День діагностики меланоми 2019

День діагностики меланоми 2019 — Фото 1

10 травня 2019 року в Україні, за традицією, відбудеться День діагностики меланоми. Це всеукраїнський соціальний проект, що проводиться щорічно, починаючи з 2009 року в рамках пан'європейської програми «Євромеланома».

Програма «Євромеланома» спрямована на підвищення рівня обізнаності населення про меланому – одну з найнебезпечніших злоякісних пухлин. Основні напрямки, за якими працює програма, це інформування суспільства про небезпеку родимки, що перероджується і спонукання медичних працівників до щорічних безкоштовних оглядів населення на предмет виявлення ранніх ознак захворювання.

В Україні проект проходить за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів, Української асоціації дерматоскопії шкіри, громадської організації «СТОП меланома», Інституту дерматокосметології доктора Богомолець, Інституту теледерматології, а також постійного партнера пан'європейського проекту «Євромеланома» – лабораторій La Roche-Posay.

За роки проведення проекту (2009-2018 рр.) нам вдалося знизити смертність наших громадян від меланоми завдяки масштабній всеукраїнській інформаційній кампанії, що була проведена за ці роки шляхом об'єднання зусиль медичних працівників і засобів масової інформації. Завдяки цій кампанії, сьогодні все більше українців обізнані про небезпечні ознаки переродження родимок і почали звертатися до лікарів вчасно – на ранній стадії розвитку пухлини.

Всього за 10 років проведення проекту в Україні було оглянуто 379 360 громадян, серед яких було виявлено 1168 випадків меланоми і 3541 випадків раку шкіри.

10 травня по всій країні державні та деякі приватні медичні установи відкриють свої двері перед усіма охочими перевірити свої родимки безкоштовно. Адреси медичних установ, які прийматимуть громадян у цей день безкоштовно доступні на сайті http://stop-melanoma.net.

Рання діагностика меланоми допомагає врятувати життя!
Якщо ви помітили підозріле новоутворення, потрібно звернутися до досвідченого лікаря-дерматолога або дерматоонколога якомога швидше!

Меланома виліковна, якщо діагноз встановлено на ранній стадії. Якщо не провести лікування своєчасно, пухлина стає агресивною, метастазує в інші органи і системи, що призводить до загибелі людини. Не дозволяйте зволіканням зменшити свої шанси на позитивний результат!

Золоті правила:
• Не ігноруйте новоутворення, сподіваючись, що воно зникне
• Не чекайте, щоб побачити, як воно розвивається
• Не займайтеся самолікуванням
• Не вважайте, що це нічого серйозного
• Не думайте, що це не є пріоритетним завданням, аби ним займатись
• І, перш за все, не бійтеся звертатися до лікаря!

У Києві, окрім інших медичних установ (повний список доступний на сайті http://stop-melanoma.net), безкоштовну діагностику можна пройти в Інституті дерматокосметології доктора Богомолець (бульвар Тараса Шевченка, 17). Для цього необхідно попередньо записатися за телефоном: (044) 383-26-97.

 

Записатись на консультацію