Лікування бородавок у дітей у Києві

Дитинство незабутнє першими відкриттями, найщасливішими емоціями… і бородавками, які так часто з’являються в цей період життя.

Відрізнити звичайну бородавку від інших новоутворень може тільки дитячий дерматолог. Тому діагностику і лікування краще довірити спеціалісту. Так ви зможете уникнути таких ускладнень самолікування як випадкове занесення інфекції, розвиток запалення, нагноєння і рубцювання шкіри.

Бородавки на дитячих руках фото Bogomolets Clinic

Що таке бородавки і чим вони особливі в дитячому віці

Бородавка – це доброякісне новоутворення шкіри вірусного походження, яке викликається вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Окрім бородавок, які виникають виключно на шкірних покривах, ВПЛ у дітей також викликає папіломи, які утворюються не лише на шкірі, а й на слизових оболонках. Папіломи у дітей локалізуються в ділянці статевих органів і навколо ануса. На жаль, вони не завжди виявляються доброякісними.

Вірусна бородавка – найпоширеніше інфекційне ураження шкіри в дитячому віці. На відміну від контагіозного молюска, який є другою розповсюдженою серед дітей шкірною інфекцією і викликається поксвірусом, бородавки зустрічаються не лише у малюків. Вони однаково часто виникають як у немовлят від 1 року, так і у дітей до 18 років.

Причини появи бородавок у дітей

Інфікування папіломавірусом людини у дітей відбувається через найменші мікротравми шкіри: подряпини, садна, порізи. А оскільки діти завжди активні і тому регулярно травмують шкірний покрив – то й бородавки у них зустрічаються набагато частіше, ніж у дорослих.

Вірусні бородавки у дітей передаються контактно-побутовим шляхом зараження:

  • після тілесного контакту з іншою дитиною, на шкірі якої присутні бородавки (обійми, рухливі контактні ігри, командні види спорту, басейн);
  • після контакту з інфікованими речами (рушниками та іншими предметами особистої гігієни вдома, іграшками в дитсадку).

Але обов’язковою умовою для того, щоб інфекція проявилася і викликала появу бородавок, є зниження імунітету. Тому для захисту дитини вирішальне значення має зміцнення її імунної системи. В цьому допоможе збалансоване й різноманітне харчування, повноцінний нічний сон, регулярний моціон на свіжому повітрі.

При наявності супутнього захворювання, яке супроводжується імунодефіцитним станом (зокрема, цукровий діабет), може знадобитися консультація дитячого імунолога.

Діагностика вірусних бородавок у дітей

Бородавка виглядає як кругле новоутворення тілесного або сіро-коричневого кольору (іноді може мати неправильну форму), яке піднімається над поверхнею шкіри. Має щільну структуру і гладку або шершаву поверхню, що фактурою нагадує цвітну капусту.

Бородавки на руках схожі на горошину або вузлик. А на підошві нагадують мозоль з ділянками ороговілої шкіри та чорними цятками по центру (це затромбовані капіляри сосочкового шару дерми). Можуть рости до великих розмірів і тому легко травмуються.

Бородавка у дитини може утворитися на будь-якій частині тіла та обличчі. Але найчастіше ці новоутворення обирають таку локалізацію:

  • долоні та пальці;
  • підошви;
  • губи;
  • ніс;
  • периорбітальна область (навколо очей).

При натисканні бородавка на пальці у дитини може викликати больові відчуття, але не має ознак запального процесу. А от бородавка на стопі у дитини може постійно боліти через травмування під час руху.

Лікування бородавок у дитини

В багатьох випадках дитячі бородавки схильні до самостійного регресу. Проте на зникнення новоутворення може знадобитися декілька років.

Але зазвичай потреба в лікуванні визначається місцем розташування. При травматичних (підошва) або помітних (обличчя, пальці кисті) локалізаціях краще позбутися цих доброякісних, але неприємних новоутворень.

А оскільки бородавка – це вірусна інфекція, то, окрім косметичного дефекту, вона викликає вірусне навантаження на організм. Окрім того, присутність однієї бородавки на шкірі здатна викликати появу нових в результаті самозараження.

Саме тому кращим варіантом лікування бородавок у дітей є видалення, яке проводить дитячий дерматолог в спеціалізованій клініці.

Видалення бородавок у дітей у Києві в Bogomolets Clinic

Видалення бородавок відбувається амбулаторно і під місцевим знеболенням. Сучасна дитяча дерматологія дозволяє позбутися бородавки за один сеанс і досягти повного загоєння шкіри без утворення рубців.

Основним варіантом лікування є малоінвазивні апаратні методи, які не потребують реабілітації:

  • кріодеструкція бородавок – заморожування рідким азотом;
  • радіохвильове видалення бородавок – руйнування високочастотним електричним струмом;
  • лазерне видалення бородавок – випаровування лазерним випромінюванням.

Після видалення ранка загоюється протягом 2-4 тижнів з формуванням кірочки, що згодом відпадає. Єдиний необхідний догляд полягає в щоденному змащуванні антисептиком, який призначає лікар.

Помітивши у дитини бородавку, не чекайте, поки вона випадково травмується або стане причиною дитячих комплексів. Не займайтеся самолікуванням, бо народні засоби можуть викликати опіки і додаткове інфікування.

Записуйтеся на онлайн консультацію дитячого дерматолога або очний прийом у Києві з дерматоскопією в клініці. Ми працюємо для того, щоб дитинство ваших малюків було здоровим і радісним!

Лікування бородавок у дітей

Популярні питання про Лікування бородавок у дітей

Чи потрібно видаляти бородавки у дітей?

Хоча бородавки не загрожують здоров'ю дитини, вони можуть легко травмуватися і призводити до розвитку інфекції. Тому видаляти їх слід, не чекаючи появи ускладнень.

Скільки часу займає видалення бородавок?

Видалення новоутворення шкіри проводиться одномоментно. Тривалість процедури – 10-20 хвилин на одну бородавку. Час видалення залежить від розміру та кількості новоутворень.

Ціни на Лікування бородавок у дітей у Києві

Записатись на консультацію
Консультація дитячого дерматолога з дерматоскопією

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог

Досвід більше 23 років, вища категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію