6 квітня в парламенті відбувся День профілактики меланоми

6 квітня в парламенті відбувся День профілактики меланоми

6 квітня за ініціативи Комітету з питань охорони здоров’я спільно з громадською організацією «Стоп меланома» та Українською асоціацією дерматоскопії шкіри відбувся День профілактики меланоми у Верховній Раді України. Парламентарі, працівники Верховної Ради та журналісти пройшли безкоштовний медичний огляд безпосередньо у стінах парламенту.Мета профілактичних оглядів – привернути увагу громадськості на необхідності уважного ставлення батьків до родимок у дітей, а також небезпечних проявах переродження родимок у дорослих людей в меланому, смертність від якої дуже висока. Найкраще меланома піддається лікуванню на ранніх стадіях захворювання, тому фахівці наголошують на важливості її раннього виявлення.

"Сьогодні під час Дня меланоми у парламенті до 12-ої години дня було оглянуто 90 людей, у двох з них виявлено ризик розвитку меланоми, ще у двох – ризик розвитку раку шкіри. Але добре, що ці захворювання діагностуються своєчасно. Рання діагностика дозволяє людині продовжити нормальне життя після проведення своєчасного медичного втручання", - повідомила під час брифінгу голова комітету, народний депутат Ольга Богомолець.

За даними національного Інституту раку, на сьогодні в Україні 60% виявлених захворювань знаходяться на занедбаних стадіях. Проте якщо меланома виявлена на першій стадії, то виживання хворих – майже 98%. Як повідомила Ольга Богомолець, за попередні п'ять років проведення Дня меланоми довелося зменшити смертність від захворювання на 15%. Такої тенденції немає в жодній європейській країні.

Протягом Дня меланоми у парламенті (з 9:00 до 15:00) всього було обстежено 153 людини, серед яких лікарями було виявлено багато випадків межових новоутворень шкіри, що рекомендовані до негайного видалення.

Організатори оглядів сподіваються, що їх проведення у стінах парламенту та участь у них народних депутатів України допоможуть привернути увагу суспільства до проблеми захворюваності та спонукатиме всіх наших громадян відповідальніше ставитися до свого здоров’я і, у разі виявлення нових новоутворень на шкірі або змін у вже існуючих, проходити огляди у лікарів.

Нагадуємо, безкоштовні огляди українців відбудуться 13 квітня по всій країні. Детальна інформація та адреси медичних закладів, в яких можна пройти обстеження, на сайтах www.stop-melanoma.net та www.rodinki.com.ua.

Записатись на консультацію