Патогістологічне дослідження - це лабораторний метод діагностики, який призначений для прижиттєвого вивчення зразка біологічної тканини, пошкодженої запальним або пухлинним процесом. За індивідуальними показаннями рекомендується пацієнтам із неоднозначним діагнозом, а також у разі підозри на пухлинне захворювання. Це найточніший спосіб підтвердити або виключити такий діагноз як рак (зокрема, рак шкіри та меланому).
У Bogomolets Clinic є власна лабораторія, що забезпечує повний спектр лікувально-діагностичної допомоги - від якісного гістологічного дослідження і постановки точного діагнозу до призначення і проведення ефективного лікування. Наша команда - це тісна співдружність патоморфологів і дерматоонкологів, професійні та особистісні прагнення яких спрямовані на збереження здоров'я і порятунок людського життя.
Особливості роботи патогістолога
Патогістолог - це лікар, який не лікує, а допомагає лікувати, тому ця спеціалізація має такі особливості:
Патогістолог (він же патоморфолог і патологоанатом) - це висококваліфікований лікар-діагност вузького профілю, що спеціалізується на патологічній анатомії - галузі медицини, яка вивчає викликані хворобою структурні зміни живих тканин на клітинному рівні;
Найчастіше лікар-патогістолог займається прижиттєвою діагностикою зразка біологічної тканини, а не посмертною аутопсією (препаруванням тіл у секційній залі), як вважає більшість людей;
Сучасна патогістологія - це синонім життя, зберегти яке та зробити здоровішим допомагають індивідуальний професіоналізм, високі медичні технології та глибокі знання анатомії;
Саме тому патоморфологи тісно співпрацюють у команді з лікарями, які використовують патогістологічний висновок для встановлення точного діагнозу, після чого призначають і проводять лікування пацієнта.
У яких випадках проводиться інтраопераційне патогістологічне дослідження?
Інтраопераційне патогістологічне дослідження виконується під час проведення мікрохрафічної хірургії за методом Моса – це класична хірургічна техніка, яка у поєднанні із інноваційними підходами у патогістологічних дослідженнях на сьогоднішній день є «золотим стандартом» лікування в сучасній онкодерматології.
Мікрографічна хірургія за методом Моса має незаперечні переваги, що дозволяють рекомендувати саме цей передовий спосіб лікування:
Найменший ризик рецидивів серед усіх існуючих видів лікування раку шкіри (всього 1% порівняно з 10-15% при традиційному хірургічному видаленні);
Мінімальна травматизація оточуючих тканин порівняно з класичним хірургічним висіченням, кріодеструкцією, лазерною абляцією, а також максимальне збереження здорових тканин та естетичний результат завдяки реконструктивній пластичній хірургії;
Можливість інтраопераційного проведення патогістологічної діагностики (безпосередньо під час операції).
Як проводиться інтраопераційне патогістологічні дослідження?
Мікрографічна операція за методом Моса триває від 2 до 4 годин і відбувається під місцевою анестезією в амбулаторних умовах. Пацієнт постійно перебуває у свідомості, але не відчуває ні болю, ні іншого фізичного дискомфорту. Операція складається з низки спільних етапів: хірургічного висічення та інтраопераційного патогістологічного дослідження.
Етап I - Хірургічне висічення новоутворення
Безпосередньо перед операцією хірург створює карту пухлини: маркує новоутворення різними кольорами відповідно до годинника (12, 3, 6, 9). Після демаркації хірурги січуть патологічну тканину тонким зрізом у формі блюдця.
Етап II – Гістологічне дослідження
Фрагмент тканини поміщається в кріостат і заморожується. У цьому кріогенному пристрої зі стабільно низькою температурою патоморфолог виконує патогістологічне дослідження: робить зрізи замороженої тканини та перевіряє чистоту краю.
Якщо виявлено ракові клітини – ці ділянки визначаються на «карті пухлини» для точної орієнтації роботи хірурга.
Етап III – Досічення
Хірург виконує досічення, тобто повторює видалення тканин новоутворення з відступом 1 мм. Так відбувається доти, доки патогістологія не підтвердить чистоту краю резекції та повне видалення новоутворення.
Етап IV – Зашивання операційної рани та шкірна пластика
Відновлення хірургічної рани відбувається за допомогою первинного чи вторинного натягу шкірного клаптя. При необхідності на місці можливого рубця проводиться реконструктивна пластика дефекту.
Переваги проведення інтраопераційних патогістологічних досліджень у лабораторії Bogomolets Clinic
Ми - сучасна клініка та лабораторія, яка має свою історію та цінності:
- Наша лабораторія оснащена цифровим обладнанням експертного класу з потужними оптичними системами, що створює комфортні умови роботи для наших співробітників і допомагає виконувати достовірну діагностику.
- У лабораторії працюють найкращі патоморфологи України, які мають високий ступінь кваліфікації та унікальний практичний досвід - але не мають права на помилку, оскільки від цього залежить людське життя.
- У Bogomolets Clinic професія патогістолога оточена глибокою повагою колег і вдячністю пацієнтів, яким наші фахівці допомагають діагностувати тяжкі захворювання на ранніх стадіях та своєчасно обрати найбільш ефективну тактику лікування.
- Наші патогістологи якісно працюють можуть проводити як планові патогістологічні дослідження, так і інтраопераційні дослідження під час мікрографічної хірургії за методом Моса.
- Патоморфологи лабораторії спеціалізуються на дерматопатологіях, помічають найменші патогістологічні зміни в шкірі та під час лабораторного аналізу біоматеріалу безпомилково визначають діагнозноз у найскладніших випадках.