Гемангіома

Гемангіома - це судинне новоутворення, яке для 10% малюків віком до 1 року стає першим у житті діагнозом. Починаючись з малопомітної рожевої плями або проявляючись одразу після народження, гемангіома здатна досягати значних розмірів і проростати вглиб тканин. Ця яскраво-червона пухлина, схожа на родиму пляму, викликає страх у батьків - а згодом і психологічні комплекси у дитини.

Дерматологи Bogomolets Clinic пропонують батькам і малечі власний підхід до лікування гемангіоми: без болю, операційних розрізів і рубців. Домагатися успішних і високоестетичних результатів нам допомагають 25-річний досвід, екстемпоральні препарати за авторським рецептом професора Богомолець і щира любов до українських малюків.

Гемангіома - судинна пухлина, яка успішно лікується

Гемангіома (інфантильна гемангіома) - це доброякісна судинна пухлина вродженого або набутого характеру. Зазвичай виникає як одиничне новоутворення, але також трапляються випадки множинних гемангіом в кількості понад 5 дрібних вогнищ (множинний гемангіоматоз).

Гемангіома на шкірі сформована шкірними і підшкірними судинами, які забезпечують фазу активної проліферації (росту) і швидке збільшення пухлини протягом 12 місяців. 

Зростання може відбуватися як поверхнево, збільшуючи розміри новоутворення завширшки, так і в глибину.

Причини гемангіоми

Одна з останніх теорій патогенезу цієї пухлини зауважує, що судини гемангіоми і судини плаценти абсолютно ідентичні. І в період вагітності ці судини мігрують із плаценти в ділянку майбутнього дефекту. Однак спадковість батьків тут не відіграє жодної ролі.

Частіше гемангіома виникає у дівчаток. Також пухлина схильна виникати у передчасно народжених дітей. 

Види гемангіом

Сучасна класифікація виділяє два типи гемангіом, які різняться походженням і перебігом:

  • Вроджена гемангіома - присутня на шкірі немовляти з самого народження
  • Набута гемангіома - розвивається протягом двох тижнів або 2 місяців після народження.

Чим небезпечна гемангіома

Всупереч побоюванням батьків, гемангіома не перероджується в рак і не метастазує. Але є інша загроза - вона стосується тих випадків, коли пухлина має критичну локалізацію поблизу природних отворів (гемангіома на обличчі в ділянці губ і рота, у носі, у ділянці вух, на статевих органах) і тим самим утруднює процеси життєдіяльності. Якщо упустити час і допустити глибоке проростання, то дитина ризикує втратити зір або слух.

Інфантильна гемангіома не болить, не викликає фізичного занепокоєння і не заважає сну. Однак вона нешкідлива доти, доки на поверхні не з'являються виразки. Це відбувається внаслідок росту пухлини та за умов відсутності лікування. Тому так важливо не допустити ускладнень - і своєчасно звернутися до дерматолога за правильною діагностикою та якісним лікуванням.

Діагностика гемангіоми

Діагноз ставиться виходячи з клінічного огляду. Дерматоскопія дозволяє виконати диференціальну діагностику гемангіоми, що відрізняє дане новоутворення від судинних невусів і мальформацій: невуса Унни або винної плями.

Якщо гемангіома підлягає лікуванню, ми призначаємо маленькому пацієнту УЗД на апараті ультразвукової діагностики Bogomolets Clinic для визначення глибини проростання.

Лікування гемангіоми у дітей у Bogomolets Clinic

Дерматологи нашої клініки чудово лікують гемангіому у дітей, а також її ускладнення у вигляді виразок. Наші лікарі застосовують у щоденній практиці сучасні американські та європейські протоколи лікування. Відповідно до колишніх протоколів педіатричної практики, при гемангіомі призначалося лише динамічне спостереження без консервативної терапії, а важких випадках – хірургічне висічення під наркозом. Але наша лікарська тактика та досвід підтверджують, що краще застосовувати місцеву терапію, ніж не діяти в очікуванні регресії та чекати на ускладнення.

Гемангіомам властива спонтанна регресія – але це відбувається лише після першого року життя. А за рік пухлина проходить фазу активного зростання та встигає прорости вглиб. Тому немовлятам до 1 року ми рекомендуємо місцеву медикаментозну та лазерну терапію.

Наші дерматологи проводять сучасне терапевтичне лікування гемангіоми, уникаючи бездіяльності та травматичного хірургічного видалення на користь наступних методів:

  • Медикаментозна терапія – включає бета-блокатори місцевої дії (анаприлін, тимолол). Спеціально для маленьких пацієнтів професор Ольга Богомолець створила мазь «Стоп Гемангіома» у дозуванні 3%, 4% та 5%, гель «Олгем».

  • Лазерна терапія – використовується абляційний судинний лазер VBeam Perfecta із довжиною хвилі 595 нм (Candela, США). Ми підключаємо лазер відразу або пізніше для кращого ефекту лікування. При комбінованому застосуванні лазер підсилює абсорбцію та терапевтичну дію мазі 

Вибір методу та тривалість лікування залежать від активності гемангіоми. В середньому курс лікування триває 8-12 місяців.

Лікування гемангіоми бета-блокаторами за рецептом доктора Богомолець у комплексі з лазерною терапією забезпечує чудовий результат. Після терапевтичного лікування спостерігається зупинка росту пухлини, патологічні тканини розсмоктуються, вогнище пігментації світлішає, з'являється ріст волосся – шкірний покрив повністю відновлюється до здорового стану.

Наші дерматологи з радістю чекають на ваших малюків на прийом. Адже здорова дитина робить щасливими не лише батьків – а й лікарів, які зуміли її вилікувати.

Записатись на консультацію