Чому потрібно видаляти родимки?
Все залежить від показань, медичних та естетичних. Більшість родимок виглядають безпечно. Невуси (родимки) – це доброякісні новоутворення. Але деякі фактори можуть впливати на структуру, наприклад: велика кількість сонячного опромінення, отриманого протягом життя, через солярій, генетику та інші фактори, родимки можуть переродитися у злоякісні утворення.
Потрібно пам'ятати що меланома — це один із раків, що швидко розвиваються. Як правило, людина з таким раком довго не живе. Тут головне вчасно виявити хворобу і тоді в 9 із 10 випадків прогноз сприятливий.
За допомогою дерматоскопії дерматолог із 90% ймовірністю діагностує чи доброякісне перед ним новоутворення чи ні. За найменшого сумніву лікар додатково використовує спеціальні методи діагностики(патогістологічне дослідження).
Проблема в тому, що «хороші» родимки важко відрізнити спеціалісту, якій не володіє дерматоскопією. Тим більше і видів раку шкіри теж чимало. Тобто рак може виявлятися на шкірі як проста, безболісна пляма або схоже на запалення, висипання. Може бути блідим, а може і темним, червоним чи фіолетовим.
Щоб захистити себе, необхідно знати, які родимки потрібно видаляти. А це може зрозуміти лише лікар.
Як видаляють родимки у Bogomolets Clinic?
Лікар-онколог або дерматоонколог, який порекомендував видалити родимку, запропонує оптимальний метод видалення найкраще підійде у вашій ситуації.
У багатьох випадках гістологічне дослідження видаленої родимки - обов'язкова процедура. Важливо оцінити будову тканин невуса та переконатися, що родимка справді доброякісна, а здоров'ю пацієнта нічого не загрожує. Деякі сучасні інструменти не залишають від тканин сліду, тому досліджувати їх у лабораторії не вдасться.
Якщо велика родимка розташована на обличчі або на відкритих ділянках тіла, хірург-дерматолог може запропонувати використання лазерного або радіохвильового методу видалення. У цих методів менше косметичних наслідків — вони не залишають помітних рубців, шрамів, тому найчастіше доцільно вдатися саме до них. Пам'ятайте, що здоров'я важливіше — якщо лікар наполягає саме на звичайному хірургічному видаленні, варто прислухатися, адже залежить профілактика і рання діагностика онкологічних захворювань.
Які переваги у радіохвильового методу в порівнянні з іншими методами видалення?
Радіохвильовий метод видалення новоутворень шкіри – максимально нетравматична процедура, в основі якої лежить застосування високочастотних хвиль (радіохвиль) на апараті «Сургітрон DF 120», США. Цей спосіб наші лікарі використовують навіть за необхідності прибрати елемент, розташований у важкодоступному місці (слизова оболонка рота, повіки).
Чи буде боляче під час процедури?
При проведенні видалення радіохвильовим методом папілом та невеликих родимок знеболювання не потрібно (такі процедури безболісні). При видаленні родимок великих розмірів застосовується анестезія - введення під новоутворення за допомогою мікроін'єкції якісного анестетика.
Що відбувається після процедури видалення?

Протягом першої доби після процедури на місці видаленого новоутворення формується темно-коричнева кірочка. Загоєння займає від 2-3 днів до 2-3 тижнів, все залежить від об'єму втручання. Після загоєння кірочка відторгується самостійно. Протягом 1-3 місяців ділянка шкіри в місці видалення має яскраво-рожеве забарвлення, потім вона набуде звичайного кольору шкіри. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і грамотно доглядати за шкірою - слідів і рубців на місці видалення не утворюється.
