«Винна» пляма чи небезпечна гемангіома?

«Винна» пляма чи небезпечна гемангіома? — Фото 1

Коли батьки виявляють у новонародженого малюка червону плямочку, зазвичай не надають їй значення, тому що думають, що це подряпина або синець. Саме так може виглядати гемангіома при появі в перші 2 тижні-2 місяці після народження дитини. Потім, вона починає активно рости протягом року.

 

При зверненні до педіатра, батьки часто чують «Давайте почекаємо». Але при очікуванні може виявитися, що у дитини агресивна гемангіома, яка вже виросла і потребує негайного лікування.

І батьків, і педіатрів будь-яка червона плямка має насторожити. Педіатр повинен направити такого пацієнта до фахівця з лікування судинних патологій шкіри. Часто непрофільні лікарі не розрізняють пласкі гемангіоми і судинні мальформації («винні» плями та ін.), через що призначають неправильну тактику лікування (спостереження), тим самим втрачаючи час і дозволяючи гемангіомі прорости, як в розмірах зовні, так і в глибину.

Гемангіома – це пухлина, а «винна» пляма – зона розширених судин шкіри. Обидві патології на ранніх стадіях зовні схожі. Але досвідчений лікар зобов'язаний диференціювати діагнози. Навіть маленька гемангіома може бути небезпечна, тому що може швидко розростися. Наприклад, ті, які розташовані поблизу очей, можуть загрожувати втратою зору, неподалік від вушка – глухотою. А буває, навіть перекривають дихальні шляхи. Такі гемангіоми вимагають термінового лікування.

«Винна» пляма чи небезпечна гемангіома?

 

«Винна» пляма не загрожує здоров’ю, росте разом з дитиною і ніколи не розсмоктується самостійно. З віком пляма може грубіти, темніти. «Винна» пляма добре піддається лікуванню лазером: чим раніше почати лікування, тим краще результат – вдається домогтися 90-100% освітлення плями.

«Винна» пляма чи небезпечна гемангіома?

 

Чим раніше батьки звертаються за допомогою до фахівців, тим простіше і швидше проходить лікування. На ранній стадії буває достатньо всього кількох лазерних процедур. Записатися на прийом.

Записатись на консультацію