Сьогодні 28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

Сьогодні 28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом — Фото 1

Сьогодні 28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом. Рівень захворювання на гепатити становить 7-9% від загальної кількості населення України. Про це заявила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська під час прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з гепатитом. Станом на початок 2016 року в Україні на обліку перебував 67 тис. 141 хворий на вірусний гепатит, який потребує лікування, з них 20 тис. 258 – з гепатитом В і 46 тис. 883 – з гепатитом С.

 

«Гепатит С – повністю виліковне захворювання - про це сказав доктор медичних наук, професор Вадим Шипулін в ефірі Idealist.media. - Україна була передостанньою країною Європи, де почав реєструватися гепатит С – починаючи з 2005 року, хоча вірус був відкритий групою американських дослідників ще 1989 року! Підступність вірусу полягає в тому, що він десятиліттями може не проявлятися у людини. Вона здатна жити, харчуватися, працювати, досягати успіхів, народжувати дітей і раптом людина прокидається, а у неї збільшений в розмірі живіт і там з'явилася рідина. У неї виникає цироз печінки, невиліковне захворювання.

Основний шлях зараження гепатитом С – через кров. 65% пацієнтів, на жаль, становлять люди, які вживали наркотики внутрішньовенно. Решта 35% – могли заразитися при переливанні крові, якщо кров недостатньо протестована на вірус гепатиту С, під час хірургічних операцій, в татуажних і манікюрних салонах, коли існують травми або мікротравми та ймовірність контакту – це все шлях до зараження.

Сьогодні вже є кілька груп принципово нових препаратів, розроблених американськими вченими, які називаються противірусні препарати прямої дії. Вони діють на різні етапи життєдіяльності вірусу. Всі ці препарати – таблетки, і приймаються вони один-два рази на день. Вчені знайшли певні комбінації препаратів, котрі навіть об'єднали в одну таблетку! Термін лікування сьогодні – 2-3 місяці. Ефективність лікування досягає від 80% при третьому генотипі до 99% при першому, а ще три роки тому ефективність становила 40-45%.

Успішні результати клінічних випробувань препаратів змусили ВООЗ задуматися і, можливо, до вересня цього року буде прийнята декларація про те, що світ повинен позбутися вірусу гепатиту С до 2030 року. Через кілька років розробники цих препаратів отримають Нобелівську премію».

 

Записатись на консультацію