Червона пухлина – це не завжди гемангіома

Червона пухлина – це не завжди гемангіома — Фото 1

У медичній літературі термін "гемангіома" історично використовували для опису широкого спектра судинних захворювань шкіри, що мають різну етіологію, патогенез і прогноз, але схожих на певному етапі за своїми клінічними проявами.

 

З огляду на найсучасніші наукові дослідження і класифікації, коректним і обґрунтованим буде вживання терміну "гемангіома" лише співвідносно до реактивно проліферативних пухлин судинного ендотелію, що вражає дітей до року і до цього часу в літературі називався "гемангіома новонароджених".

Для позначення інших судинних захворювань шкіри термін "гемангіома" може бути коректно використаний лише з доповненням відповідного прикметника, що пояснює особливість захворювання.

Настільки широке помилкове використання терміну було пов'язане з недоліком діагностичної інформації, відсутністю класифікації та використанням єдиного деструктивного принципу лікування для всієї групи захворювань.

Такі термінологічні розбіжності призвели до діагностичної неспроможності і статистичної недостовірності. Розробка і впровадження нових методів видалення виявлялися не завжди ефективними, оскільки застосовувалися для лікування насправді різних захворювань, що лише ототожнюються з гемангіомами, але не є ними.

Курс з діагностики та лікування гемангіом, автором якого є доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України Ольга Богомолець, докладно описує принципи диференціальної діагностики гемангіом та інших судинних захворювань шкіри, а також вибір лікувальної тактики і ведення пацієнтів з такими захворюваннями.

Запрошуємо колег пройти даний навчальний курс. Найближче навчання відбудеться 31 березня - 1 квітня 2017. Заявки на участь приймаються на пошту info@telederm.com.ua.

Записатись на консультацію