Відображення Слайдера

Відображення Слайдера — Фото 1
Відображення Слайдера — Фото 2
Автор статті:
Верба Олександр
Онкодерматолог

Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор і завідувач кафедрою внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Лікар-терапевт вищої категорії. Член Європейської асоціації з вивчення захворювань печінки.

Відображення Слайдера — Фото 3
Відображення Слайдера — Фото 4
Відображення Слайдера — Фото 5
olgem олгем лікування гемангіом у дітей

Зміст:

 1. Що таке акне?

 2. Причини виникнення акне

 3. Види акне

 4. Чим небезпечні вугрі при акне

 

Акне - це поширена дерматологічна проблема, яка є актуальною для 90% людей юнацького та зрілого віку, загрожує тяжкими рубцевими змінами шкіри та потребує грамотного вирішення.

Гармонійно поєднуючи сучасне лікування акне і професійний догляд, дерматологи Bogomolets Clinic допомагають пацієнтам позбуватися неприємних вугрів і розкривати природну красу шкіри.

Акне фото Bogomolets Clinic

Що таке акне?

Акне, також вугрі, вульгарні вугрі, вугрова хвороба, вугрі - це запальне захворювання шкіри з хронічним перебігом і схильністю до рецидивів. Найчастіше виникає на підлітковій і молодій шкірі. Локалізується на обличчі та верхній частині тіла (плечах, грудях, спині). 

Вугрові висипання на обличчі або тілі представлені такими елементами, як вогнища запалення різної величини, комедони, папули, пустули, вузли і кісти.

 

Вугрові висипання на обличчі або тілі представлені такими елементами, як вогнища запалення різної величини, комедони, папули, пустули, вузли і кісти.

 

Причини виникнення акне

Вугрова хвороба - мультифакторне захворювання, в основі якого лежить спадковість і генетично зумовлена підвищена чутливість рецепторів шкіри до гормонів. Саме генетика і рівень чоловічих і жіночих статевих гормонів визначають сприйнятливість шкіри до впливу бактерій Cutibacterium acnes.  

 

Серед різноманітних факторів, які можуть викликати акне, найчастішими бувають наступні:

 

 • Гормональні зміни: зміни рівня статевих гормонів, особливо під час підліткового періоду, вагітності або прийому оральних контрацептивів, можуть сприяти виникненню акне.
 • Забруднення пор шкіри: надмірна продукція себуму та забруднення пор шкіри можуть призвести до утворення комедонів та акне.
 • Неправильне харчування: деякі продукти харчування, особливо ті, що мають високий глікемічний індекс, можуть впливати на розвиток акне.
 • Стрес: надмірне напруження може впливати на роботу ендокринної системи та сприяти виникненню акне.
 • Поганий догляд за шкірою: неправильний вибір косметичних засобів, використання агресивних продуктів або недостатній догляд за шкірою можуть сприяти утворенню вугрів.
 • Запальні захворювання шкіри: деякі хвороби шкіри, такі як розацеа чи дерматит, можуть сприяти розвитку акне.
 • Надмірне використання косметики: використання непридатних для конкретного типу шкіри косметичних засобів може викликати появу вугрів.

У всіх без винятку випадках постакне - це наслідок несвоєчасного звернення по медичну допомогу до дерматолога і неправильного лікування (самостійно або у косметолога).

Види акне

Залежно від характеру і кількості висипань, розрізняють кілька типів акне: 

 • Комедони - незапальна форма і найлегший ступінь акне. Розрізняють відкриті і закриті комедони (чорні цятки і білі вугрі), які виникають у разі закупорки гирл волосяних фолікулів ороговілими частинками епідермісу і шкірним салом.
 • Папули - запалені комедони середньої тяжкості, розташовані підшкірно.
 • Пустули - поверхневі утворення середньотяжкого перебігу, наповнені гноєм.
 • Кістозне акне - гнійно-запальна форма важкого ступеня. Кісти є хворобливими підшкірними порожнинами, які наповнені серозною рідиною або гнійними масами і схильні до рубцювання.
 • Конглобатне акне - найважча форма вугрової хвороби, яка проявляється злиттям запальних папул і гнійних пустул у великі конгломерати. Частіше виникає у чоловіків, локалізується на грудях і спині. 

Чим небезпечні вугрі при акне 

Найпоширеніша помилка серед підлітків і дорослих - це спроба самостійно видавити вугрі або повна бездіяльність, сподіваючись на самостійний розв'язок. У цих випадках високий ризик рецидивів, переходу вугрової хвороби в хронічну форму, інфікування, розвитку важкого гнійного процесу і грубого рубцювання.

 

Нерідко люди з вугровим висипом звертаються по допомогу не до дерматолога, а до косметолога.

 

 Однак косметологи усувають дефекти шкіри за допомогою чисток і пілінгів без медикаментозної терапії. Уражена вуграми шкіра сприймає чистку як додаткову травматизацію - і замість чистого і гладкого обличчя людина отримує наслідки у вигляді постакне: розширені пори, гіперпігментацію, рубці.

Дерматологи нашої клініки використовують чистки як одну з процедур у комплексі з іншими методами лікування акне. Тільки такий підхід забезпечує хороший результат без побічних ефектів.

Діагностика вугрової хвороби

Під час консультації наші лікарі ставлять діагноз на підставі таких дій:

 • огляд шкіри та визначення виду акне;
 • збір анамнезу та виявлення супутніх захворювань;
 • дообстеження з призначенням додаткових аналізів;
 • підбір тактики лікування і корекція раціону харчування.

Лікування акне і постакне у Bogomolets Clinic

Універсальної схеми лікування акне, яка гарантовано допомагала б кожному пацієнту, не існує. Лікування вугрової хвороби, як і лікування постакне - комплексний процес, успіх якого досягається не окремими методами, а тільки в комплексі.

У складі медикаментозної терапії акне дерматологи нашої клініки призначають пацієнтам наступні лікарські препарати:

 • топічні ретиноїди (адапален, ретиноїн), 

 • кератолітичні засоби (азелаїнову кислоту, саліцилову кислоту), 

 • антибіотики (доксициклін), 

 • системні ретиноїди. 

У разі потреби дівчатам-підліткам і жінкам може бути рекомендована консультація гінеколога-ендокринолога, який призначить комбіновані оральні контрацептиви з антиандрогенами.

Лікування акне фото до лікування і після Bogomolets Clinic
Результат лікування Акне - 2 місяці. Пацієнт звернувся вчасно та не займався самолікуванням, тому захворювання  піддалось швидкому лікуванню

 

Для підвищення ефективності місцевого і системного консервативного лікування акне наші лікарі використовують лазерну терапію діодним лазером Candela Smoothbeam з довжиною хвилі 1450 нм (США). Цей метод не лише купує запалення, підсушує гнійні пустули, але й виявляє бактерицидну дію на патогенну мікрофлору, сприяючи швидкому полегшенню стану шкіри. 

Лазерна терапія також зменшує ризик появи рубців та пігментації, покращуючи загальний результат лікування акне.

 

Профілактика розвитку акне

Профілактика розвитку акне включає ряд заходів, спрямованих на зменшення ризику виникнення вугрів та покращення загального стану шкіри. Ось деякі корисні поради для профілактики акне:

 1. Правильний догляд за шкірою: ретельне очищення обличчя двічі на день застосуванням нежирних та некомедогенних засобів допомагає уникнути забруднення пор та зменшити ризик виникнення вугрів.
 2. Вибір правильних косметичних засобів: важливо обирати косметичні засоби, які відповідають вашому типу шкіри та не містять агресивних компонентів.
 3. Збалансована дієта: людям з вугровим висипом слід обмежити або виключити з раціону молоко, жирну і вуглеводну їжу, багаті на кофеїн продукти (кава, чай, какао, шоколад).
 4. Отримання достатньої кількості вологи: забезпечення достатньої гідратації шкіри, пийте достатню кількість води, це підтримує її здоров'я та запобігає висиханню.
 5. Захист від сонця: використання сонцезахисного крему з високим SPF може допомогти запобігти утворенню сонячних уражень та запалень на шкірі.
 6. Управління стресом: стрес може впливати на роботу ендокринної системи, тому важливо вчитися управляти стресом шляхом занять спортом, або релаксаційними техніками.

Виконання рекомендацій лікаря та обмеження не пройдуть даремно. Шкіра обов'язково віддячить за турботу нормалізацією секреції сальних залоз, покращенням складу себуму та зменшенням жирного блиску, усуненням запальних реакцій та гнійних процесів, скороченням кількості висипів аж до повного зникнення.

У Bogomolets Clinic на вас чекають дерматологи та лікарі-консультанти інших спеціальностей, яким небайдужий стан вашої шкіри та настрій душі.

Схожі статті

Стаття
Монгольська пляма – це вроджений пігментний невус сіро-блакитного, синюшного, іноді зеленуватого...
More Button
Стаття
ЩО ТАКЕ ГЕМАНГІОМА І НАСКІЛЬКИ ВОНА НЕБЕЗПЕЧНА? Існує помилкове твердження, що гемангіома –...
More Button

Записатись на консультацію