Лікування куперозу у Києві

Красивим французьким словом "couperose" називається патологічний стан дрібних судин і причина естетичних страждань багатьох жінок, рідше чоловіків. Незважаючи на помітний вигляд і широку поширеність, купероз дуже добре лікується. В арсеналі Bogomolets Clinic є все, що потрібно для успішного результату - талановиті й досвідчені лікарі, точні алгоритми діагностики та протоколи лікування з доведеною ефективністю. Людям з куперозом залишається зробити перший крок і стати нашими пацієнтами.

Купероз - нездоровий рум'янець у спадок

Купероз на обличчі фото Bogomolets Clinic

Купероз - це патологічне розширення дрібних поверхневих судин обличчя. При цьому стані дрібна капілярна сітка стає видимою неозброєним оком. Зазвичай виникає на щоках, переніссі та крилах носа, рідше на лобі та підборідді.

У людей із куперозом дрібні кровоносні судини обличчя вирізняються недостатньою еластичністю і тонусом. Тож кров, яка має вільно циркулювати та живити м'які тканини обличчя, натомість застоюється в мікроциркуляторному руслі та спричиняє візуальне почервоніння шкіри. Як результат - постійно присутній рум'янець на щоках і носі, який зберігається в будь-яку пору року. Через локальний характер вогнищ розширених судин обличчя ніби вкрите червоними плямами. Іноді через застійні явища плями мають синюшний відтінок.

Окрім нездорового рум'янцю, куперозна шкіра проявляє себе зневодненням і сухістю, підвищеною чутливістю та дратівливістю, інколи свербінням і печінням.

Причини виникнення куперозу

Головна причина куперозу на обличчі - це спадковість. Якщо у найближчих родичів присутня генетична слабкість судинної стінки - то дитина матиме цю ж особливість. Можливо, вона проявиться не відразу, а з віком.

Однак далеко не завжди купероз є спадковою особливістю судин. Здебільшого купероз виникає внаслідок уже наявного демодекозу (паразитарного захворювання) або розацеа (рожевих вугрів).

Частою причиною виникнення розширених капілярів на обличчі також є куріння та вживання алкоголю. Іноді цей естетичний дефект розвивається на тлі зловживання такими косметичними послугами, як різноманітні чистки та пілінги, термічні обробки шкіри обличчя та теплові процедури (омолоджувальне гаряче обгортання, сауна, солярій).

"Купероз" на ногах - прояв варикозу

Дуже часто люди плутають два захворювання і називають судинну сітку на гомілках "купероз на ногах". Насправді це некоректне визначення. Купероз, як такий, буває тільки на обличчі.

Купероз на обличчі - це вроджена особливість підшкірних капілярів і венул, яка є виключно косметичним дефектом і не становить небезпеки для організму. Телеангіектазії на ногах - це один із симптомів варикозної хвороби, яка є патологією глибоких вен і за відсутності лікування загрожує такими ускладненнями, як лімфостаз, трофічні виразки, тромбофлебіт.

Купероз успішно лікує дерматолог. А лікуванням телеангіектазій на ногах внаслідок варикозного розширення вен і лімфовенозної недостатності займається хірург-флеболог.

Чим небезпечний купероз

Розширені капіляри на носі та щоках хоч і не є безпосередньою загрозою для здоров'я, можуть впливати на зовнішній вигляд та стан шкіри. Головною небезпекою є можливість передчасного старіння шкіри, обумовленого ураженням кровоносних судин та втратою їхньої еластичності.

Присутність куперозу може призводити до наступних негативних наслідків:

Фотостаріння
Капіляри, які розширюються внаслідок куперозу, роблять шкіру більш вразливою до ультрафіолетового випромінювання. Перебування під сонцем може сприяти швидкому старінню, збільшенню кількості зморшок та втраті природної пружності.

Чутливість до роздратувань
Кровоносні судини, які пошкоджені куперозом, стають більш чутливими та схильними до роздратувань. Це може призводити до появи червоних плям та посиленого зачервоноювання обличчя при різних впливах, таких як температурні зміни чи вживання певних продуктів.

Зниження самооцінки
Поява куперозу може викликати незадоволення власним зовнішнім виглядом, що може впливати на психічний стан та самоповагу. Це особливо актуально, оскільки купероз може ставати ще більш помітнішим при взаємодії з різними факторами, такими як стрес.

Діагностика куперозу

Для встановлення діагнозу «купероз» дерматологу достатнього очного огляду. При близькому візуальному обстеженні чітко проглядається куперозна сітка у вигляді червоних звивистих ліній або сплетень: так званих телеангіектазій (судинних зірочок).

Лікування куперозу на обличчі фото до і після Bogomolets Clinic

Додаткові дослідження можуть знадобитися лише у разі підозри рожевих вугрів або кліщового ураження шкіри, яким також властиві інші характерні симптоми (горбиста шкіри, гнійні пустули, почервоніння та сухість очей). Тому в рамках очної консультації виконуються такі діагностичні дії:

  • візуальний огляд та збирання анамнезу пацієнта;
  • оптична, епілюмінесцентна та цифрова дерматоскопія (при підозрі на розацеа чи демодекоз).
  • Оскільки зовнішні прояви куперозу нагадують екзему і системний червоний вовчак, може знадобитися диференціальна діагностика.

Лікування куперозу в Bogomolets Clinic

Дерматологи нашої клініки успішно видаляють розширені поверхневі судини на обличчі та на тілі, використовуючи три варіанти апаратного лікування:

1) лазером Candela VBeam Perfecta.

2) лазером Asclepion QuadroStar Pro YELLOW.

3) світлотерапія за допомогою IPL-системи Lumecca Triton InMode.

Лазерне видалення куперозу здійснюється за допомогою судинних лазерів.Це імпульсний лазер на рідкому барвнику Candela VBeam Perfecta з довжиною хвилі 595 нм (США) та діодний лазер Asclepion QuadroStar Pro YELLOW з довжиною хвилі 577 нм (Німеччина).

Лікування куперозу на обличчі фото до і після Bogomolets Clinic

Принцип роботи лазерів полягає у вибірковому склерозуванні судин. Реагуючи на лазерне випромінювання, патологічно розширені капіляри склеюються зсередини та вимикаються з місцевого кровотоку. Зменшення почервоніння та покращення кольору обличчя спостерігаються вже після першої процедури. Протягом 1-2 місяців після лазерної терапії організм метаболізує та виводить ці склерозовані судини як непотрібні.

Склерозування судин носа відбувається за допомогою імпульсної світлотерапії IPL-апаратом Triton InMode (Ізраїль). З його допомогою лікування куперозу на носі досягається за 3-5 сеансів, проте супроводжується невеликими ускладненнями у вигляді тимчасового почервоніння та гематом величиною 5-7 мм навколо носа та під носом.

Якщо купероз спровокований демодекозом або розацеа, то насамперед лікується основне захворювання. Тут застосовується медикаментозна терапія. Крім лазера, при розацеа з гнійними висипаннями призначається місцева або системна антибіотикотерапія (зокрема метронідазол). У разі куперозу на тлі ураження шкіри кліщем демодексом для успішного лікування велике значення має детоксикація організму та підвищення імунної реактивності.

Профілактика куперозу на обличчі

Пройшовши лікування куперозу лазером, слід утримуватися від тривалого перебування на сонці та засмаги. Це допоможе уникнути можливої ​​гіперпігментації на обличчі.Оскільки лазерне випромінювання, яке супроводжується виділенням великої кількості теплової енергії, шкіра теж сприймає як своєрідну засмагу.

Після лікування куперозу на обличчі дуже важливо користуватися спеціальною косметикою, що підтримує. Такий щоденний догляд допоможе решті капілярів розширюватися набагато повільніше. Наші лікарі підберуть засоби догляду спеціально для вас і проконсультують з приводу правильного використання.

Для зміцнення судинної стінки та зменшення застою крові в мікроциркуляторному руслі корисний регулярний прийом капіляростабілізуючих засобів на основі рутину, вітамінів С та В9 (Аскорутин, Венорутинол, Аскорбінова кислота, Фолієва кислота).

Довірте красу обличчя та ніжність шкіри дерматологам Bogomolets Clinic – ми досягнемо позитивного результату та порадіємо йому разом.

Лікування куперозу

FAQ

Що впливає на розвиток куперозу?

Алкоголь та куріння сильно впливають на судини. Неправильний догляд за шкірою. Якщо судини слабкі, а шкіра пошкоджується скрабами чи агресивними кислотами, симптоми куперозу з часом посилюватимуться. Незбалансоване харчування, в якому є багато гострої, занадто гарячої їжі, а також шоколадні продукти, кава.

Яких вітамінів не вистачає при куперозі?

Вітаміни для міцних еластичних судин – К, Р, С. Знижують проникність капілярів, зменшує розширення дрібних кровоносних судин шкіри.

Які продукти харчування провокують купероз?

Як правило це занадто гаряча, гостра або солона їжа, часте та/або велика кількість вживання алкогольних напоїв провокують загострення та прогресування клініки куперозу.

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію