Лікування винних плям лазером у Києві

Що таке винна пляма та її особливості

"Винна" пляма (невус полум'яніючий) є одним із численних різновидів судинних мальформацій, тобто вроджена патологія кровоносних судин дерми.

Розвиток "винної" плями відбувається внаслідок розширення капілярів, які розташовуються близько до епідермісу. При цьому не відбувається істинного новоутворення судин. Зовні "винна" пляма проявляється у вигляді вогнища злиття множинних сплощених плям, які вирізняються досить чіткими межами, мають характерний колір - від світло-рожевого до червоно-пурпурного.

Найчастіше розташування "винних" плям припадає на один бік обличчя, волосисту частину голови, задню поверхню шиї. Можлива локалізація плям і на слизових оболонках. Здебільшого утворення "винної" плями відбувається при народженні. 

Приблизно у 80% випадків вони можуть мати спонтанну регресію протягом перших кількох місяців життя. У 20% випадків "винна" пляма залишається на все життя.

Пропорційно зростанню тіла відбувається і зростання "винної" плями. Також можливе посилення її кольору до темно-червоного або фіолетового, збільшення і потовщення окремих ділянок.

До появи спеціальних дерматологічних лазерів ефективного методу лікування "винних" плямам не існувало. Тепер у кожної людини з такою проблемою з'явилася надія на повне або значне позбавлення від зовнішнього дефекту. З "винною" плямою з'являються на світ три з тисячі новонароджених. У ранньому віці плями виглядають плоскими, рожевими, червоними або пурпуровими. Найчастіше розташовуються на обличчі та шиї, але можуть перебувати на будь-яких інших ділянках шкіри та слизової. "Винні" плями ростуть разом зі шкірою дитини. Згодом вони темніють, потовщуються, а на поверхні з'являються темні вузлики.

Соціальні проблеми при хворобі

"Винні" плями, особливо ті, які розташовані на обличчі, можуть призводити до емоційних, соціальних та економічних наслідків. У дитини з "винною" плямою розвивається занижена самооцінка, вона часто почувається приниженою і неповноцінною. Сформована таким чином особистість надалі зазнає серйозних труднощів у спілкуванні та схильна до депресивних станів. Суспільство, особливо дитяче, частіше відкидає "не схожого на інших", ніж приймає його. Людині з "винною" плямою складніше влаштуватися на високооплачувану роботу і просуватися по службі. 

Проблеми, які можуть визвати винні плями

Кожна четверта пляма, розташована на скроні, лобі або повіках, ускладнюється розвитком глаукоми (хвороби підвищеного тиску ока). При цьому існує високий ризик повної втрати зору. Іноді в ділянці плям відбувається значне потовщення шкіри, що ускладнює рухи в суглобах рук і ніг, а в разі розташування на щоці - навіть заважає жуванню. З віком поверхня "винних" плям стає нерівною, на ній з'являються темно-червоні вузлики, які складаються з розширених судин - ангіоми, які легко травмуються, кровоточать і погано гояться. Іноді "винні" плями свідчать про наявність іншого серйозного захворювання.

Лазерне видалення винних плям у Bogomolets Clinic

Сьогодні найбільш ефективним методом лікування "винних" плям є лазерна обробка за допомогою спеціального судинного лазера VBEAM Perfecta. Методика рекомендована провідними асоціаціями дерматологів в Америці та Європі.

Лазерне видалення винних плям у Bogomolets Clinic

Для отримання оптимального результату лікування потрібно починати якомога раніше. Обсяги лазерного втручання залежать від особливостей кожного пацієнта. Зазвичай проводять кілька курсів, від 2 до 5, лікування з двомісячним інтервалом.

Видалення винної плями фото до і після

У 90% випадків вдається домогтися значного освітлення плями. У 10% пацієнтів "винна" пляма не піддається лікуванню. Процедура практично безболісна, здебільшого не потребує проведення наркозу і перебування в стаціонарі.

Протипоказання до видалення винних плям лазером

 • Вагітність або період лактації;
 • Онкологічні захворювання;
 • Цукровий діабет та інші хронічні захворювання у стадії декомпенсації;
 • Аутоімунні захворювання;
 • Епілепсія;
 • Запальні захворювання з підвищеною температурою тіла.

Підготовка до процедури

За 2 тижні до процедури уникайте:

 • Засмагання та відвідування солярію;
 • Прийом антибіотиків тетрациклінового ряду, фторхінолонів, сульфаніламідів;
 • Хімічних пілінгів.

За 3 дні до процедури уникайте:

 • Протирання зони спиртовмісними засобами;
 • Відвідування саун, лазень, басейнів.

Після видалення винних плям лазером

Протягом 2 тижнів уникайте засмагання зони. Перед виходом на вулицю використовуйте сонцезахисний крем з фактором захисту не менше 35.

Протягом 3 днів уникайте: 

 • Відвідування саун, лазень, басейнів; 
 • Приймання гарячих ванн; 
 • Протирання зони спиртовмісними засобами; 
 • Фізичних навантажень.
Лікування винних плям лазером

Популярні питання про Лікування винних плям лазером

Які є методи лікування винних плям?

На сьогоднішній день найбільш дієвим та росповсюдженим гарантованим методом позбавлення від хвороби є лазерне видалення винних плям, яке рекомендують більшість косметологів та дерматологів.

Ціни на Лікування винних плям лазером у Києві

Записатись на консультацію
Лазерне лікування судинного новоутворення Ø 3-4 см/1 сеанс
5950 грн
Лазерне лікування судинного новоутворення Ø 2-3 см/1 сеанс
4950 грн
Лазерне лікування судинного новоутворення Ø 1-2 см/1 сеанс
3950 грн
Лазерне лікування судинного новоутворення Ø 0,5-1 см/1 сеанс
2950 грн
Лазерне лікування судинного новоутворення Ø до 0,5 см/1 сеанс
1950 грн

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Спеціаліст з лазерної епіляції, лазерної медицини
More Button
Спеціаліст з лазерної епіляції, лазерної медицини

Досвід  більше 28 років

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію