Лікування кропив'янки

Кропив'янка, також уртикарія, уртикарний висип - це запальне захворювання шкіри, що є однією з найяскравіших і найпоширеніших алергійних реакцій організму та перебігає в гострій або хронічній формі.

Кропив'янка - це захворювання зі шкірними проявами, але багатофакторним механізмом розвитку: як алергічним, так і неалергічним. Саме тому діагностика та лікування цього алергодерматозу є одними з найскладніших у дерматологічній практиці. Приблизно 30-40% людей хоча б раз у житті відчували кропив'яний висип на власній шкірі.

Кожній дитині та дорослому з уртикарним висипом дерматологи Bogomolets Clinic допоможуть визначити тип кропив'янки, швидко й ефективно купірувати симптоматику та запобігти важким системним ускладненням.

Причини кропив'янки

Алергічна кропив'янка трапляється частіше і виникає як негайна реакція імунітету з викидом гістаміну і серотоніну у відповідь на продукти-алергени (полуницю, рибу, морепродукти, яйця, молоко, горіхи, пшеницю, сою), хімічні речовини, ліки, укуси комах.

Псевдоалергічна кропив'янка розвивається без участі імунітету та алергічних антитіл як реакція організму на фізичні чинники: стрес, холод, тепло, навантаження, голодування. У більшості людей з такою реакцією є хвороби печінки або ШКТ, аутоімунні захворювання, хронічні інфекції.

Симптоми та види кропив'янки

Свою назву кропив'янка отримала через характерний висип, що нагадує пухирі від опіку кропивою. Висип у разі кропив'янки виражається сильним свербінням, почервонінням, запаленням, набряком, блідо-рожевими пухирями різної форми і величини. Пухирям властива міграція і поява то на одному, то на іншому місці. Це призводить до злиття у величезні бляшки і швидкого поширення по всьому тілу.

Гостра кропив'янка на тілі зберігається до 24 годин або кількох днів (70% випадків), хронічна - від 6 тижнів до кількох місяців і навіть років (30% випадків). Кропив'янка класифікується на такі види: 

  • Ідіопатична кропив'янка - у більшості випадків хронічна форма нез'ясованої етіології.
  • Дермографічна кропив'янка або спадковий дермографізм - поширена форма захворювання невідомої етіології (5% випадків), за якої шкіра реагує на будь-яке механічне подразнення почервонінням, свербінням і утворенням пухирів. Симптоми минають самостійно протягом 30 хвилин.
  • Холодова кропив'янка - поширена серед дітей і жінок форма, яка спостерігається восени та взимку як алергія на низьку температуру навколишнього середовища.
  • Сонячна кропив'янка - рідкісний фотодерматоз, який виникає переважно у молодих жінок навесні та влітку як алергія на сонячне випромінювання.
  • Холінергічна кропив'янка - рідкісна аутоімунна форма, яка розвивається у відповідь на емоційний стрес, потовиділення під час фізичних навантажень, гарячий душ.
  • Пігментна кропив'янка або шкірний мастоцитоз - рідкісне генетичне захворювання, яке виникає переважно в дітей і являє собою хронічну алергію у вигляді безлічі пігментованих плям.

Чим небезпечна кропив'янка

Кропив'янка на обличчі, шиї може стати життєзагрозливим станом, якщо поєднується з набряком Квінке (ангіоневротичним набряком). Гостра кропив'янка і набряк Квінке виникають одночасно або коли перший стан викликає другий.

І якщо за кропив'янки відбувається неглибокий набряк шкіри, то за набряку Квінке цей процес поширюється на шкірний покрив, слизові оболонки та підшкірну жирову клітковину настільки глибоко, що заважає природним процесам життєдіяльності. Ускладнюється дихання, ковтання, координація в просторі.

На тлі гострої нестачі кисню людина може впасти в кому, тому потребує екстреної госпіталізації та надання невідкладної допомоги. 

Діагностика кропив'янки

Досвідчений дерматолог ідентифікує кропив'янку на підставі візуального огляду з дерматоскопією, збору сімейного анамнезу та аналізу крові на алергологічний профіль за потреби.

Кропив'янку слід диференціювати від уртикарного васкуліту (ангіїту). Це аутоімунне захворювання, яке в більшості випадків вражає молодих жінок у віці 30-40 років. Але, на відміну від кропив'янки, пухирі за уртикарного васкуліту поєднуються з петехіями (крапковими крововиливами), замість свербежу супроводжуються болем і тримаються довше 48 годин. Для підтвердження ангіїту необхідна біопсія шкіри на гістологічне дослідження.

Лікування кропив'янки в Bogomolets Clinic

Лікування кропив'янки в Києві - це командна робота, в якій бере участь не тільки дерматолог, а й суміжні фахівці: терапевт, алерголог-імунолог, ендокринолог. Після індивідуально підібраної терапії шкіра повністю відновлюється до початкового стану:

  • виявлення і по можливості уникнення контакту з алергеном або провокуючим фактором (дієта, корекція способу життя);
  • медикаментозна терапія - неседативні антигістамінні засоби (дезлоратадин, цетиризин, левоцетиризин, фексофенадин), ентеросорбенти, у важких випадках кортикостероїдні гормони (дексаметазон, преднізолон).

Профілактика кропив'янки

Навіть якщо ви не алергік - необхідно утримуватися від вживання харчових продуктів, використання лікарських засобів і контакту з речовинами, до яких хоча б раз була помічена підвищена чутливість. Слід уникати сильних емоційних переживань, перевтоми, тривалого переохолодження або перебування на сонці.

Не варто займатися самолікуванням і гаяти час, коли є ті, хто має 20-річний клінічний досвід і кому не байдуже здоров'я української нації. Ми завжди поруч - на прийомі в київській клініці та в режимі дистанційної консультації.

Лікування кропив'янки
Послуги
Лікування кропив'янки — Фото 1
Видалення ліпоми
More Button
Детальніше
Ліпома - це дуже поширена доброякісна пухлина шкіри, яка відрізняється такими особливостями:складається виключно зі зрілих адипоцитів, тобто клітин підшкірної жирової клітковини;має вигляд підшкірної кульки завбільшки 1,5-2 см, яка може досягати 5-10 см; найчастіше виникає як одинична папула (
Лікування кропив'янки — Фото 2
Лікування вродженого пігментного невусу
More Button
Детальніше
Невуси або родимки - це шкірні утворення, якими природа відмітила будь-яку, навіть смагляву і чорну, шкіру. Більшість родимок є вродженими, ефектно підкреслюють зовнішність і не становлять небезпеки для здоров'я. Але за певних несприятливих умов вони здатні перероджуватися в меланому -
Лікування кропив'янки — Фото 3
Онлайн-консультації (дистанційна діагностика)
More Button
Детальніше
Онлайн-консультація - це діагностика новоутворень на шкірі лікарем за допомогою інструментів телемедицини. BOGOMOLETS CLINIC надає унікальну можливість кожній людині, у котрої є підозрілі родимки, гемангіоми, рубці, вугрова хвороба отримати висококваліфіковану консультацію досвідчених експертів, не
Лікування кропив'янки — Фото 4
Карта родимок
More Button
Детальніше
25 000 виявлених у світі нових випадків злоякісної меланоми у 2021 році. 57 000 смертей. Як наслідок, рак шкіри є одним із найпоширеніших і смертоносних видів раку у світі протягом багатьох років. Тенденція все ще зростає. І за аналітикою дерматоонкологів до 2040 року кількість випадків може зрости
Лікування кропив'янки — Фото 5
Лікування екземи
More Button
Детальніше
Екзема, також дерматит - це незаразне запальне захворювання шкіри, яке зустрічається у 3% дітей і дорослих і може вражати будь-яку частину тіла. Це досить глибоке запалення шкіри, яке розвивається в шипуватому шарі епідермісу і сосочковому шарі дерми. Протікаючи в гострій або хронічній формі,
Лікування кропив'янки — Фото 6
Діагностика пігментних (родимих) плям
More Button
Детальніше
Пігментні або родимі плями - це унікальний малюнок людської шкіри, який являє собою локальне скупчення меланоцитів. Пігментні плями не завжди є захворюванням, що потребує лікування - але завжди потребують діагностики. Адже тільки професійне дерматологічне обстеження дає змогу визначити ступінь
Лікування кропив'янки — Фото 7
Лікування атероми
More Button
Детальніше
Атерома - це доброякісна пухлина сальної залози, яка має свої особливості: у більшості випадків протікає як запально-інфекційний процес;виглядає як підшкірна шишка з гладкою поверхнею, шкіра над якою незмінена або почервоніла;може досягати значних розмірів;з'являється як одиничний елемент, але
Лікування кропив'янки — Фото 8
Лікування атопічного дерматиту
More Button
Детальніше
Атопічний дерматит - це поширене запальне захворювання шкіри алергічного походження, що вирізняється спадковою схильністю, хронічним перебігом із частими рецидивами, схильністю до інфікування та гнійних ускладнень.Атопічний дерматит - це переважно дитяче захворювання, яке зустрічається у 20%
Лікування кропив'янки — Фото 9
Консультація дерматолога із дерматоскопією
More Button
Детальніше
Дерматологічні захворювання вважаються одними з найпоширеніших. Здебільшого такі хвороби не відносяться до особливо важких і не завдають серйозної шкоди здоров'ю. Проте вони можуть провокувати різні запальні процеси і навіть онкологію, що погіршує самопочуття та загальний стан людини. Тому
Лікування кропив'янки — Фото 10
Лікування акне (вугревої хвороби)
More Button
Детальніше
Акне - це поширена дерматологічна проблема, яка є актуальною для 90% людей юнацького та зрілого віку, загрожує тяжкими рубцевими змінами шкіри та потребує грамотного вирішення.Гармонійно поєднуючи сучасне лікування і професійний догляд, дерматологи Bogomolets Clinic допомагають пацієнтам
Лікування кропив'янки — Фото 11
Лікування ксантоми
More Button
Детальніше
Ксантома - це доброякісна жирова пухлина шкіри, етіологія якої в 50% випадків пов'язана з важкими метаболічними порушеннями. Вона не викликає болю і не остає злоякісною. Але в міру зростання починає заважати, особливо якщо знаходиться на розгинальних поверхнях рук або ніг.З безлічі доброякісних
Лікування кропив'янки — Фото 12
Лікування грибка нігтів
More Button
Детальніше
Грибок нігтів, також мікоз нігтів, дерматомікоз, грибкова оніхія або оніхомікоз - це грибкове ураження нігтьових пластин на руках і ногах, з яким стикається 10% людей. Чоловіки, особливо зрілого та похилого віку, схильні до захворювання більше за жінок.Грибок нігтів - це дерматомікоз, який важко

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію