Лікування рубців у Києві

Що таке рубці?

Рубці - це зміни структури та зовнішнього вигляду шкіри, якими супроводжується процес регенерації (загоєння) рани в разі порушення цілісності шкірного покриву та підлеглих тканин. Такий естетичний дефект шкіри буває дуже неприємним для багатьох людей. Лікування рубців спрямоване на поліпшення зовнішнього вигляду шкіри та її естетичної функціональності.

Рубці на обличчі фото Bogomolets Clinic

Рубці на шкірі мають свої особливості:

 • немає жодної дитини або дорослого, на тілі якого не був присутній хоча б один маленький рубчик; 
 • якщо пошкоджено тільки поверхневий шар шкіри (епідерміс, сосочковий шар дерми), як у разі подряпин, - загоєння проходить без утворення рубця;
 • якщо ушкодження торкнулося середніх і глибоких шарів шкіри (дерми, підшкірно-жирової клітковини, а також м'яких тканин), то рубець формується у 100% випадків;
 • залежно від глибини пошкодження, рубцеві зміни бувають поверхневими і глибокими;
 • можуть протікати безсимптомно або викликати свербіж, біль, відчуття стягнутості й оніміння;
 • шрами часто бувають великими, грубими і дуже помітними;
 • лікування ефективне тільки на стадії формування свіжої рубцевої тканини;
 • будь-яка корекція проводиться тільки після загоєння рани і повного формування рубця;
 • процес рубцювання триває від кількох місяців до 1-2 років, тривалість залежить від індивідуальних особливостей шкіри та першопричини;
 • ефективність лікування або видалення рубця також залежить від методу, правильно вибрати який відповідно до типу і стадії рубцювання може тільки дерматолог.

Кваліфіковані дерматологи та хірурги-дерматологи Bogomolets Clinic проводять лікування рубців усіх видів і ступеня складності. У роботі нам допомагають багатий клінічний досвід, вправне володіння сучасними терапевтичними методами та хірургічними техніками - а також довіра пацієнтів, що надихає нас на досягнення прекрасних естетичних результатів.

Чим відрізняється рубець від шраму?

Шкірний рубець від шраму відрізняється тільки назвою. Оскільки так називають один і той самий процес загоєння шкіри. Тільки перше є медичним терміном, а друге - побутовою назвою.

Чому утворюються рубці?

Рубці на тілі людини виникають унаслідок не лише механічних, а й безлічі інших ушкоджень: 

 • побутові, виробничі та спортивні травми; 
 • відкриті рани різного походження (колото-різані, вогнепальні та інші);
 • операційні розрізи;
 • стрії (розтяжки після вагітності); 
 • рубці після пологів методом кесаревого розтину;
 • опіки;
 • запальні процеси шкірного покриву (дерматит, вугрова хвороба); 
 • рубці після татуажу, татуювання і пірсингу.

Як утворюється шрам?

Формування рубця або шраму на місці пошкодження - це природний біологічний процес, закладений природою для загоєння ран будь-якого походження і збереження внутрішнього середовища організму.

Для успішного й естетичного загоєння шкіри необхідне точне зіставлення ранових поверхонь. Відразу після операції з цим завданням добре справляються шви, накладені хірургом. Але коли шви знімаються, то виникає натяг шкіри. У результаті натягу рана розширюється. Особливо виражено розширюються рани, розташовані в рухомих ділянках тіла.

Крім того, загоєння можуть ускладнювати такі чинники, як поганий кровообіг і потрапляння інфекції. У цих умовах і відбувається рубцювання.

Який вигляд має рубець на шкірі?

 Зовнішній вигляд рубцевих змін відрізняється залежно від типу:

 • Нормотрофічні рубці - найбільш фізіологічні та безпечні для здоров'я. Виникають як нормальна реакція на травматичне ушкодження і лише трохи відрізняються блідим кольором від навколишньої тканини.
 • Гіпертрофічні рубці - підносяться над рівнем шкіри та локалізуються тільки на місці пошкодження. Мають червоний колір і спричиняють свербіж. Зазвичай гіпертрофія виникає, якщо після операції або травми була присутня гематома (підшкірний крововилив).
 • Атрофічні рубці - є безпігментними та западаючими, тобто, мають білий колір і розташовані нижче рівня шкіри через дефіцит тканини. Найчастіше таке рубцювання відбувається, якщо в рані спостерігався інфекційний процес. Яскравими прикладами атрофії слугують рубці після акне (постакне) і вітряної віспи, а також післяопераційні рубці в людей із порушенням кровообігу.
 • Келоїдні рубці - найгрубіші та наймасштабніші рубцеві дефекти. Виникають після операцій, травм, опіків і часто болять. Відрізняються яскравим червоним кольором, напруженою шкірою і нерідко горбистою поверхнею. На відміну від гіпертрофічного, келоїдний рубець не обмежується краями рани і поширюється далеко за межі ранового вогнища.

Чим небезпечні рубці?

Рубці на обличчі та тілі здатні викликати не лише невдоволення зовнішністю, а й суттєвий фізичний дискомфорт:

 • навіть невеликі рубці після вітрянки або акне – це серйозний косметичний дефект, особливо при локалізації на обличчі та видимих ​​ділянках тіла;

 • будь-який післяопераційний рубець є порушенням анатомії людини, тому часто стає причиною хронічного болю;

 • також рубці після операції, особливо порожнинної, супроводжуються спайковим процесом, тобто заважають природній рухливості тканин щодо один одного та порушують роботу внутрішніх органів (насамперед, кишечника, печінки та яєчників);

 • рубці на руках і ногах, розташовані в області згинальних або розгинальних поверхонь суглобів (після операцій та ампутацій), викликають контрактуру та обмежують рухи.

Лікування рубців (шрамів) у Bogomolets Clinic

Лікування рубців фото до і після Bogomolets Clinic

Хірурги-дерматологи нашої клініки проводять діагностику, ефективне лікування та видалення шрамів у Києві незалежно від терміну давності рубцевого процесу, використовуючи добре апробовані та передові методи:

 • Медикаментозне лікування рубців – складається з місцевої терапії та мезотерапії. Терапія пом'якшує та розгладжує молоді рубці, сприяючи формуванню ніжної та еластичної тканини. Для зовнішнього застосування використовуються мазі та гелі з силіконом, пантенолом, гіалуронідазою, колагеназою, каротиноїдами та рослинними речовинами. Для ін'єкційного введення призначається лідаза, кортикостероїди, а також мезопрепарати з гіалуроновою кислотою, пептидами, коензимами та амінокислотами.Хірургічне видалення рубців - висічення скальпелем вже сформованих шрамів, що виступають над рівнем шкіри. Для досягнення максимального естетичного результату хірургічне висічення рубцевої тканини може доповнюватися мезотерапією та лазерною терапією.
 • Лазерне шліфування рубців – випарювання рубцевої тканини, за допомогою якого нормалізується колір та вирівнюється рельєф шкіри. Наші лікарі працюють судинним лазером на рідкому барвнику родаміні VBeam Perfecta та діодним лазером Smoothbeam (Candela Corp., USA). За призначенням лікаря лазеротерапія проводиться у комплексі з компресійною терапією.
 • Мікродермабразія рубців – алмазна та кристалічна шліфування шкіри. Алмазна шліфування м'яко полірує рубцеву тканину завдяки мікрочастинкам алмазу на шліфувальній насадці. Кристалічна шліфування проводить більш інтенсивне розгладжування за допомогою мікрокристалів оксиду алюмінію. Обидва методи застосовуються при рубцях на обличчі та делікатних зонах тіла (шия, декольте).

Як уникнути рубців?

Для профілактики грубого рубцювання дуже важливий правильний догляд за шкірою:

 • необхідно дотримуватись чистоти рани, щоб уникнути гнійно-інфекційних ускладнень;
 • рекомендується використовувати спеціальні оклюзійні пов'язки та фіксуючі пластирі для захисту ранової поверхні 
 • не рекомендується знімати шви раніше часу, особливо людині з цукровим діабетом, у яких загоєння відбувається довше та важче;
 • після загоєння рани або операційного розрізу необхідно використовувати спеціальні аптечні засоби для зволоження та надання еластичності рубцевій тканині, які призначив дерматолог;
 • найголовніше - лікування та корекція рубців на обличчі та тілі повинні виконуватися лише професіоналом.                                         

Маючи глибокі знання і прекрасний естетичний смак, хірурги-дерматологи Bogomolets Clinic з радістю допомагають прибирати свіжі і вже сформовані рубці у дітей старше 3 років і дорослих. Ми не просто очищаємо шкіру – а й стираємо з пам'яті неприємні події, що спричинили рубцеві дефекти.

Лікування рубців

Популярні питання про Лікування рубців

Чи можна прибрати великий шрам зовсім?

Великий шрам не можна повністю видалити, але можна зробити практично непомітним. Операція здатна повернути шкірі гладкість та естетику у найскладніших випадках.

Коли краще всього лікувати рубець?

Найкраще проводити лікування шраму після того, як пройде повне загоєння рани, тобто коли рубці набудуть білого кольору.

Ціни на Лікування рубців у Києві

Записатись на консультацію
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматоонколог, к.м.н.
More Button
Дерматовенеролог, дерматоонколог, к.м.н.

Досвід більше 13 років, перша категорія

Основний професійний інтерес - дерматологія, дерматоонкологія, трихологія, пухлини нігтів

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію