Лікування судинних мальформацій у Києві

Судинні мальформації або винні плями - це порівняно рідкісні, але такі яскраві аномалії розвитку судин шкіри, якими природа позначила 0,7% малюків ще до народження. Дерматологи Bogomolets Clinic у Києві щасливі нести пацієнтами світло лазерних технологій і безцінний 20-річний досвід як найефективніший спосіб лікування судинної мальформації шкіри.

Аномалії судин шкіри

Судинна мальформація зображення зсередини Bogomolets Clinic Судинні мальформації шкіри, також судинні аномалії, судинні патології, винні плями, плоскі гемангіоми, ангіодисплазії - це вроджені аномалії розвитку дрібних і великих судин. Мають вигляд рожевих, червоних, синіх і фіолетових плям неправильної форми.

Мальформація зачіпає не тільки кровоносні, а й лімфатичні судини. Аномальний розвиток виражається зміною нормальної морфології, тобто будови та функціональних характеристик судин. Вони змінюють форму, втрачають тонус і стають розширеними, а також склеюються між собою. У розширених капілярах і венах підвищується тиск, через що відбувається неправильний рух крові та лімфи. Порушується також іннервація судин.

На відміну від гемангіоми, яка є судинною пухлиною, судинна мальформація - це аномалія розвитку, а не новоутворення, тож жодного стосунку до пухлинного процесу не має. Друга важлива відмінність - мальформація не збільшується подібно до гемангіоми (з проходженням фази активного росту), а зростає пропорційно росту дитини.

Причини появи та види судинних мальформацій

Основна причина аномального розвитку судин - це генні мутації, які можуть виникати вже на ранніх етапах внутрішньоутробного розвитку ембріона. Провокуючими факторами для цього стає неправильне передлежання плода (поперечне або тазове). Схильність до судинних аномалій здатна передаватися у спадок. Прояв вроджених аномалій посилюється в підліткові роки, під час вагітності, після перенесеної операції або травми.

Види судинних мальформацій

Аномалії розвитку судин бувають поверхневими та глибокими. Залежно від типу залучених судин, класифікуються на такі види:

  • Капілярні мальформації або капіляропатії - найпоширеніший тип. Розвивається з капілярів і найчастіше локалізується на обличчі. Проявляється рожево-червоними плямами, що нагадують опік. До цього виду належить невус Унни (винна пляма або полум'яніючий невус).
  • Венозні мальформації - аномальний розвиток вен. Має вигляд синюшних плям, схожих на гематоми або синці (синдром Кліппеля-Треноне).
  • Артеріовенозні мальформації - судинні аномалії змішаного типу. Відрізняються червоно-фіолетовим кольором, оскільки одночасно зачіпають артеріальне і венозне русло (хвороба Рандю-Ослера, синдром Паркса-Вебера).
  • Лімфатичні мальформації або лімфангіоми - вада розвитку лімфатичних судин. Скупчення лімфи в лімфатичних колекторах набуває вигляду кісти, що підноситься над поверхнею шкіри.

Діагностика судинної мальформації

Лікар ставить діагноз на підставі клінічного огляду та сімейного анамнезу. Якщо є найменші сумніви в діагнозі, професійний дерматолог обов'язково проводить диференціальну діагностику за допомогою дерматоскопії та УЗД для уточнення, що перед ним: судинна мальформація (аномалія розвитку судин) або гемангіома (судинна пухлина). Точно поставлений діагноз дозволяє призначити ефективне лікування та уникнути непотрібних хірургічних втручань.

Чим небезпечна мальформація судин шкіри

Глибокі мальформації зачіпають тканини, що підлягають, і порушують роботу внутрішніх органів. Розташована в ділянці шиї лімфатична мальформація здатна викликати небезпечні для життя ускладнення: обтурацію (закупорювання) верхніх дихальних шляхів і дихальну недостатність, що наростає.

Поверхнева судинна мальформація на обличчі – це виключно косметичний дефект зовнішності, що не несе ризику здоров'ю. Проте психологічні страждання, викликані цим дефектом, дуже суттєві. Особливо у дівчат підліткового віку. У міру дорослішання мальформація здатна потовщуватисьі робити риси обличчя непропорційними.

Лікування судинних мальформацій у Києві в Bogomolets Clinic

Дерматологи нашої клініки успішно застосовують лазерну терапію для видалення утворень. На сьогоднішній день це найрезультативніший і найсучасніший метод лікування судинних мальформацій. Змінені судини ніколи не регресують (не зникають з віком) – отже, потребують точної діагностики та правильного лікування. 

До послуг наших пацієнтів лазерна терапія – безконтактна коагуляція (злипання) судинним лазером VBeam Perfecta на рідинному барвнику родаміну з довжиною хвилі 595 нм (Candela, USA). Курс лазерної терапії зазвичай складається із 6-10 сеансів з інтервалом 2 місяці.

Лікування судинних мальформацій

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію