Цікаві факти про шкіру людини

Цікаві факти про шкіру людини — Фото 1
  1. Пил в приміщеннях на 2/3 складається з відмерлих рогових клітин шкіри. Кожну хвилину наше тіло втрачає до 30 000 мертвих клітин шкіри. За життя кожна людина втрачає не менше ста кілограмів «старої шкіри». Мільйони тонн мертвих рогових клітин нашого епідермісу йде в атмосферу.
  2. Біла шкіра у людини з'явилася не так давно, приблизно 20-50 тис. років тому. Це сталося через втрату частини пігменту меланіну у людей, що мігрували на Північ. Але до сих пір відсоток людей зі шкірою, повністю позбавленої меланіну (альбінізм) вкрай низький. Тільки одна людина з 110 000 є альбіносом.
  3. Кожен раз, коли ми приймаємо ванну або просто перебуваємо у воді досить тривалий час, шкіра на пальцях рук та ніг морщинится. Це явище прямо пов'язане з водопроникністю нашої шкіри, яку забезпечує її зовнішній шар. Його клітини контактують між собою і на зовнішній поверхні мають шар жиру. Якщо ми довго перебуваємо у воді, то позаклітинний шар жиру стоншується, вода отримує доступ до клітин шкіри і набухає.
  4. Коли нам холодно, страшно або коли ми відчуваємо певні емоції, на тілі можуть з'являтися так звані мурашки. Це – рудиментарна реакція організму, що дісталася нам бонусом від наших далеких предків, шкіра яких була покрита волосяним покривом. Колись вона допомагала їм зігрітися і робила їх переконливіше в очах супротивника. У разі необхідності, крихітні м'язи по всьому тілу напружуються та «підіймають волосся дибки». При густому хутрі це надає шкурі хорошу теплоізоляцію. Для сучасної людини ця навичка марна.
  5. Ні для кого не новина, що шкіра – це найбільший орган людського організму. Середня площа її поверхні становить від 1,5 до 2 квадратних метрів. На різних ділянках тіла шкіра має різну товщину та чутливість. Найтовстіша шкіра на ступнях і долонях, найтонша – на повіках. При цьому чутливість шкіри не знаходиться в прямій залежності від товщини. Так, на пальцях і долонях шкіра, хоча і досить товста, може відчувати тиск від 20 міліграмів, що відповідає середній вазі мухи.
  6. Нові клітини шкіри утворюються в зародковому шарі епідермісу, протягом приблизно 28-30 днів вони рухаються до поверхні і втрачають при цьому клітинне ядро. На поверхні вони за допомогою кератину, що міститься в них, утворюють роговий шар шкіри, який поступово відлущується при митті або зіткненні з одягом. Таким чином, та шкіра, яку ми вважаємо своєю, постійно оновлюється. Через місяць склад шкіри людини повністю змінюється. Цей процес називається регенерацією. У новонароджених процес регенерації, як і багато інших процесів (наприклад, метаболізм) протікає швидше. «Зміна шкіри» у немовлят проходить за три доби – 72 години.

 

Цікаві факти про шкіру людини

Цікаві факти про шкіру людини

 

За матеріалами www.hronika.info.

Записатись на консультацію