Волосяна кіста

Волосяна кіста – це вада розвитку волосяного мішечка, що виражається в рості доброякісного пухлиноподібного новоутворення. Волосяна кіста може бути присутня з народження, але частіше за все, ріст кісти починається в середньому віці, після 40-50 років. Виникнення волосяних кіст в більшості випадків спостерігається у жінок.

Волосяна кіста – це досить велике пухлиноподібне утворення округлої форми. У середньому її розмір становить 1-5 см, але іноді вона може досягати і набагато більших розмірів. Консистенція волосяної кісти щільно-еластична, вона не пов'язана з епідермісом і є досить рухливою при пальпації. У більшості пацієнтів волосяна кіста утворюється на голові, але іноді дане утворення розміщується на верхній частині тулуба – спині або плечах.

Зазвичай волосяна кіста не викликає болю, свербежу та інших суб'єктивних відчуттів. Тільки у третини пацієнтів виявляється одинична волосяна кіста, у більшості хворих розвивається множинні кісти.

Особливістю даного новоутворення є схильність до розривів при травматизації. При цьому, як правило, розвивається запальна реакція, як в самій кісті, так і в тканинах, розташованих поруч. Волосяна кіста, як правило, розвивається досить повільно, а потім тривалий час може знаходитися без змін.

Записатись на консультацію