Винна пляма

«Винна» пляма (невус палаючий) є одним із численних різновидів судинних мальформацій (вроджена патологія кровоносних судин дерми).

Розвиток «винної» плями відбувається в результаті розширення капілярів, які розташовуються близько до епідермісу. При цьому не відбувається істинного новоутворення судин. Зовні «винна» пляма проявляється у вигляді осередку злиття множинних сплощених плям, які відрізняються досить чіткими межами, мають характерний колір – від світло-рожевого до червоно-пурпурного.

Найбільш часто розташування «винних» плям припадає на одну сторону обличчя, волосяну частину голови, задню поверхню шиї. Можлива локалізація плям і на слизових оболонках. В основному утворення «винної» плями відбувається при народженні. 

Пропорційно зростанню тіла відбувається і зростання «винної» плями. Також можливе посилення його кольору до темно-червоного або фіолетового, збільшення і потовщення окремих ділянок.

Дерматологи Bogomolets Clinic успішно лікують винні плями за допомогою спеціального судинного лазера на барвнику родаміні Candella VBeam Perfecta та спеціального судинного лазера Asclepion Quadrostar Pro Yellow.

Записатись на консультацію