Акне

Акне - це поширена дерматологічна проблема, яка є актуальною для 90% людей юнацького та зрілого віку, загрожує тяжкими рубцевими змінами шкіри та потребує грамотного вирішення.

Гармонійно поєднуючи сучасне лікування і професійний догляд, дерматологи Bogomolets Clinic допомагають пацієнтам позбуватися висипань і розкривати природну красу шкіри.

Акне - юнацька проблема, що потребує дорослого вирішення

Акне (вугрова хвороба) - це запальне захворювання шкіри з хронічним перебігом і схильністю до рецидивів. Найчастіше виникає на підлітковій і молодій шкірі. Локалізується на обличчі та верхній частині тіла (плечах, грудях, спині). Вугрові висипання на обличчі або тілі представлені такими елементами, як вогнища запалення різної величини, комедони, папули, пустули та вузли.

Причини акне

Вугрова хвороба - багатофакторне захворювання, в основі якого лежить спадковість і генетично зумовлена підвищена чутливість рецепторів шкіри до гормонів андрогенів. 

Серед причин виникнення виділяють:

- Спадковість;

- Надмірне вироблення себуму (шкірного сала);

- Гіперкератинізацію фолікула;

- Колонізацію фолікулів бактеріями Cutibacterium acnes.  

У всіх без винятку випадках постакне - це наслідок несвоєчасного звернення по медичну допомогу до дерматолога і неправильного лікування (самостійно або у косметолога).

Види акне

Залежно від характеру і кількості висипань, розрізняють кілька типів акне: 

  • Комедональна - незапальна форма і найлегший ступінь акне. Розрізняють відкриті і закриті комедони (чорні цятки і білі вугрі), які виникають у разі закупорки протоків волосяних фолікулів ороговілими частинками епідермісу і шкірним салом.
  • Папульозна - запалені комедони середньої тяжкості, розташовані підшкірно.
  • Пустульозна - поверхневі утворення середньотяжкого перебігу, наповнені гноєм.
  • Кістозне акне - гнійно-запальна форма важкого ступеня. Кісти є хворобливими підшкірними порожнинами, які наповнені серозною рідиною або гнійними масами і схильні до рубцювання.
  • Конглобатна - найважча форма вугрової хвороби, яка проявляється злиттям запальних папул і гнійних пустул у великі конгломерати. Частіше виникає у чоловіків, локалізується на обличчі, грудях і спині. 

Чим небезпечні вугрі при акне 

Найпоширеніша помилка серед підлітків і дорослих - це спроба самостійно видавити прищі або повна бездіяльність, сподіваючись на самостійне одужання. У цих випадках високий ризик рецидивів, переходу вугрової хвороби в хронічну форму, інфікування, розвитку важкого гнійного процесу і грубого рубцювання.

Нерідко люди з вугровим висипом звертаються по допомогу не до дерматолога, а до косметолога. Однак косметологи усувають дефекти шкіри за допомогою чисток і пілінгів без медикаментозної терапії. Уражена вуграми шкіра сприймає чистку як додаткову травматизацію - і замість чистого і гладкого обличчя людина отримує наслідки у вигляді постакне: розширені пори, гіперпігментацію, рубці.

Дерматологи нашої клініки використовують чистки як одну з процедур у комплексі з іншими методами лікування. Тільки такий підхід забезпечує хороший результат без побічних ефектів.

Діагностика вугрової хвороби

Під час консультації наші лікарі ставлять діагноз на підставі таких дій:

  • огляд шкіри та визначення ступеню тяжкості акне;
  • збір анамнезу та виявлення супутніх захворювань;
  • дообстеження з призначенням додаткових аналізів за необхідності;
  • підбір тактики лікування.

Лікування акне і постакне у Bogomolets Clinic

Універсальної схеми лікування акне, яка гарантовано допомагала б кожному пацієнту, не існує. Лікування вугрової хвороби, як і лікування постакне - комплексний процес, успіх якого досягається не окремими методами, а тільки в комплексі.

У складі медикаментозної терапії дерматологи нашої клініки призначають пацієнтам топічні ретиноїди (адапален, третиноїн), кератолітичні засоби (азелаїнову кислоту, саліцилову кислоту), антибіотики (доксициклін), системні ретиноїди. У разі потреби дівчатам-підліткам і жінкам може бути рекомендована консультація гінеколога-ендокринолога, який призначить комбіновані оральні контрацептиви з антиандрогенами.

Результат лікування Акне - 2 місяці. Пацієнт звернувся вчасно та не займався самолікуванням, тому захворювання  піддалось швидкому лікуванню

Для підвищення ефективності місцевого і системного консервативного лікування наші лікарі проводять лазерну терапію діодним лазером Candela Smoothbeam з довжиною хвилі 1450 нм (США). Лікування акне лазером купірує запалення, підсушує гнійні пустули і чинить бактерицидну дію на патогенну мікрофлору.

Профілактика вугрової хвороби

В деяких випадках, людям з вугровим висипом слід обмежити або виключити з раціону молочні продукти, жирну і вуглеводну їжу, багаті на кофеїн продукти (кава, чай, какао, шоколад). Необхідно відмовитися від комедогенної косметики, що містить рослинні та мінеральні олії.

Виконання рекомендацій лікаря та обмеження не пройдуть даремно. Шкіра обов'язково віддячить за турботу нормалізацією секреції сальних залоз, покращенням складу себуму та зменшенням жирного блиску, усуненням запальних реакцій та гнійних процесів, скороченням кількості висипів аж до повного зникнення.

У Bogomolets Clinic на вас чекають дерматологи та лікарі-консультанти інших спеціальностей, яким небайдужий стан вашої шкіри та настрій душі!

Записатись на консультацію