Лікування псоріазу у Києві

Псоріаз, також лускатий лишай - це поширене аутоімунне захворювання шкіри та волосистої частини голови, яке зустрічається у 2-5% людей будь-якого віку. Хвороба протікає як хронічне запалення з чергуванням періодів загострення (рецидивів) і ремісії.

Псоріаз фото Bogomolets Clinic

Псоріаз - це незаразна, але дуже підступна шкірна патологія, яка починається ззовні та призводить до серйозних наслідків усередині організму. Але своєчасна діагностика і лікування псоріазу у Києві в Bogomolets Clinic у найкращих дерматологів України допомагає уникнути важких ускладнень і навіть інвалідності.

Причини псоріазу

Відомий ще з біблійних часів під містичною назвою троянда диявола, псоріаз остаточно не вивчений і донині. Головною причиною розвитку хвороби є аутоімунна реакція організму. Це означає, що імунна система сприймає власну шкіру як чужорідну - і реагує на неї хронічним запаленням епідермісу та дерми в поєднанні з гіперкератозом (надлишковим зроговінням).

До основних провокувальних чинників належать:

 • хронічний стрес, 

 • травми шкіри, 

 • аномальні погодні умови: надто спекотне літо або холодна зима,

 • неправильне харчування: алкоголь, гостре, солодке, солоне.

Симптоми псоріазу

Шкірний покрив здорової людини оновлюється протягом 1 місяця. Але шкіра хворого на псоріаз оновлюється аномально швидко - всього за 5 днів. Унаслідок такого процесу на тілі формується безліч опуклих рожево-червоних папул і плям (бляшок) із чіткими межами, поверхня яких вкрита біло-сріблястими лусочками гіперкератозу. Ці лусочки активно лущаться і відпадають, щоразу замінюючи попередні.

Псоріатичні висипання часто протікають безсимптомно, але можуть зумовлювати свербіж і болючість шкіри. Зазвичай локалізуються на:

 • ділянках розгинальних поверхонь суглобів: кисті, лікті, коліна, 

 • плечах,

 • спині,

 • волосистій частині голови,

 • обличчі. 

Псоріаз у жінок часто з'являється в природних складках тіла, які потіють: 

 • під грудьми, 

 • в пахвах, 

 • у паху, 

 • між сідницями, 

 • за вухами.

Види псоріазу

Псоріаз шкіри класифікується на такі види, які можуть зустрічатися в комбінованих формах:

 • Бляшковий або вульгарний псоріаз - звичайний і найпоширеніший вид псоріазу, який трапляється у 80-90% випадків. Характеризується наявністю щільних псоріатичних бляшок, які зливаються у великі вогнища і повністю не виліковуються.
 • Краплеподібний псоріаз - гостра форма у вигляді дрібних крапель, яка раптово з'являється у дітей і молодих людей після перенесення стрептококової ангіни або фарингіту. Виліковується до повного одужання.
 • Ексудативний або пустульозний псоріаз - найважча і найнебезпечніша для життя форма, яка розвивається як велике почервоніння з водянистими пустулами і призводить до гіперсистолічної серцевої недостатності. 
 • Еритродермічний псоріаз - починається з великого почервоніння, нерідко як загострення бляшкового псоріазу. Добре піддається лікуванню. 
 • Долонно-підошовний псоріаз - виражається великим гіперкератозом долонь і підошов. Характеризується тенденцією до злиття у великі вогнища і рідко виліковується повністю.
 • Псоріаз нігтів - виникає у 30-50% пацієнтів на тлі основного виду псоріазу. Проявляється точковими заглибленнями і потовщенням нігтьових пластин на пальцях рук або ніг.

Чим небезпечний псоріаз

Лускатий лишай - джерело не тільки естетичних комплексів, а й погіршення самопочуття. Псоріатичні плями зливаються між собою і поширюються на великі ділянки тіла, викликаючи фізичну скутість. Великий псоріаз на тілі супроводжується хронічною інтоксикацією організму продуктами розпаду і погіршує роботу печінки.

У 5-30% пацієнтів із важким і застарілим псоріазом розвивається псоріатичний артрит: поступове руйнування суглобів із вираженою артралгією (суглобовим болем), яке обмежує рухливість і призводить до інвалідності.

Діагностика псоріазу

Наші дерматологи визначають псоріаз на обличчі й тілі, застосовуючи 20-річний досвід і цифрові методи діагностики:

 • клінічний огляд і дерматоскопія гладкої шкіри;
 • трихоскопія шкіри волосистої частини голови;
 • збір сімейного анамнезу.
Лікування псоріазу фото до і після Bogomolets Clinic

Диференціальна діагностика необхідна за підозри на себорейний дерматит, алергічний дерматит, екзему, рожевий лишай, червоний плескатий лишай і хворобу Боуена. Нігтьовий псоріаз необхідно відрізняти від оніхомікозу (грибка нігтів).

Лікування псоріазу у Києві в Bogomolets Clinic

Висококваліфіковані й уважні лікарі нашої клініки проводять комбіноване лікування псоріазу в Києві, ефективність якого полягає в синергії сучасних методів терапії:

 • зовнішня медикаментозна терапія (глюкокортикостероїди, кератолітики, емоленти у формі мазей);
 • системна медикаментозна терапія (кортикостероїди, антибіотики, ретиноїди, імуномодулятори у вигляді таблеток та ін'єкцій);
 • підтримуюча терапія (ентеросорбенти від інтоксикації, гепатопротектори для печінки).

Схема лікування і прогноз дуже відрізняються залежно від виду і ступеня тяжкості захворювання. За раннього звернення і легких форм псоріаз у дітей повністю виліковується. Важкі форми псоріазу в дорослих лікуються із застосуванням імуносупресивної терапії (метотрексат, циклоспорин), і хоча повністю не виліковуються, але дають змогу домогтися стійкої ремісії та істотно поліпшити якість життя людини.

Профілактика псоріазу

Профілактика псоріазу - це важливий аспект збереження здоров'я шкіри. Хоча причини псоріазу точно не встановлені, існують кілька способів, які можуть допомогти зменшити ризик його розвитку або запобігти загостренням. Ось кілька корисних порад:

 1. Дотримуйтесь здорового способу життя: збалансоване харчування, регулярна фізична активність та відмова від шкідливих звичок, таких як куріння та вживання алкоголю, можуть підтримувати сильну імунну систему та зменшити ризик розвитку псоріазу.
 2. Уникайте стресу: стрес може бути фактором, який сприяє загостренню псоріазу або його появі. Практикуйте стрес-менеджмент техніки, такі як йога, медитація або глибоке дихання, щоб знизити рівень стресу в повсякденному житті.
 3. Доглядайте за шкірою: регулярне вологе зволоження шкіри може допомогти запобігти сухості, що може призвести до загострення псоріазу. Використовуйте м'які миючі засоби та уникайте подразнюючих шкіру продуктів.
 4. Уникайте травматичних ушкоджень шкіри: уникайте подразнень та травматичних ушкоджень шкіри, таких як подряпини або порізи, які можуть призвести до розвитку нових плям псоріазу.
 5. Переглядайте свій раціон: хоча ще немає наукових доказів, що деякі продукти чи дієти можуть впливати на розвиток псоріазу, деякі люди відмічають покращення після виключення певних продуктів з їх раціону. Розгляньте можливі тригери, такі як продукти з великим вмістом цукру або глютену, і спробуйте їх уникати.

У сім'ї, де на псоріаз хворий один із батьків, дитина має 25% шансів захворіти. А в сім'ї, де хворіють обоє батьків, шанси дитини успадкувати лускатий лишай підвищуються до 50%.

Тому, маючи сімейний анамнез і помітивши на шкірі перші псоріатичні папули, не займайтеся самолікуванням - звертайтеся по допомогу до професіоналів у Києві в Bogomolets Clinic.

Лікування псоріазу

Популярні питання про Лікування псоріазу

Що загострює псоріаз?


Загостренню можуть сприяти стреси та деякі продукти харчування: вживання у великій кількості цитрусових, кислих ягід, солодощів.

Що категорично не можна робити при псоріазі?

При псоріазі рекомендується:

 1. Уникати травмування наявних псоріатичних ділянок шкіри, оскільки це може призвести до загострення стану шкіри.
 2. Обмежити вживання алкоголю, оскільки це може сприяти загостренню симптомів псоріазу.
 3. Уникати куріння, оскільки це може збільшити ризик розвитку псоріазу та погіршити його симптоми.и.

Ціни на Лікування псоріазу у Києві

Записатись на консультацію
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог

Досвід більше 23 років, вища категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію