Популярні запитання про родимки

Популярні питання про родимки

Наше ставлення до цих відмітин на тілі - неоднозначне. З одного боку, аж надто привабливий вигляд має маленька темна плямочка на щоці або в куточку рота молодої дівчини. З іншого - змушує замислитися: чи не таїть у собі ця пікантна «мушка» небезпеки для здоров'я або навіть життя? На це та багато інших запитань, що цікавлять наших читачів, відповідає лікар-дерматолог Усенко Галина Дмитрівна.

 

11 запитань про родимки

У перукарні мені здерли родимку на шиї. Це не небезпечно?

Травма родимки, у більшості випадків, не є причиною злоякісного переродження, але може спричинити кровотечу або бути інфікованою. Постарайтеся відразу ж після травми звернутися до фахівця. Якщо родимка частково травмована, її, можливо, потрібно буде повністю видалити.

 

У мого 10-річного сина стали з'являтися родимки. Це спадкове явище чи можна якось зупинити ріст родимок у дитини?

Поява родимок на тілі зумовлена генетично, а також може бути спричинена сонячним опроміненням. Для того, щоб запобігти швидкій появі родимок у Вашої дитини, ми рекомендуємо обмежити перебування на сонці, особливо на узбережжі Південного берега Криму, на курортах Італії, Іспанії, Куби. Обов'язково користуйтеся сонцезахисним кремом. Якщо на тілі з'явилися кілька великих родимок, дитину потрібно поставити на диспансерний облік у дерматолога. Контроль стану родимок американські фахівці рекомендують проводити 1 раз на 6 - 8 місяців.

 

 

Чим викликана поява червоних родимок на тілі, і як їх можна видалити?

Червоні цятки можуть бути сигналом порушення функції підшлункової залози або товстого кишечника. Вони зазвичай з'являються з віком і легко видаляються одноразовим впливом судинного лазера на барвнику. Робити це потрібно обережно, оскільки почервоніння на обличчі може бути одним із проявів раку шкіри.

 

Чи правда, що, видаливши родимку, можна незабаром померти?

Думка про можливість переродження родимки і, як наслідок, - смерті, не завжди виправдана. Родимка, що перероджується, не є небезпечною для життя і здоров'я в разі правильного і своєчасного видалення.

 

Після видалення родимки на грудях у мене залишився рубець, і незабаром на ньому знову з'явилася родимка. Що робити?

Поява родимки в рубці свідчить про її неповне видалення. Якщо після видалення проводилося гістологічне обстеження, то можна говорити про рецидив родимки. Якщо ж такий аналіз не проводився, необхідна біопсія тканин, що знову з'явилися.

 

 

Я часто травмую родимки на голові та підборідді під час розчісування і гоління. Чи потрібно мені їх видалити?

Безумовно, це є показанням для видалення, яке проводиться з обов'язковим подальшим гістологічним дослідженням посічених тканин. Також рекомендується видаляти родимки біля природних отворів шкіри та розташовані в шкірних складках, де завжди підвищена вологість.

 

Чи можна запобігти переродженню родимки?

Запобігти цьому процесу складно, але за своєчасної діагностики можливо усунути ризик розвитку злоякісної пухлини.

Для цього необхідно пам'ятати всього одне "співзвуччя", так званий АКОРД меланоми:

  • Асиметрія: вісь, проведена через родимку, не ділить її на дві рівні частини.
  • Край: замість чіткої і рівної, лінія краю родимки зубчаста або рвана.
  • Відтінок кольору: будь-які вкраплення, гранули або прожилки, особливо сірі, чорні або рожеві, мають привернути Вашу увагу.
  • Розмір: що більша родимка, то вищий ризик її переродження. Однак і маленький діаметр (1 - 2 мм) зовсім не виключає можливості розвитку пухлини.
  • Динаміка або поява будь-яких змін: кольору, розміру, товщини, а також кровоточивість, скоринка на поверхні.
     

Що робити, якщо родимка кровоточить?

Якщо кровотеча пов'язана з травмою і родимка кровоточить протягом кількох годин, обробіть це місце 3% перекисом водню і накладіть давлячу марлеву пов'язку або тампон. Якщо кровотеча триває, слід негайно звернутися до лікаря, який встановить причину кровотечі та призначить відповідне лікування.

 

Як розпізнати родимку, що перероджується?

Діагностика проводиться клінічно, тобто візуально, під час огляду пацієнта, а також найсучаснішим методом комп'ютерної дерматоскопії за допомогою німецької аналітичної системи «Mole Max». Унікальна установка дає змогу, не травмуючи шкіру, фіксувати все, що відбувається в глибині новоутворення: як розподіляються гранули пігменту і кровоносні судини, чи немає несприятливих злоякісних змін у тканинах.

 

Як краще видалити родимку?

Вибір методики залежить від багатьох чинників: часу появи родимки, її локалізації, розмірів, швидкості росту, кольору. У будь-якому разі, лікар визначає оптимальний метод з урахуванням ваших побажань, що дає змогу видалити родимку якісно, безболісно і з максимальним косметичним ефектом.

 

Що таке КЕД?

Новітнє досягнення в діагностиці родимок, що перероджуються, - німецька комп'ютерна епілюмінесцентна система «Mole Max», яка дає унікальну можливість розглянути процеси, що відбуваються в глибині родимки, не пошкоджуючи її. Отримані в такий спосіб дані дають змогу лікарю зробити висновок про можливий ризик, пов'язаний із переродженням родимки, а також дати рекомендації пацієнту про подальше спостереження або видалення цього шкірного утворення.

Схожі статті

Стаття
Дерматоскопія - це неінвазивний, абсолютно безболісний метод діагностики шкіри та шкірних утворень за допомогою збільшувального пристрою - дерматоскопа.
More Button
Стаття
Червоні плями, лущення, свербіж на шкірі - це симптоми, які викликають не лише дискомфорт, а й...
More Button
Стаття
В Україні кожного року виявляють більш ніж 3500 випадків меланоми та понад 13000 інших типів раку шкіри. У світі кількість меланоми зростає в середньому на 3-5% щороку.
More Button

Записатись на консультацію