«Розмазана туш» під оком американки виявилася меланомою

«Розмазана туш» під оком американки виявилася меланомою

Ми часто чуємо заклики дерматологів до постійного використання кремів з SPF перед виходом на сонце, і звичайно, багато хто з нас прислухається до цієї корисної поради лікарів, проте в більшості випадків ми ігноруємо деякі ділянки тіла, які не менш важливо захистити від згубного впливу ультрафіолету, наприклад, вуха, завушний і міжпальцевий простір, а також – зона навколо очей.

 

50-річна американка Френсіс Амендола з Вествуда, штат Нью-Джерсі, володарка родимки на нижній повіці з дитинства – це вроджений невус. І вона давно звикла до підвищеної уваги до цієї зони свого обличчя: «У тебе туш потекла», «Макіяж поплив», «Підводка розмазалася» – такого роду зауваження чула Френсіс неодноразово.

Проте одного разу родимка почала змінюватися. Френсіс не надала цьому значення, так як в підлітковому віці вона вже спостерігала зміни в ній: родимка потемніла, стала більше та грубіше. А близько 10-ти років тому в кутку ока з'явився білий клубок, з яким вона теж спокійно жила і не стала його видаляти.

«Я сама медсестра і турбувалася, в першу чергу, про інших пацієнтів», - говорить Френсіс.

Але 2015 року жінка втомилася чути про свою «розмазану туш», та й члени родини також почали чинити тиск на неї, щоб вона, нарешті, перевірила родимку. Френсіс звернулася до свого колеги хірурга, який порекомендував зробити біопсію.

«Я пішла з кабінету лікаря з діагнозом меланоми…» - згадує Френсіс. Вона думала, що це буде звичайна зустріч і відмовила чоловіка піти з нею. Але цей діагноз був зовсім неочікуваним.

На той час, коли Френсіс потрапила до фахівця для видалення меланоми, пляма покривала близько третини її повіки. Процедура не з найлегших, враховуючи ділянку ураження. Такі операції можуть проводити тільки висококваліфіковані фахівці. Завдання лікаря було в повному видаленні пухлини з можливістю відновлення повіки. Шкіра повік не схожа за своєю структурою на решту шкіру тіла, вона тонше та ніжніше. Тому хірург при реконструкції повіки взяв шкірний трансплантат з мочки вуха пацієнтки.

Реабілітаційний період склав майже місяць, а весь цей час її око було закрите. Після закінчення цього періоду вона змогла відкрити і закрити око, а три місяці по тому вона змогла повернутися до нормального життя.

Очі та повіки – рідкісні місця ураження на меланому, улюблені її локалізації частіше нижні кінцівки (гомілка) у жінок, а у чоловіків – тулуб (спина). Однак варто не забувати про те, що меланома може з'явитися на будь-якій ділянці тіла, тому рекомендовано проходити самоогляд щомісяця, а професійний огляд – раз на півроку-рік.

Меланома – злоякісна пухлина, що розвивається з меланоцитів – пігментних клітин, що продукують меланіни. Може утворитися на місці існуючої родимки або на чистій шкірі. Одна з найбільш небезпечних злоякісних пухлин людини, часто рецидивує і метастазує лімфогенним і гематогенним шляхами майже в усі органи.

 

Джерело 7news.com.au

Записатись на консультацію