших малюків чекає точна діагностика, оптимальна лікувальна тактика та якісне і естетичне вирішення проблеми шкіри. Довірте найдорожче найкращим!

Лікування невуса Шпіца у дітей

Популярні питання про Лікування невуса Шпіца у дітей

У якому віці можна видаляти невус у дитини?

Видаляти невус Шпіца у дитини можна у будь-якому віці. Рішення про необхідність видалення, яке приймає дерматолог, більше залежить від характеру родимки та її проявів.

Ціни на Лікування невуса Шпіца у дітей у Києві

Записатись на консультацію
Консультація дитячого дерматолога з дерматоскопією

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог

Досвід більше 23 років, вища категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію