Лікування сенільних (старечих) ангіом у Києві

Сенільна (стареча) ангіома - це найпоширеніша судинна пухлина, що складається з розширених капілярів і виявляється на тілі в 50% дорослих людей, старших за 30-40 років. Будучи доброякісним і не маючи жодного відношення до раку шкіри, це новоутворення водночас спричиняє естетичний дискомфорт і супроводжується високим ризиком капілярних кровотеч.

Лікарі нашої клініки безпомилково діагностують старечі ангіоми у Києві, лікування яких вирізняється високою ефективністю і косметичним результатом завдяки сучасним судинним лазерам і унікальному досвіду.

Сенільна ангіома - судинна пухлина зрілої шкіри

Сенільна ангіома фото Bogomolets ClinicСенільна (стареча ангіома) - це доброякісне судинне новоутворення шкіри, що має набуте походження і з'являється з віком. Починається з маленьких червоних крапок, які з часом виростають у підняті куполоподібні папули (вузлики) діаметром від 0,5 до 6 мм. Найчастіше виникає на грудях, кінцівках та інших ділянках тіла.

Стареча ангіома на фото і в житті має вигляд розсипу з безлічі дрібних округлих судинних папул рожево-червоного кольору, що визначається як вишневий (звідси назви "вишнева ангіома" і "черрі ангіома"). Кількість папул обчислюється десятками і навіть сотнями, з віком здатна збільшуватися.

Незважаючи на назву, старечі ангіоми не є надбанням виключно осіб поважного віку. Ці новоутворення також виникають у людей середнього та зрілого віку (40-60 років), рідше в молодих (до 35 років).

Іншою своєю назвою плями Кемпбелла де Моргана завдячують британському хірургу XIX століття, який уперше описав це шкірне новоутворення.

Причини сенільної ангіоми

Вишнева ангіома у дорослих виникає спонтанно в молодому, середньому та зрілому віці. Одним з основних етіологічних чинників аномального розростання капілярів є зміна гормонального фону (підлітковий період, вагітність і пологи, менопауза, вікова інволюція організму). Статева та етнічна приналежність не мають жодного впливу на патогенез ангіом.

Види старечих ангіом

Сенільна ангіома ніколи не буває представлена одиничним новоутворенням. Ця пухлина розвивається на зрілій шкірі тільки в множинній формі й тому класифікується як місцевий ангіоматоз.

Чим небезпечна сенільна ангіома

Незважаючи на зовнішню схожість із родимкою, стареча ангіома не має тенденції до злоякісного переродження - і в цьому її головна відмінність від родимок.

Водночас, сенільні ангіоми здатні збільшуватися в розмірах у міру дорослішання і старіння людини. Вони також схильні до рецидивів після видалення.

Дрібні та плоскі ангіоми не супроводжуються клінічною симптоматикою і не викликають дискомфорту. Але великі та підняті ангіоми можуть натиратися одягом і травмуватися, що призводить до рясної кровотечі. Капілярну кровотечу важко зупинити самостійно в домашніх умовах і в такій ситуації потрібно негайно викликати "швидку допомогу".

Діагностика старечої ангіоми

Сенільна ангіома діагностується у процесі очної консультації дерматолога на підставі клінічних проявів. Окрім огляду, наші лікарі використовують цифрову дерматоскопію із фіксацією фото на планшеті. Дерматоскопія дозволяє побачити характерні острівці червоного, фіолетового або синювато-чорного кольору – а також розширені дрібні капіляри та посткапілярні венули (злиття кількох капілярів), з яких складається пухлина.

Лікування старечих ангіом у Києві в Bogomolets Clinic

У нашій клініці видалення ангіоми шкіри виконується за естетичними показаннями при локалізації на відкритій ділянці тіла, а також у разі підвищеного ризику кровотечі. Ми проводимо якісне та безболісне видалення ангіом, яке дозволяє позбавитися новоутворення за один сеанс за допомогою лазера – випарювання імпульсним судинним лазером VBeam Perfecta на рідкому барвнику родаміні з довжиною хвилі 595 нм (Candela, USA).

Сенільна ангіома фото до і після лікування Bogomolets Clinic

Тому якщо на вашому тілі з'явилася велика і опукла вишнева ангіома, лікування лазером та електрокоагуляція ефективно очистять шкіру та запобігають можливої ​​кровотечі. Дані методи застосовуються безконтактно і тому мають високу стерильність. Однак при великих дефектах та зниженні відновлювальних здібностей шкіри можуть залишати невеликі рубці.

Профілактика старечих ангіом

Для запобігання появі нових ангіоматозних папул рекомендується уникати надмірної інсоляції, яка прискорює процеси фотостаріння шкіри. За наявності великих та опуклих ангіом, які періодично кровоточать, необхідно без зволікання звернутися до дерматолога.

Дерматологи Bogomolets Clinic у Києві завжди на варті вашої краси та здоров'я. Коли нам довіряють найцінніше – ми захищаємо його, використовуючи найкращі досягнення сучасної медицини та особисті професійні якості.

Лікування сенільних (старечих) ангіом

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію