<span class="field field--name-title field--type-string field--label-hidden">Лікування судинних мальформацій</span> у Києві

Судинні мальформації або винні плями - це порівняно рідкісні, але такі яскраві аномалії розвитку судин шкіри, якими природа позначила 0,7% малюків ще до народження. Дерматологи Bogomolets Clinic щасливі нести пацієнтами світло лазерних технологій і безцінний 20-річний досвід як найефективніший спосіб лікування судинної мальформації шкіри.

Судинні мальформації - аномалії судин шкіри, які потребують точної діагностики

Судинні мальформації шкіри, також судинні аномалії, судинні патології, винні плями, плоскі гемангіоми, ангіодисплазії - це вроджені аномалії розвитку дрібних і великих судин. Мають вигляд рожевих, червоних, синіх і фіолетових плям неправильної форми.

Мальформація зачіпає не тільки кровоносні, а й лімфатичні судини. Аномальний розвиток виражається зміною нормальної морфології, тобто будови та функціональних характеристик судин. Вони змінюють форму, втрачають тонус і стають розширеними, а також склеюються між собою. У розширених капілярах і венах підвищується тиск, через що відбувається неправильний рух крові та лімфи. Порушується також іннервація судин.

На відміну від гемангіоми, яка є судинною пухлиною, судинна мальформація - це аномалія розвитку, а не новоутворення, тож жодного стосунку до пухлинного процесу не має. Друга важлива відмінність - мальформація не збільшується подібно до гемангіоми (з проходженням фази активного росту), а зростає пропорційно росту дитини.

Причини судинних мальформацій

Основна причина аномального розвитку судин - це генні мутації, які можуть виникати вже на ранніх етапах внутрішньоутробного розвитку ембріона. Провокуючими факторами для цього стає неправильне передлежання плода (поперечне або тазове). Схильність до судинних аномалій здатна передаватися у спадок. Прояв вроджених аномалій посилюється в підліткові роки, під час вагітності, після перенесеної операції або травми.

Види судинних мальформацій

Аномалії розвитку судин бувають поверхневими та глибокими. Залежно від типу залучених судин, класифікуються на такі види:

  • Капілярні мальформації або капіляропатії - найпоширеніший тип. Розвивається з капілярів і найчастіше локалізується на обличчі. Проявляється рожево-червоними плямами, що нагадують опік. До цього виду належить невус Унни (винна пляма або полум'яніючий невус).
  • Венозні мальформації - аномальний розвиток вен. Має вигляд синюшних плям, схожих на гематоми або синці (синдром Кліппеля-Треноне).
  • Артеріовенозні мальформації - судинні аномалії змішаного типу. Відрізняються червоно-фіолетовим кольором, оскільки одночасно зачіпають артеріальне і венозне русло (хвороба Рандю-Ослера, синдром Паркса-Вебера).
  • Лімфатичні мальформації або лімфангіоми - вада розвитку лімфатичних судин. Скупчення лімфи в лімфатичних колекторах набуває вигляду кісти, що підноситься над поверхнею шкіри.

Чим небезпечна мальформація судин шкіри

Глибокі мальформації зачіпають тканини, що підлягають, і порушують роботу внутрішніх органів. Розташована в ділянці шиї лімфатична мальформація здатна викликати небезпечні для життя ускладнення: обтурацію (закупорювання) верхніх дихальних шляхів і дихальну недостатність, що наростає.

Поверхнева судинна мальформація на обличчі – це виключно косметичний дефект зовнішності, що не несе ризику здоров'ю. Проте психологічні страждання, викликані цим дефектом, дуже суттєві. Особливо у дівчат підліткового віку. У міру дорослішання мальформація здатна потовщуватисьі робити риси обличчя непропорційними.

Діагностика судинної мальформації

Лікар ставить діагноз на підставі клінічного огляду та сімейного анамнезу. Якщо є найменші сумніви в діагнозі, професійний дерматолог обов'язково проводить диференціальну діагностику за допомогою дерматоскопії та УЗД для уточнення, що перед ним: судинна мальформація (аномалія розвитку судин) або гемангіома (судинна пухлина). Точно поставлений діагноз дозволяє призначити ефективне лікування та уникнути непотрібних хірургічних втручань.

Лікування судинних мальформацій у Bogomolets Clinic

Дерматологи нашої клініки успішно застосовують лазерну терапію. На сьогоднішній день це найрезультативніший і найсучасніший метод лікування судинних мальформацій. Змінені судини ніколи не регресують (не зникають з віком) – отже, потребують точної діагностики та правильного лікування. До послуг наших пацієнтів лазерна терапія – безконтактна коагуляція (злипання) судинним лазером VBeam Perfecta на рідинному барвнику родаміну з довжиною хвилі 595 нм (Candela, USA). Курс лазерної терапії зазвичай складається із 6-10 сеансів з інтервалом 2 місяці.

Лікування судинних мальформацій

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію