Сонячний опік у вигляді татуювання: небезпечний тренд стає вірусним в соціальних мережах

Сонячний опік у вигляді татуювання: небезпечний тренд стає вірусним в соціальних мережах

Дерматологи б'ють на сполох: небезпечний тренд сонячний тату-опік стає вірусним. Заради таких червоних малюнків на тілі люди відмовляються від використання кремів з SPF і піддають свою шкіру надмірному ультрафіолетовому навантаженню. Однак фахівці нагадують, що подібні експерименти зі шкірою можуть бути дуже небезпечними.

 

Цього літа нездоровий тренд охопив інтернет – відмова від сонцезахисного крему навколо певної зони, аби цілеспрямовано формувати лінії від сонячних опіків в певний малюнок на тілі.

Однак фахівці панікують: в гонитві за трендом люди забули про серйозну небезпеку, яку несе в собі сонячний опік, а саме – збільшення ризику розвитку меланоми і раку шкіри майже вдвічі!

Люди щосили діляться зображеннями своїх «татуювань» в соціальних мережах – від символів Бетмена до сандалій – які тільки малюнки не «випалили» на своїй шкірі учасники цього небезпечного тренду.

 

 

Дерматологи нагадують, що безпечного способу зробити татуювання від сонячних опіків НЕМАЄ. Те, що роблять ці люди, це травма для шкіри, яка дасть про себе знати!

UVA/UVB-випромінювання по-різному впливає на шкіру, але результат один – внаслідок сонячних опіків відбувається пригнічення імунної системи, пошкодження структури ДНК і фотостаріння шкіри. Ультрафіолетові промені проникають глибоко в шари шкіри і мають властивість акумулюватися там. Тобто всі отримані сонячні опіки дадуться взнаки в майбутньому. Кожен раз, коли шкіра стає червоною, насправді це ознака пошкодження ДНК.

Сонячні опіки, отримані в дитинстві, підвищують ризик розвитку меланоми у дорослому віці. Сонячні опіки, отримані в дорослому віці, підвищують ризик розвитку раку шкіри.

Фахівці все більше турбуються про недбалість людей по відношенню до сонця, засмаги та опіків. НЕ ІСНУЄ такого поняття, як безпечна засмага або безпечний опік. Навіть один сильний сонячний опік може подвоїти ризик розвитку меланоми або раку шкіри на більш пізньому етапі життя.

Особливо багато дітей та підлітків серед цих людей, які полюбили сонячні опіки у вигляді татуювань. Однак молода шкіра особливо вразлива до впливу ультрафіолету – так їх шкіра раніше проявить ознаки старіння, а гірше – вони більше піддають себе ризику захворіти на меланому в майбутньому.

І навіть незважаючи на те, що, подорослішавши, вони будуть дбайливіше ставитися до себе і захищати шкіру від згубного сонячного впливу, ціна такого сонячного татуювання може бути дуже висока.

 

 

За матеріалами DailyMail.

Записатись на консультацію