Діагностична біопсія у Києві

Біопсія шкіри - процедура, при якій за допомогою спеціальних медичних інструментів проводиться забір фрагмента шкіри як для встановлення діагнозу шкірних хвороб(дерматозів) так і для видалення новоутворень де видаляється цілком пухлина та відправляється на гістологічного дослідження. Патогістологічна лабораторія є частиною команди у виконанні цієї процедури. Після отримання гістологічного матеріалу патогістологу треба зробити зріз та встановити діагноз під мікроскопом, тільки на підставі гістологічного дослідження ми можемо стверджувати що це за новоутворення. 

Як біопсія може лікувати?

Біопсія в дерматоонкології може бути не тільки діагностична а ще лікувальна. Ми враховуємо що потрібно якнайбільше зберегти тканину шкіри для мінімального дефекту, якщо гістолог дасть заключення при первинному видаленні, що в краях резекції немає ракових клітин то ми видалили новоутворення з діагностичною і лікувальною метою. 

Чи потрібно відправляти папілому на гістологію? Для чого відправляти родимку на гістологічне дослідження якщо її повністю видалили?

Кожне новоутворення може бути потенційно небезпечним. Є така форма раку, як безпігментна меланома, вона може виглядати як папілома або бородавка. Тільки за допомогою гістології ми можемо стверджувати, що це за новоутворення.

Які є методи взяття біопсії?

Діагностична біопсія

Кожна біопсія для лікаря це як мистецтво для художника. Лікар враховує не тільки медичні аспекти проведення біопсії, дуже важливу роль грає естетичні та функціональні побажання пацієнта. Тут потрібні навички експертних фахівців які враховують все для того щоб взяти якісно матеріал та залишити мінімальний дефект.

Мені потрібно після процедури лежати в палаті? Я можу одразу бути функціональним? Це дуже боляче?

В залежності від ділянки взяття біопсії ми даємо пацієнту певні рекомендації. Процедура проходить безболісно, Ви одразу після завершення зможете бути функціонально спроможнім та Вам не доведеться лежати в палаті.

Які можуть бути покази та які хвороби?

Методика взяття шкіри застосовується при будь-якому шкірному захворюванні, достовірно діагностувати яке за візуальними проявами, клінічними ознаками та іншими лабораторними аналізами неможливо. Це золотий стандарт діагностики в дерматології, трихології, дерматоонкології і т.д. Біопсія може допомогти в постановці діагнозу таких хвороб:

Шкірні новоутворення:

 • Травмовані родимки(невуси)

 • Піднігтьові новоутворення 

 • Актинічний кератоз

 • Меланома

 • Базальний та плоскоклітинний рак шкіри

 • Атипові або диспластичні невуси

Шкірні дерматози:

 • Псоріаз

 • Екзема

 • Грибкові ураження шкіри(Мікоз гладкої шкіри)

 • Червоний плоский лишай

 • Cистемний червоний вовчак (СЧВ)

 • Хвороби волосся та шкіри волосистої частини голови:

 • Андрогенна алопеція у жінок та чоловіків

 • Синдром Грема Літтла 

 • Фронтальна фіброзна алопеція

 • Декальвуючий фолікуліт

 • Псевдопелада Брока

Як проводиться процедура?

Після планування тактики біопсії лікар обробляє антисептичним розчином ділянку шкіри у зоні втручання та проводить місцеву анестезію. Потім виконує забір матеріалу.

Біоптат(шматочок шкіри) поміщається у фіксуючий розчин і прямує до лабораторії для мікроскопічного дослідження та виявлення морфологічних ознак патологічного процесу. 

Після процедури лікар накладає пов'язку (або шви), що давить, закриває рану стерильною серветкою і фіксує її. Тривалість носіння пов'язки визначається лікарем та залежить від обсягу виконаної біопсії.

Чому одразу ми не можемо видалити все новоутворення? Чому потрібна реексцизія якщо прийшов діагноз меланома?

Розмір краю повторного висічення залежить від товщини за Бреслоу (це товщина інвазії меланоми в міліметрах) виміряної патологоанатомом. Реексцизія робиться через декілька тижнів після первинного видалення.

Діагностична біопсія

Ціни на Діагностична біопсія у Києві

Записатись на консультацію
Діагностична біопсія ексцизійна новоутворення Ø від 8-10мм
5950 грн
Діагностична біопсія ексцизійна новоутворення Ø від 5-8мм
4950 грн
Діагностична біопсія ексцизійна новоутворення Ø від 3-5мм
3950 грн
Діагностична біопсія ексцизійна новоутворення Ø до 3мм
2950 грн
Діагностична біопсія ексцизійна новоутворення Ø до 2мм
1950 грн

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматокосметолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматокосметолог

Основний професійний інтерес - дерматокосметологія, лазерна дерматокосметологія, лікування вугрової хвороби, естетична медицина, омолодження, мезотерапія, контурна пластика, пілінги, радіохвильове видалення новоутворень шкіри, кріодеструкція.

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію