Побутові опіки: як лікувати, перша допомога

Побутові опіки: як лікувати, перша допомога — Фото 1

Опіки в побуті трапляються через недбале поводження з вогнем, з гарячими предметами, рiзноманiтними хiмiчними речовинами. Але найчастіше – це опiки окропом. 

Дуже важливо правильно надати першу допомогу, від цього залежить глибина опiку та процес загоєння.

У випадку незначного опіку (першого ступеня) треба негайно обпечену частину тіла підставити під струмінь холодної води і потримати 15-20 хвилин, це допоможе зменшити біль і попередити набряк тканин. Після цього змажте уражену ділянку засобом з вмістом пантенолу та зверніться до лікаря.

При опіках, коли утворилися пухирі i деякі з них луснули і порушилася цілісність верхнього шару шкіри, ні в якому разі не можна обробляти уражену поверхню мазями чи гелями та проколювати пухирі, тому що це може призвести до iнфiкування рани. Замість цього потрібно накласти стерильну пов'язку (стерильний бинт), після чого – звернутися до лікаря.

Слід зауважити, що змащувати жиром обпечені ділянки, як це часто роблять при побутових опіках – НЕ ВАРТО.

Якщо на шкіру потрапили будь-які хімічні речовини (концентровані кислоти, луги, солі та ін.), потрібно якомога швидше очистити від речовини уражену поверхню та промити рясним струменем проточної води протягом 20-30 хвилин. При цьому не варто використовувати змочені ганчірки чи тампони, це може спровокувати втирання хімічної речовини в шкіру. На область опіку накладіть суху стерильну пов'язку та негайно зверніться до лікаря.

Якщо ненароком ви або ваша дитина обпекли шкіру або травмували родимку – невідкладно зверніться за онлайн-консультацією до лікаря-хірурга, комбустіолога Жанни Драник та отримайте рекомендації щодо лікування опіку або рани в домашніх умовах та правильного нанесення та зняття пов’язки. Це допоможе пришвидшити процес загоєння та мінімізувати ризик утворення рубців.

Отримати онлайн-консультацію ви можете надіславши заявку за допомогою зручного для вас месенджера за номером +380673350020 (Viber, Telegram, Skype).

Записатись на консультацію