Лікування герпесу у Києві

Герпес, також герпесвірусна інфекція - це одне з найпоширеніших і важко контрольованих інфекційних уражень шкіри та слизових оболонок, що має вірусне походження. Одного разу потрапивши в організм людини, вірус герпесу залишається там на все життя. Приблизно від 60 до 90% людей є носіями вірусу простого герпесу, який довгий час може перебувати в латентному стані.

Герпес на губах фото Bogomolets Clinic

Герпесвірус - підступна інфекція, яка на ранніх стадіях протікає безсимптомно доти, доки імунітет у змозі її стримувати. У дорослих із супутніми захворюваннями і зниженим імунітетом вірус герпесу активно ділиться і мігрує, спричиняючи інфекційний процес у важкій формі та часті рецидиви.

Професійні дерматологи Bogomolets Clinic проводять лікування герпесу у Києві на обличчі й тілі, яке здатне придушити розмноження вірусу, зупинити появу висипань і запобігти загостренню. Усе, що вам потрібно, - це відвідати очну або дистанційну консультацію і довіритися нашим лікарям, чуйним до болю і проблем людини.

Причини герпесу

Вірус герпесу - це мікроорганізм-паразит, який може існувати тільки всередині живої клітини і за межами людського організму гине протягом доби. Тому основним шляхом зараження є прямий контакт між людьми.

Однак, всупереч популярній думці про те, що герпес - це венеричне захворювання, цей вірус передається не тільки статевим шляхом, а й нестатевим способом. Зараження часто відбувається повітряно-крапельним (через слину під час поцілунків) і побутовим шляхом (під час рукостискання, користування спільним посудом).

До групи високого ризику захворіти на герпес входять люди з хронічно низьким імунітетом. Це хворі на СНІД, онкологічні пацієнти в період проходження хіміотерапії, пацієнти з імуносупресією після трансплантації органів, а в деяких випадках і новонароджені. До герпесу особливо схильні представники негроїдної раси.

Симптоми герпесу

Герпесвірусна інфекція проявляється такою симптоматикою:

 • почервоніння;
 • свербіж; 
 • набряклість і припухлість; 
 • дрібні бульбашкові висипання, після яких залишаються ерозії, виразки і кірки; 
 • часті рецидиви (від одного разу на місяць до разу на сезон або на рік). 

Види герпесу

На сьогодні відомо 8 типів герпесвірусу, що передаються тільки від людини людині. Кожен із них викликає певне герпетичне ураження шкіри та слизових оболонок. 

 • Герпес губ або застуда на губах - бульбашкові висипання в ділянці червоної облямівки губ переважно в жінок, спричинені вірусом простого герпесу 1 типу. Проявляється пекучим болем і лихоманкою.
 • Герпетична екзема - бульбашкове ураження обличчя, рук і тіла, що провокується вірусом простого герпесу 1 типу. З'являється у маленьких дітей, рідше підлітків. Часто є ускладненням атопічного дерматиту.
 • Герпетичний панарицій - ураження кінчика пальця, спричинене вірусом простого герпесу 1 типу. Супроводжується наявністю пухирців та інтенсивним болем. 
 • Оперізувальний герпес або оперізувальний лишай - одностороннє ураження шкіри тулуба, яке спричиняє герпес 3 типу (герпес зостер або вірус вітряної віспи). Проявляється сильним свербінням, вираженим больовим синдромом, почервонінням і дрібними пухирцевими висипаннями.
 • Генітальний герпес - висипання в ділянці статевих органів, промежини і прямої кишки в чоловіків і жінок, які викликає вірус простого герпесу 2 типу.
 • Саркома Капоші - злоякісна пухлина кровоносних судин шкіри, яку викликає герпес 8 типу. Розвивається у чоловіків старше 60 років на тлі імунодефіциту.

Чим небезпечний герпес 

Вірус герпесу має високу онкогенність і провокує розвиток онкологічних захворювань. Саме тому герпес також називається вірусом раку людини або онковірусом.

Герпес на шкірі фото Bogomolets Clinic

У пацієнтів з низьким імунітетом за відсутності адекватної терапії інфекція здатна переходити в генералізований герпес. Це рідкісне ускладнення означає ураження шкіри всього тіла, а також центральної нервової системи і внутрішніх органів (очей, легенів, печінки, сечостатевого тракту). Герпес може призвести до різних інфекційних ускладнень, таких як герпетичний вірусний енцефаліт (запалення мозку), герпетичний кон'юнктивіт (запалення очного яблука) або герпетичний гепатит (запалення печінки). 

Діагностика герпесвірусної інфекції

Для досвідченого дерматолога діагностика герпесу за характерною клінічною симптоматикою не складає труднощів. Під час огляду використовується дерматоскопія з фотофіксацією герпетичних висипань на планшеті. 

Для виявлення носійства герпесвірусу додатково до огляду призначається аналіз крові на імуноглобулін G (антитіла IgG). Визначити ДНК вірусу дає змогу ПЛР тест на герпес, узятий безпосередньо з осередку ураження.

Лікування герпесу у Києві в Bogomolets Clinic

У разі латентного носійства герпесу лікування не призначається, а всі профілактичні заходи спрямовані на підтримку міцного імунітету.

У разі рецидиву герпесвірусної інфекції з явною клінічною симптоматикою ми підбираємо противірусне комплексне лікування герпесу в Києві. Це ацикловір, валацикловір, пенцикловір у таблетках для вживання всередину і у формі кремів і мазей для зовнішнього застосування.

Противірусна терапія найбільш ефективна протягом 12-24 годин після першого потрапляння вірусу в організм або рецидиву. Індивідуально призначене лікування пригнічує реплікацію вірусної ДНК і блокує розмноження вірусу. У результаті минають больові відчуття, гояться пухирці та виразки, а утворені на їхньому місці кірки швидко відлущуються.

Профілактика герпесу

Підтримати захисні сили імунітету, а отже подавлювати прояви вірусу герпесу, здатні наступні чинники:

 • повноцінний сон, 

 • збалансоване харчування, 

 • обмеження перебування на сонячному ультрафіолеті, 

 • стримування стресових емоцій, 

 • відмова від алкоголю та куріння.

 Слід по можливості виключити ті фактори ризику, які провокують рецидив саме у вашому випадку.

Щоб уникнути зараження, важливо не допускати травматизації шкіри та слизових оболонок. Настійно рекомендується утримуватися від незахищеного статевого акту і не вести безладне статеве життя з частою зміною партнерів. Якщо у жінки з'явився генітальний герпес під час вагітності, то для захисту новонародженого від зараження під час проходження через пологові шляхи матері виконується плановий кесарів розтин. 

Відчувши нездужання і помітивши перші герпетичні висипання на шкірі, не гайте часу - звертайтеся до дерматологів Bogomolets Clinic за персональними рекомендаціями та екстреним лікуванням герпесу.

Лікування герпесу

Популярні питання про Лікування герпесу

Скільки триває активна стадія герпесу?

Якщо герпес протікає у локалізованій формі (одне вогнище запалення), інфекція триває, як правило, 5-12 днів.

Що рекомендується та не рекомендується їсти при герпесі?

Мінімальний період лікування становитиме 5-6 днів. На цей час краще виключити з меню насіння, горіхи та шоколад, які мають у своєму складі аргінін – амінокислоту, що сприяє розвитку герпесу. Не рекомендується також гостра та кисла їжа.
Пийте більше молока, їжте йогурти та рибу, що містять лізин. Ця сполука допоможе організму боротися із хворобою. Включення в раціон невеликої кількості здорових жирів, таких як оливкова олія, авокадо та горіхи, омега 3 може допомогти зберегти шкіру здоровою та зменшити запалення.

Ціни на Лікування герпесу у Києві

Записатись на консультацію
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше

Основний професійний інтерес - дерматологія, дерматоонкологія, трихологія, пухлини нігтів

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію