Лікування лентіго у Києві

Що таке лентіго?

Лентіго або лентіго-меланома - це злоякісне новоутворення шкіри, яке має наступні характеристики:

 • є рідкісною формою меланоми in situ (рака на місці);
 • трапляється у 5-15% всіх випадків меланоми;
 • розвивається із меланоцитів (пігментних клітин шкіри);
 • з'являється на відкритих ділянках шкіри, які найбільше схильні до впливу ультрафіолетового випромінювання (обличчя, шия, передпліччя, тильна сторона кистей, гомілки);
 • до групи ризику входять люди, які працюють на відкритому повітрі, а також мешканці сонячних регіонів;
 • більше схильні люди європеоїдної раси зі світлою шкірою;
 • частіше зустрічається у зрілих та літніх людей у ​​віці 60-80 років;
 • жінки хворіють приблизно в 1,5 рази частіше за чоловіків;
 • може супроводжуватись збільшенням регіонарних лімфатичних вузлів;
 • потребує диференціальної діагностики із сонячним лентиго, доброякісним меланоцитарним невусом, актинічним кератозом та себорейним кератозом;
 • відрізняється радіальним та повільним зростанням, тому часто має великий діаметр (поширюється по поверхні шкіри протягом років чи десятиліть); 
 • за відсутності діагностики та лікування починає інвазивне зростання (проростає вглиб шкіри) та трансформується у меланому, що відбувається у близько 5% випадків;
 • ризик проростання вищий у великих поразок (від 4 см у діаметрі і більше);
 • має високий ризик рецидивів (до 20-50%, залежно від методу лікування).

Тому не втрачайте часу, чекаючи на інвазію і пов'язані з нею важкі наслідки у вигляді метастазів. Звертайтеся за допомогою до Bogomolets Clinic у Києві. На будь-якій стадії захворювання наші дерматоонкологи знають, як допомогти пацієнтам вийти з поєдинку переможцем із найменшими втратами для здоров'я.

Який вигляд має лентіго меланома?

Злоякісне лентіго та меланома – це два послідовні етапи розвитку однієї хвороби. Спочатку злоякісна лентіго-меланома виглядає як неправильної форми пляма величиною від 3 см і більше, яка має нерівномірне забарвлення з різних відтінків у діапазоні від коричневого до чорного кольору (чорна пляма на коричневому фоні). На цьому етапі головна відмінність лентіго від меланоми – це розташування на рівні базального шару епідермісу та абсолютно плоска поверхня без найменших опуклостей.

Поступово, коли на місці плями виникає опукла папула (вузол) – це свідчить про прогресування захворювання та перехід з поверхневого до інвазивного зростання. Саме з цього моменту злоякісне лентиго стає лентіго меланомою.

Однак такий перехід ніколи не відбувається раптово. Між поверхневою та інвазивною стадіями зазвичай минає від 5 до 20 років. Після чого шкіра, що довгі роки стримує злоякісні клітини всередині епідермісу, втрачає можливість тримати оборону – і новоутворення проростає в папілярний та ретикулярний шари дерми. У важких випадках також може торкатися підшкірної жирової клітковини, що підвищує ризик метастазування.

Симптоми лентіго

Звичайно, відрізнити злоякісне лентіго від звичайної великої ластовиння або пігментної плями може лише досвідчений дерматоонколог. Але можна і в домашніх умовах виявити пильність, використовуючи просту техніку самодіагностики під назвою АККОРД меланоми: Асиметрія, Край, Кровоточивість, Окрас, Розмір, Динаміка. Настороженість також має спричинити появу таких симптомів:

 • свербіж та печіння; 
 • часткове потовщення лентіго типу бляшки;
 • поява нових відтінків у зоні шкірного ураження, особливо синього та чорного;
 • виразка. 

Діагностика лентіго меланоми

Працюючи з пацієнтами, наші дерматоонкологи використовують кілька методів діагностики:

 • клінічний огляд з дерматоскопією та фотофіксацією на планшеті;
 • зішкріб шкіри на онкоцитологію;
 • пункційна біопсія шкіри на гістологію (з ділянок різної товщини по всій поверхні новоутворення);
 • аналіз крові на онкомаркер (білок S-100).

Лікування лентіго у Києві в Bogomolets Clinic

І злоякісне лентиго, і лентиго-меланома шкіри лікуються лише повним хірургічним видаленням. Наші лікарі-дерматоонкологи у Києві використовують два основних методи, які забезпечують найуспішніші результати лікування:

 • Мікрографічна хірургія за методом Мооса – інноваційна оперативна техніка, в якій поєднуються поетапна резекція уражених тканин та одномоментне гістологічне дослідження. Правильно виконана операція Моосу дозволяє висікти пухлину до останньої ракової клітини, зберегти здорову шкіру і знизити ризик рецидиву до 1%.

 • Хірургічне видалення – традиційна техніка широкого висічення з відступом як мінімум 1 см. Ця відстань може бути меншою, якщо поряд знаходяться такі важливі органи, як очі, ніс, рот. Зазвичай таке видалення відбувається глибоко, до м'язів та м'язових фасцій. У зв'язку з цим після висічення потрібна пересадка клаптя шкіри для закриття ранового дефекту. Для поліпшення відновлення шкірного покриву після операції може бути призначене місцеве нанесення крему з іміквімодом. Зазвичай курс допоміжної місцевої терапії становить 2-3 місяці.

При помітному збільшенні та вільному промацуванні, лімфатичні вузли також підлягають видаленню під загальним наркозом, щоб уникнути поширення метастазів. 

Замість операції на розсуд лікаря можуть бути рекомендовані такі методи лікування, як радіохвильове видалення, кріодеструкція та променева терапія. Це можливо в тих випадках, коли хірургічне видалення неприйнятне через ризик отримання серйозного косметичного дефекту або вогнище ураження розташоване у важкодоступному місці. 

Який прогноз при лентіго-меланоми шкіри?

При неінвазивному злоякісному лентіго на рівні епідермісу 5-річне виживання пацієнтів становить 93-100%, 10-річне – 97%.

Однак при інвазивному лентіго-малігна на рівні дерми або підшкірно-жирової клітковини прогноз потенційно небезпечний, як за будь-якого іншого виду меланоми. При лентіго-меланомі з віддаленими метастазами 5-річне виживання досягається у 26% випадків.

Помітивши на обличчі або відкритій ділянці тіла неоднорідну коричневу пляму, запишіться на прийом до наших дерматоонкологів. Не чекайте роками – це дозволить своєчасно виявити та видалити злоякісне лентіго ще до того, як воно перетвориться на меланому.

Лікування лентіго

Популярні питання про Лікування лентіго

Що таке злоякісне лентіго?

Злоякісне лентиго є формою меланоми. Така форма меланоми становить приблизно 10-15% всіх випадків злоякісних меланом. Цей тип лентинго-меланом найчастіше розвивається після 60 років. Найчастіше злоякісне лентиго вражає відкриті ділянки тіла, особливо обличчя.

Ціни на Лікування лентіго у Києві

Записатись на консультацію
Консультація лікаря-онколога

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію