Перші клінічні прояви гемангіоми

Перші клінічні прояви гемангіоми — Фото 1

Оскільки гемангіоми можуть формуватися як в період ембріогенезу, так і після народження, їх первинні клінічні прояви будуть залежати від моменту формування.

 

Якщо гемангіома була сформована внутрішньоутробно, на шкірі у дитини вже при народженні буде спостерігатися округла пляма або частіше папула яскраво червоного або пурпурного кольору.

При вроджених гемангіомах великого розміру, поєднаних з вадами розвитку прилеглих судин, первинне ураження може виглядати, як виступаючий над рівнем шкіри м'який підшкірний вузол або пухлина.

При пальпації такі поразки пульсують і мають більш високу температуру, ніж навколишні тканини. У більш рідкісних випадках – під ділянкою синюшного кольору, схожого на банальний синячок, буде пальпуватися м'який підшкірний вузол, який не піднімається над рівнем шкіри. При вираженому ціанозі шкірних покривів, що досить часто зустрічається, особливо у недоношених дітей, вроджена гемангіома може бути не діагностована на момент народження.

Якщо гемангіома не була сформована до моменту народження, і дитина народилася з шкірними покривами, вільними від новоутворень, то первинним клінічним проявом пухлини стане точкова червона папула або плямочка невеликого розміру (1-3 мм).

Більшість батьків не помічають провісників пухлини, а первинний прояв гемангіоми порівнюють з подряпинами, самостійно нанесеними дитиною нігтиком. Поступово «подряпина» збільшується в розмірі і починає нагадувати шматочок розчавленої на шкірі полуниці. Один з американських термінів-синонімів «strawbery hemangioma» перекладається як «полунична» гемангіома.

Записатись на консультацію