Смертність від меланоми в Україні знизилася на 15%

Смертність від меланоми в Україні знизилася на 15% — Фото 1

«Захворюваність на меланому шкіри зростає в Україні. Втім, це – світова тенденція. Ростуть показники захворюваності і в Європі, США, Австралії, Новій Зеландії. Але у нас спостерігається дуже позитивна тенденція, коли пацієнти стали звертатися з ранніми і нульовими стадіями меланоми шкіри. Це заслуга того, що все більше людей звертають увагу на найменші зміни в родимках і йдуть до лікарів». - Про це на прес-конференції, присвяченій підбиттю підсумків Дня меланоми 2016 в УНІАН, повідомила хірург-онколог, старший науковий співробітник відділення пухлин шкіри та м'яких тканин Національного інституту раку Марія Кукушкіна.

Також в прес-конференції взяли участь Народний депутат, голова Комітету з питань охорони здоров'я ВРУ, радник Президента, Заслужений лікар України і координатор програми «Євромеланома» в Україні Ольга Богомолець, директор ТМО "Дерматовенерологія", лікар-дерматовенеролог Віктор Корнієнко, Президент Асоціації лазерної медицини і косметології, кандидат медичних наук Єгор Колодченко, Генеральний директор Інституту дерматокосметології доктора Богомолець Лариса Орєхова, Голова громадської організації «Стоп меланома» Ігор Канчалаба.

За словами Ольги Богомолець, смертність від меланоми в Україні знизилася на 15% - «Завдяки Дню меланоми, який в Україні проходить з 2009 року, завдяки інформуванню людей, нам вдалося зменшити смертність від меланоми на 15%. Нашу ініціативу підтримали понад тисячу лікарів, які в День меланоми провели скринінгові огляди на предмет виявлення раку шкіри. До цієї ініціативи приєдналися і приватні клініки. В цьому році було оглянуто 95341 осіб, серед них виявлено 222 випадки меланоми, 647 випадків раку шкіри. Лідером оглядів стала Харківська область – в 117 установах було оглянуто понад 32 тисячі, друге місце за Львівською областю – понад 9 тисяч, на третьому місці – Одеська область – майже 9 тисяч осіб», - сказала Богомолець.

Богомолець наголосила, що меланома і рак шкіри не є смертельним діагнозом, якщо ці патології виявлені на ранній стадії.

«Зараз все більше людей звертаються до лікарів на ранній стадії розвитку раку. Зараз літо – найнебезпечніший час. Головним фактором ризику є сонячне опромінення. Важливо також знати перші ознаки переродження родимок. Якщо родимка є асиметричною, має нерівні краї, змінює забарвлення, збільшується в розмірах, є такі симптоми як кровоточивість і свербіж, це може свідчити про злоякісність новоутворення. Тому людині з такими симптомами необхідно негайно звернутися до лікаря», - сказала Богомолець.

Статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є найбільш поширеним видом онкології в Україні. Всього за 8 років (2009-2016 рр.) проведення Дня меланоми в Україні було оглянуто 234 109 осіб, серед яких було виявлено 754 меланом і 2011 випадків раку шкіри.

Лікарі закликають не боятися і при перших ознаках переродження родимки обов'язково звертатися до лікарів.

Записатись на консультацію