День меланоми 2020 відбудеться онлайн

День меланоми 2020 відбудеться онлайн

Щовесни, починаючи з 2009 року День меланоми проходить по всій Україні в рамках панєвропейського проекту «Євромеланома», в оглядах беруть участь усі державні, а також багато приватних клінік, близько тисячі лікарів приймають людей безкоштовно в цей день.

 

Але цей рік вніс свої корективи, і День меланоми 2020 проходитиме в режимі онлайн. Сотні лікарів-волонтерів по всій Україні, які приєдналися до проекту, відкладуть всі свої справи, сядуть біля екранів моніторів і присвятять 15 травня благородній справі – порятунку життів. Адже меланома виліковна, якщо діагноз встановлено на ранній стадії.

Кожен бажаючий перевірити свою родимку, яка викликає у нього тривогу, може зробити це, не виходячи з дому. Для цього достатньо сфотографувати новоутворення і заповнити анкету на порталі stop-melanoma.net. Фотографії приймаються з 1 по 10 травня. Попередній діагноз і рекомендації лікаря прийдуть пацієнтові на пошту 15 травня.

Дуже важливо цьогоріч допомогти тим, у кого немає сучасних смартфонів: бабусям, дідусям та малозабезпеченим родинам. Ці люди особливо потребують безоплатної діагностики, так як оплатити консультацію у лікаря у них, найчастіше, немає можливості. Тому просимо тих, у кого є сучасні гаджети, допомогти таким людям: зробіть знімок підозрілого новоутворення і разом заповніть анкету на порталі.

Всі, кому буде встановлено попередній діагноз «меланома» або «рак шкіри» будуть дообстежені за допомогою дерматоскопії в Інституті дерматології і косметології доктора Богомолець безкоштовно. Для цього необхідно буде попередньо записатися.

За всі попередні роки проведення проекту (2009-2019 рр.) в Україні було оглянуто 472 374 особи, серед яких було виявлено 1406 випадків меланоми і 4210 випадків раку шкіри.

 

День меланоми 2020 відбудеться онлайн

 

Головна місія проекту – кожен (!) громадянин нашої країни повинен знати, що таке меланома і перші ознаки переродження родимки АКОРД. Потрібно всього лише відповісти «Так» або «Ні» на прості запитання:

А – асиметрія. Родимка стала асиметричною?

К – край. Край родимки нерівний, рваний?

О – окрас. Є зміни в кольорі, вкраплення, зникнення забарвлення?

Р – розмір. Родимка більше 6 мм?

Д – динаміка. Родимка росте, змінюється? Є скоринки, тріщинки, кровоточивість?

 

Якщо відповідь «Так» пролунала хоча б на одне з цих питань, це суттєвий привід не відкладати візит до лікаря. Отримайте консультацію безкоштовно в рамках Дня меланоми 2020 онлайн.

Зробіть фото родимки і заповніть анкету на порталі stop-melanoma.net.

 

 

ОРГАНІЗАТОРИ проекту:

День меланоми 2020 відбудеться онлайн    День меланоми 2020 відбудеться онлайн

День меланоми 2020 відбудеться онлайн   День меланоми 2020 відбудеться онлайн   День меланоми 2020 відбудеться онлайн

 

ПАРТНЕРИ проекту:

День меланоми 2020 відбудеться онлайн

День меланоми 2020 відбудеться онлайн    День меланоми 2020 відбудеться онлайн     День меланоми 2020 відбудеться онлайн

 

Записатись на консультацію