Лікування розтяжок лазером

Розтяжки (стрії) – це атрофічні рубці, які проявляються утворенням смужок на шкірі, що локалізуються переважно в місцях найбільшого розтягування шкіри. Колір може варіювати від білого до фіолетового. Але навіть, якщо розглядати ці прояви як рубці, – все ж таки це окрема нозологія, яка потребує спеціального лікування та корекції у фахівця.

Найчастіше стрії з'являються у молодих людей і, як правило, їх дуже хвилює цей серйозний косметичний дефект. Стрії досить поширене явище. За статистикою, кожна друга жінка і кожен десятий чоловік мають цей косметичний дефект.

Найчастіша локалізація це стегна, сідниці, живіт, поперекова область, молочні залози, плечі.

Причини появи розтяжок

Основна причина появи розтяжок – це гормональний дисбаланс, з переважною роллю адренокортикотропного, тиреотропного гормонів, гормонів щитовидної залози, надниркових залоз та статевих залоз. Внаслідок дисбалансу роботи цих залоз порушується структура колагену, який є основним компонентом каркасу дерми. Гальмується вироблення нового здорового колагену. І в результаті, у місцях найбільшого перерозтягнення шкіри відбувається розрив деградованого колагену, і утворюються стрії.

Клінічна картина

Найчастіше стрії утворюються на стегнах, сідницях, ділянці нирок, животі, молочних залозах, плечах. Люди з серйозними гормональними порушеннями стрії можуть покривати всю поверхню тіла, до обличчя.

Зовнішньо розтяжки виглядають як радіальні або паралельні, як поздовжні, так і поперечні смуги червоно-синюшного кольору. Згодом їх колір може змінитися. Як правило, вони світлішають, набувають рожевого, а потім білого кольору. Це з етапами дозрівання рубця.

Перші півроку після утворення стрій вважаються «молодими», коли пошкоджена тканина дерми в результаті запальної реакції, заміщена на фіброзну, що складається з колагенових волокон, що лежать паралельно до шкіри. Колір вони синюшно-рожевий. Після шести місяців стрії переходять у категорію «старих», вони біліють, що говорить про гістологічну будову зрілого фізіологічного рубця.

Методи лікування

Лікування розтяжок – складне завдання, комплексне, тривале, послідовне.

Чим раніше розпочато лікування, тим більша ймовірність отримання найкращого результату. Молоді розтяжки краще піддаються лікуванню, т.к. у них є у достатній кількості судини, клітинні елементи, зокрема фібробласти, що виділяють цитокіни, біологічно активні молекули, фактори росту, ферменти, структурні білки та ін.

Отже, всі методи лікування спрямовані на симуляцію фібробластів, їх синтетичної та проліферативної активності, для відновлення зруйнованої дерми, для покращення мікроциркуляції та відновлення мікроциркуляторного русла в ділянці дефекту. 

Оптимальне лікування – це комплексне лікування, яке передбачає використовувати кілька методів щодо одного курсі лікування.

Фракційне лазерне шліфування

Фракційна лазерна процедура дає змогу отримати разючі результати з мінімальним часом відновлення.

Енергія лазера СО2, застосовується фракційним чином, створює дуже тонкі та рознесені колонки термального пошкодження, які проникають глибоко в дермальний шар шкіри та стимулюють утворення нового колагену та перебудову шкіри до більш здорової. Тканина між колонками термального ушкодження не торкається, що сприяє швидкому процесу загоєння. Можна сміливо сказати, що після процедури практично немає періоду реабілітації. Пацієнт може відразу повернутися до активного способу життя. Єдине, що нагадуватиме про процедуру – невеликий набряк протягом 1-2 днів.

На курс лікування пропонується 2-4 процедури з інтервалом 3-4 тижні. Вже після першої процедури через 3-4 тижні стрия стає більш поверховою та менш помітною.

Мезотерапія

Якщо розташувати всі методи лікування стрій з їхньої ефективності, то першому місці будуть мезотерапевтичні методики, оскільки дозволяють підвести безпосередньо до зони патогенетично обгрунтовані препарати. Для цього використовуються спеціальні засоби, які використовують для мезотерапії. Їх вводять на глибину 2-3 мм у тканину стрій.

Кровопостачання стрій потрібно поліпшувати всіх етапах їх існування, оскільки трофіка тканин сильно порушена. Відповідно, загальноприйнятими у мезотерапії техніками вводяться вазоактивні препарати. Ці препарати спрямовані на проліферацію нових судин та відновлення ушкоджених. До них відносяться: пентоксифілін, нікотинамід, рутин меліото, гінкобілоба у вигляді монопрепаратів або у поєднанні з прокаїном (новокаїном), який також має вазоактивну дію разом з імуномодулюючою.

Для стимуляції синтетичної та проліферативної активності фібробластів необхідно вводити в стрії біостимулюючі препарати: екстракт алое, плаценту, екстракт центеліазіатики, гіалуронову кислоту, гліколеву кислоту, кератиноцит комплемент, ембріобласти, пептиди та інші препарати. Для стимуляції колагеноутворення та нейтралізації вільно-радикального стресу у «молодих» стріях бажано вводити препарати вітамінів С, А, мікроелементи Zn, Cu, Se, Si, полівітаміни, органічний кремній.

Для додаткового поповнення об'єму стрій використовуються препарати гіалуронової кислоти, колагену, еластину, ГАГ, ГАГ-комплекс.

У середньому курс становить 10-12 процедур із частотою 1 раз на тиждень. Вазоактивні препарати з низькою молекулярною вагою можна застосовувати 2-3 рази на тиждень. Через 1-2 місяці після застосування інших методів лікування стрій бажано повторити курс мезотерапії. Сьогодні серед мезопрепаратів на лікування стрий застосовуються вже готові специфічні препарати, містять комплекс лікарських засобів даної патології. За 7-8 процедур цих коктейлів можна отримати добрі естетичні результати.

Пілінги

Зазвичай використовують ретиної, гліколі або АНА-кислоти, фенол. Обов'язково лише у низьких концентраціях. Ці види пілінгів не тільки щадно зменшують товщину епідермісу, а й стимулюють базальні кератиноцити та фібробласти дерми, що призводить до відновлення пошкоджених структур.

На косметичному ринку є пілінги, розроблені спеціально для лікування стрій. Вони досить комфортні, безпечні та ефективні, стимулюють регенерацію, покращують рельєф шкіри, підвищують зволоженість шкіри. Курс включає 10-15 процедур, інтервал між якими 2 тижні. Пілінг можна поєднувати з курсом мезотерапії.

Терапевтична мікродермабразія

Ефект при лікуванні стрій пов'язаний не тільки з абразивною дією, але і з елементами «вакуумного масажу», що стимулює діючі на клітинні елементи дерми. Кількість сеансів залежить від товщини клітинних шарів, що видаляються за сеанс. Курс лікування – від 8 до 10 сеансів, 1 раз на 4-7 днів.

Лікування розтяжок лазером
Послуги
Лікування розтяжок лазером — Фото 1
Лазерне омолодження
More Button
Детальніше
Фракційне лазерне омолодженняДля охочих глибше заглибитися в процеси б'юті-індустрії та розібратися в різноманітті використовуваних там медичних і косметологічних апаратів, ми приготували цікаву ексклюзивну інформацію про найавторитетнішу методику омолодження шкіри - фракційне лазерне омолодження
Лікування розтяжок лазером — Фото 2
Видалення судинної сітки лазером
More Button
Детальніше
Судинні зірки - саме таку назву носять патологічно розширені дрібні судини, які впадають в око своїми химерними формами та яскравим кольором. А все, що яскраве і незвичне на вигляд, лякає і наштовхує на думки про можливу небезпеку для здоров'я.Безпомилково ставити діагноз за "зоряним атласом" шкіри
Лікування розтяжок лазером — Фото 3
Лікування гемангіом лазером
More Button
Детальніше
Гемангіома - це судинне новоутворення, яке для 10% малюків віком до 1 року стає першим у житті діагнозом. Починаючись з малопомітної рожевої плями або проявляючись одразу після народження, гемангіома здатна досягати значних розмірів і проростати вглиб тканин. Ця яскраво-червона пухлина, схожа на
Лікування розтяжок лазером — Фото 4
Лікування куперозу лазером
More Button
Детальніше
Купероз - це патологічне розширення дрібних поверхневих судин обличчя. При цьому стані дрібна капілярна сітка стає видимою неозброєним оком. Зазвичай виникає на щоках, переніссі та крилах носа, рідше на лобі та підборідді.У людей із куперозом дрібні кровоносні судини обличчя вирізняються
Лікування розтяжок лазером — Фото 5
Лікування рубців лазером
More Button
Детальніше
Рубці - це зміни структури та зовнішнього вигляду шкіри, якими супроводжується процес регенерації (загоєння) рани в разі порушення цілісності шкірного покриву та підлеглих тканин. Рубці на шкірі мають свої особливості:немає жодної дитини або дорослого, на тілі якого не був присутній хоча б
Лікування розтяжок лазером — Фото 6
Лазерна епіляція
More Button
Детальніше
Лазерна епіляція - це апаратний метод видалення небажаного волосся на обличчі й тілі, який:використовує світлову енергію, яку генерує лазер;руйнує волосяний фолікул за допомогою лазерного випромінювання і припиняє подальший ріст волосся;на відміну від інших видів епіляції, видаляє волосся
Лікування розтяжок лазером — Фото 7
Лікування винних плям лазером
More Button
Детальніше
"Винна" пляма (невус полум'яніючий) є одним із численних різновидів судинних мальформацій (вроджена патологія кровоносних судин дерми).Розвиток "винної" плями відбувається внаслідок розширення капілярів, які розташовуються близько до епідермісу. При цьому не відбувається істинного новоутворення

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію