Лікування папілом у Києві

Папілома – це доброякісне пухлиноподібне новоутворення, що виникає на шкірі та слизових оболонках і має вірусну етіологію. Локалізація папілом на шкірі призводить до суттєвого косметичного дефекту, в гортані – до зміни голосу і порушення дихання, на слизових оболонках внутрішніх органів – до виразок і кровотеч. Але найчастіше це все-таки шкірні новоутворення, які продовжують рости і збільшуватися в розмірах, стаючи помітними косметичними дефектами та завдаючи фізичного дискомфорту.

Висококваліфіковані дерматологи BOGOMOLETS CLINIC мають все необхідне для того, щоб без найменшого дискомфорту для пацієнта діагностувати і за одну процедуру усунути папіломи та пов’язані з ними ризики. 
 

Фото папілом BOGOMOLETS CLINIC

Які причини виникнення папілом?

Появу на шкірі папілом викликає одна з найпоширеніших вірусних інфекцій у світі, а саме – вірус папіломи людини (ВПЛ), який відноситься до сімейства Papoviridae, групи Papillomavirus.

Перечислимо деякі особливості виникнення та розвитку папілом:

 • появі папілом сприяють такі фактори як хронічні запальні процеси, імунодефіцитні стани, ендокринні розлади, порушення обміну речовин та серцево-судинні захворювання;
 • серед ВПЛ існують віруси з високим та низьким онкогенним ризиком;
 • онкогенність папілом пояснюється здатністю вірусу інтегрувати свою ДНК у геном клітин людини;
 • до високоонкогенних типів ВПЛ належать 16 і 18;
 • до низькоонкогенних типів ВПЛ відносяться 6 і 11;
 • ВПЛ є висококонтагіозним вірусом, тобто дуже заразливим;
 • вірогідність інфікування протягом життя становить близько 80%;
 • за статистикою, близько 60% дорослого населення має на тілі такі новоутворення;
 • папіломавірусна інфекція не обирає людей за віком і статтю – проте у вагітних жінок в другому триместрі збільшується частота виникнення папілом;
 • у дорослих зараження відбувається переважно статевим шляхом і тісним контактом шкіра до шкіри, а також через кров (під час операцій, переливання крові);
 • дітям вірус передається при народженні під час проходження родовими шляхами матері, якщо вона інфікована.

Симптоми папілом

Папіломи відрізняються характерним зовнішнім виглядом, а також типовою локалізацією в місцях з тонким та ніжним епітелієм, зокрема:

 • мають вигляд сосочка на вузькій ніжці або широкій основі з м'якою або щільною консистенцією, від тілесного до рожевого та коричневого кольору;
 • зазвичай не викликають фізичного дискомфорту – але при травмуванні можуть боліти і сильно кровоточити;
 • на обличчі з’являються навколо рота або очей (найчастіше на повіках);
 • на тілі виникають в області складок або місцях найбільшого тертя – на шиї, під пахвами, під грудьми, в паху, а також на слизових оболонках рота або статевих органів (такі утворення називаються генітальними бородавками);
 • далеко не завжди захворювання проявляється клінічно – найчастіше людина є безсимптомним носієм;
 • у дорослих симптоми виникають на фоні зниженого імунітету та активного статевого життя;
 • у дітей клінічна симптоматика проявляється при зниженні загальної та місцевої імунної резистентності організму.

Чи небезпечні папіломи

Самі по собі папіломи не несуть загрози для здоров’я. Однак вона може виникнути в таких випадках:

 • при локалізації папіломи на шиї або під пахвами, де новоутворення зазнає регулярної травматизації одягом, прикрасами і бритвою, існує ризик інфікування – а в деяких випадках злоякісного переродження;
 • для жінок особливо небезпечними є папіломи на статевих органах;
 • основна загроза для жіночого репродуктивного здоров’я – це ризик виникнення раку шийки матки, пов'язаний з високоонкогенними типами вірусу папіломи людини.

Діагностика папіломи 

Через велику кількість типів вірусу діагностика папілом має свої особливості. Поставити точний діагноз на підставі візуального огляду можна тільки в класичному випадку гострих папілом. Проте не в усіх випадках це дає точну інформацію про тип вірусу та його онкогенність. Тому при підозрі на папіломатозну природу новоутворення вдаються до ПЛР-діагностики ДНК вірусу. 

ПЛР-діагностика дозволяє не лише підтвердити наявність вірусу папіломи людини в організмі та визначити його тип, але й встановити, скільки вірусів є в організмі на момент проведення аналізу.  Таке дослідження має цінне діагностичне значення, оскільки, знаючи відсоток вмісту вірусу та його тип, можна визначити приблизні терміни зараження та виявити контактних осіб з метою їх обстеження та призначення превентивної терапії. Також ПЛР-діагностика дає інформацію про те, чи мають папіломи хронічний перебіг або є наслідком одномоментного зниження імунітету – завдяки таким даним можна призначити адекватну терапію. 

Якщо єдиним методом лікування папілом є видалення, то паралельно з оперативним втручанням проводять біопсію для проведення патогістологічного дослідження. Патогістологічне дослідження видаленої тканини дає більш точні результати, тому що обстеженню підлягають як клітини, так і правильність розташування їх шарів та особливості морфологічної будови. Це дає достовірні результати про ступінь змін в організмі та про ймовірність ризику малігнізації. 

Лікування папілом у Bogomolets Clinic

Папіломи не лікуються терапевтично – вони ефективно і без рубців видаляються лікарями BOGOMOLETS CLINIC, де застосовуються сучасні протоколи операцій і малоінвазивні техніки:

 1. Кріодеструкція папілом – руйнування рідким азотом.
 2. Лазерне видалення папілом – випаровування лазерним випромінюванням.
 3. Радіохвильове видалення папілом – коагуляція високочастотними хвилями за допомогою радіоножа Surgitron.
 4. Електрокоагуляція папілом – припікання електричним струмом.
 5. Хірургічне висічення – рекомендоване в тих випадках, коли важливо зберегти тканини новоутворення для подальшого патогістологічного дослідження.

Профілактика папілом

Незважаючи на широку розповсюдженість, зараження папіломавірусною інфекцією і появу папілом можна попереджати:

 • найефективнішим способом профілактики папіломавірусної інфекції та папілом залишається вакцинація, яка зазвичай проводиться до початку статевого життя;
 • до запобіжних заходів належать бар’єрна контрацепція презервативами і уникання незахищеного статевого акту;
 • надійною профілактикою зараження будь-якою вірусною інфекцією зажди є підтримка імунітету.

Якщо у вас з’явилася папілома, не варто розраховувати на її самостійне зникнення і чекати ускладнень – краще звернутися до наших лікарів-дерматологів за безболісним і безпечним видаленням на новітньому обладнанні. Запрошуємо вас на очний прийом у Києві та Львові, а також надамо невідкладну онлайн-консультацію в будь-якій точці країни та світу.
 

Лікування папілом

Популярні питання про Лікування папілом

Що може трапитися, якщо випадково пошкодити чи відірвати папілому?

На місці пошкодження утвориться незахищена рана, в яку можуть потрапити хвороботворні мікроорганізми. Це може призвести до розвитку інфекції та запалення рани. Особливо ризикованою є ситуація, коли папілому пошкоджують на слизовій оболонці, оскільки це створює сприятливе середовище для проникнення інфекційних агентів. Якщо ви випадково відірвали папілому, важливо негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути негативних наслідків та вжити необхідні заходи.

Які папіломи не підлягають самостійному видаленню?

Самостійне видалення будь-яких папілом за допомогою народних методів заборонено! Оскільки це може призвести до пошкодження шкіри та виникнення інфекційних ускладнень. Видалення папіломи можливе лише в клініці, та назначається за умови лікарської консультації після обстеження, отримання результатів аналізів та визначення типу новоутворення.

Як розповсюджується вірус папіломи у людини?

Вірус папіломи людини передається під час незахищених статевих контактів, включаючи різні види сексу з інфікованим партнером. Для запобігання передачі вірусу рекомендується використовувати презервативи під час статевих контактів.

Ціни на Лікування папілом у Києві

Записатись на консультацію
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматокосметолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматокосметолог

Основний професійний інтерес - дерматокосметологія, лазерна дерматокосметологія, лікування вугрової хвороби, естетична медицина, омолодження, мезотерапія, контурна пластика, пілінги, радіохвильове видалення новоутворень шкіри, кріодеструкція.

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію