Лікування (видалення) атероми у Києві

Атерома - це доброякісна пухлина сальної залози, утворюється через блокування вивідних каналів сальних залоз, що призводить до нагромадження сальної рідини, підшкірного жиру та ороговілих клітин шкіри. Атерома має наступні особливості: 

 • у більшості випадків протікає як запально-інфекційний процес;
 • виглядає як підшкірна шишка з гладкою поверхнею, шкіра над якою незмінена або почервоніла;
 • може досягати значних розмірів;
 • з'являється як одиничний елемент, але також може з'явитися цілою групою з множинних пухлин;
 • може виникнути на обличчі та будь-якій частині тіла, яка відрізняється добре розвиненим сально-волосяним апаратом;
 • найчастіше зустрічається атерома на голові та на спині, а також на обличчі, шиї та статевих органах;
 • частіше хворіє шкіра, яка регулярно піддається травматизації (після гоління, видавлювання прищів);
 • і атерома, що з'явилася вперше, і атерома, що рецидивує, може свідчити про значне зниження імунітету;
 • атерому часто плутають з епідермальною кістою, але це різні новоутворення;
 • на відміну від епідермальної кісти, що повільно зростає, наповнена кератином і рідко потребує лікування, атерома не підлягає самостійному лікуванню, а видаляється тільки хірургом-дерматологом;
 • у рідкісних випадках спостерігається прорив сала і гною назовні, що свідчить про те, що атерома пройшла сама, однак втрачати час на очікування подібного самолікування не слід;

Раннє звернення до кваліфікованого лікаря-дерматолога допомагає уникнути важких гнійно-септичних ускладнень, рецидивів і рубців від атероми.

Атерома на голові фото Bogomolets Clinic

Така пухлина проходить без сліду, якщо видалення атероми в Києві виконують дерматологи Bogomolets Clinic. Ми використовуємо можливості сучасної лазерної та малої хірургії, що дають змогу індивідуально підбирати оптимальний метод видалення в кожному конкретному випадку.

Чому виникає атерома

Атерома виникає внаслідок закупорки та запалення сальної залози вивідної протоки волосяного фолікула. Унаслідок закупорки злущеним епітелієм сальна залоза розтягується і збільшується, закриваючи протоку для виведення назовні себума або шкірного сала.

Сальна залоза, на відміну від потових залоз, запалюється дуже рідко. Але оскільки навіть в умовах закупорки продовжує функціонувати, тобто виділяти себум - то формує закриту капсулу зі сприятливим для інфікування жировим середовищем.

Що знаходиться всередині атероми?

Атерома шкіри являє собою капсулу, яка на різних етапах свого розвитку містить:

1) секрет сальних залоз (шкірне сало);

2) запальний інфільтрат (скупчення біологічної рідини, що складається з лімфи з домішками крові та під час запалення випотіває, тобто просочується з капілярів у порожнину капсули);

3) гнійний інфільтрат (перетворення стерильного тканинного випоту в гній у разі занесення інфекції та розвитку інфекційного процесу).

Чим небезпечна атерома

Деякі люди думають, що атерома - це рак. Це абсолютно не так. Оскільки, незважаючи на закінчення -ома, яке завжди присутнє в назвах пухлин, атерома - доброякісне, а не злоякісне новоутворення. Вона не здатна перероджуватися і давати метастази. Однак становить іншу небезпеку, а в деяких випадках і дуже серйозну:

 • атероми здатні рости і збільшуватися в розмірах;
 • за відсутності лікування схильні до запалення, приєднання бактеріальної інфекції - і, як результат, до нагноєння;
 • найважче ускладнення - це розвиток абсцесу або гнійної флегмони, коли гнійно-запальний процес поширюється на всі підшкірні структури;
 • при неадекватному видаленні схильні до частих рецидивів на тому ж місці;
 • атерома волосистої частини голови загрожує смертельно небезпечним тромбозом венозного синуса головного мозку;
 • розлитий гнійний процес може викликати інтоксикацію всього організму і небезпечний для життя сепсис (зараження крові).  

Чи потрібно видаляти атероми?

Кіста в стані запалення і гострої гнійної інфекції (абсцесу або флегмони) потребує екстреного хірургічного видалення. У важких випадках це допомагає не тільки зберегти здоров'я, а й врятувати життя людини.

Чи можна самому видалити атерому?

Видалення атероми - операція, яка вимагає від виконавця глибоких знань анатомії м'яких тканин і досконального володіння хірургічною технікою. Тому для проведення хірургічного втручання потрібно бути хірургом. А операція повинна виконуватися тільки в лікарні або спеціалізованій клініці. 

В іншому разі можна серйозно нашкодити собі або близькій людині. Тому не ризикуйте найдорожчим - приходьте на лікування до професійних хірургів-дерматологів.

Діагностика атероми

Діагностика кісти сальної залози на обличчі або тілі не становить складності для наших лікарів і відбувається на очній консультації, яка включає:

 • клінічний огляд з дерматоскопією;
 • біопсія і гістологічне дослідження (у разі неінфікованої кісти з підозрою на злоякісний ріст);
 • диференціальна діагностика із закритим комедоном (підшкірним прищем) при акне, ліпомою (жировиком), фурункулом (запаленням волосяного фолікула).

Лікування атероми в Bogomolets Clinic

Дерматологи нашої клініки у Києві проводять консервативне, оперативне та апаратне лікування атероми у дорослих і дітей:

 1. Медикаментозна терапія атероми - призначається на ранній стадії, коли ще не сформовано гнійне вогнище. Дає змогу купірувати запалення прийомом антибіотиків широкого спектра дії, фізіотерапією і накладенням антисептичних пов'язок. Однак пацієнти дуже рідко звертаються до лікаря на цій стадії.
 2. Хірургічне видалення атероми - висічення скальпелем під місцевою анестезією великих і ускладнених пухлин. За наявності абсцесу або флегмони операція обов'язково супроводжується дренуванням гнійної порожнини для адекватного відтоку гною і запаленого шкірного сала назовні. Потім відбувається санація порожнини, яка створює сприятливі умови для очищення і подальшого загоєння відкритої рани. Капсула сальної залози вилущується тільки після купірування запального процесу, щоб знизити ризик рецидиву. Оперативне лікування застосовується в 90-95% випадків.
 3. Лазерне видалення атероми - безболісна абляція (випарювання) лазерним випромінюванням невеликих атером на ранній стадії. Крім видалення, лазер також сприяє зняттю запалення і підсилює дію введених у капсулу кісти лікарських засобів. Оскільки лазер повністю випаровує патологічні тканини, не залишаючи матеріалу для гістологічного дослідження - цей метод рекомендується тільки за умови повної впевненості в поставленому діагнозі.

Що робити, щоб не з'являлися атероми? 

Хороший спосіб профілактики закупорки сальних залоз - це контроль сальності шкіри і дотримання особистої гігієни, особливо на проблемних ділянках. Ви дуже сильно допоможете собі та лікарю, який займатиметься вашою атеромою, якщо утримаєтеся від спроб самостійно видавити вміст кісти.

Дерматологи Bogomolets Clinic у Києві завжди раді допомогти вам позбутися естетичних переживань, фізичного дискомфорту і можливої небезпеки для здоров'я при появі атероми. Повертати людській шкірі первозданну чистоту і здоров'я, наповнювати серця пацієнтів упевненістю в собі та радістю життя - наша рутинна практика і висока місія одночасно.

Лікування (видалення) атероми

Популярні питання про Лікування (видалення) атероми

Що буде, якщо не видаляти атерому?

Атерома може як зменшитись, так і збільшитись, запалитись, прорватися. Навіть при зменшенні атероми капсула не зникає, тому без хірургічного видалення утворення не зникне.

Чому росте атерома?

До цього призводить ряд факторів: підвищене потовиділення, недостатня гігієна, вузькість проток сальних залоз, індивідуально обумовлена висока в'язкість шкірного сала, хронічна травматизація шкіри, гормональні порушення, обмороження та опіки.

Ціни на Лікування (видалення) атероми у Києві

Записатись на консультацію
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію