Як відрізнити «винну пляму» від небезпечної гемангіоми у новонародженої дитини

Як відрізнити «винну пляму» від небезпечної гемангіоми у новонародженої дитини — Фото 1

Батьки на шийці у новонародженого малюка побачили невелику червону цятку. Але педіатр заспокоїв: «Давайте місяць поспостерігаємо». А через місяць з'ясувалося: у дитини агресивна гемангіома.

 

— Ми постійно зіштовхуємося із запущеними випадками цього захворювання, яке здатне розвиватися дуже швидко, — говорить керівник Центру лікування судинних аномалій шкіри Інституту дерматокосметології доктора Богомолець, фахівець з лазерної медицини Ігор Сай. — Пухлина проростає в навколишні тканини, пошкоджуючи їх. Тому може виявитися, що в три-чотири місяці у дитини вже пізня стадія хвороби.

— Насторожити має будь-яка червона плямка?

— Так. Якщо дитина народилася з такою плямкою, навіть дуже маленькою, краще відразу звернутися до фахівців, які займаються лікуванням судинних патологій шкіри. Лікарі зможуть відрізнити гемангіому від «винної плями» або судинної зірочки. На ранній стадії буває досить провести кілька лазерних процедур.

— А чим відрізняються судинні утворення?

— Гемангіома — це пухлина, а «винна пляма» надмірно розширені судини. Обидві патології відносяться до вроджених вад. На ранніх стадіях зовні вони дуже схожі. Але досвідчений лікар зобов'язаний диференціювати діагнози. Навіть маленька гемангіома може бути небезпечна, тому що швидко розростається. Ці утворення, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, діляться на небезпечні та безпечні. Наприклад, ті, які розташовані поблизу ока, можуть загрожувати втратою зору, неподалік від вушка — глухотою. А буває, навіть перекривають дихальні шляхи. Такі гемангіоми вимагають термінового лікування. Під визначення «небезпечні» у дівчаток потрапляють гемангіоми, що знаходяться в зоні молочних залоз.

— Які методи лікування застосовуються сьогодні?

Поставивши діагноз, лікар вибирає методику. Наприклад, лазеротерапія підходить і для лікування гемангіоми, і для того, щоб прибирати «винні плями». Іноді підключають медикаментозне лікування (таблетки) або роблять внутрішньопухлинні ін'єкції гормональних препаратів. Прибирати «винні плями» хірургічно не рекомендується: залишаються рубці.

 

Як відрізнити «винну пляму» у новонародженої дитини від небезпечної гемангіоми? Які перші ознаки гемангіоми? Які методи лікування сьогодні найбільш ефективні і безпечні для дитини? Чи може з'явитися гемангіома у дорослої людини? Як прибрати «судинку, що кровоточить»?

На ці та інші запитання в понеділок, 10 вересня, з 17.00 до 18.00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість фахівець з лазерної медицини Ігор Богданович Сай.

Телефонуйте до редакції за телефоном (044) 503−77−74.

Надсилайте запитання на електронну адресу med@fakty.ua

Матеріал прямої лінії читайте у четвер, 20 вересня в газеті «ФАКТИ».

Записатись на консультацію