10 травня 2019 року відбувся 11-й День діагностики меланоми в Україні

10 травня 2019 року відбувся 11-й День діагностики меланоми в Україні

Всеукраїнська соціальна кампанія проводиться щорічно, починаючи з 2009 року в рамках пан'європейської програми «Євромеланома».

 

«Євромеланома» – загальноєвропейська кампанія профілактики онкозахворювань шкіри.

Основним завданням кампанії є поширення серед населення інформації про способи запобігання розвитку меланоми – однієї з найбільш злоякісних пухлин, шляхом проведення щорічних безкоштовних оглядів населення, а також надання інформації про меланому та рак шкіри і способи раннього виявлення та запобігання цих захворювань.

Сьогодні рак шкіри і меланома є найбільш поширеними видами онкологічних захворювань в Україні – близько 20% від усієї кількості хворих на рак.

В Україні кампанія організована Інститутом дерматокосметології доктора Богомолець, Українською асоціацією лікарів-дерматовенерологів і косметологів, громадською організацією «СТОП меланома», Інститутом теледерматології за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, а також постійного партнера «Євромеланома» – лабораторій La Roche-Posay.

Але основна заслуга в роботі цього проекту вже більше 10 років – самовідданих лікарів, які безкоштовно проводять огляди громадян по всій країні, волонтерів, студентів медичних ВУЗів та інтернів, які допомагають у проведенні цього масового заходу щороку.

Цього року у всіх спеціалізованих медичних установах країни (всіх державних, а також багатьох приватних) в День меланоми було безкоштовно оглянуто 93 014 осіб, серед яких попередній діагноз «меланома» був встановлений 238 людям, «рак шкіри» – 669. В Інституті дерматокосметології доктора Богомолець в цей день було оглянуто 888 осіб, з них попередньо виявили 2 меланоми і 32 раки шкіри.

Всього за 11 років (2009-2019 рр.) проведення Дня діагностики меланоми в Україні було оглянуто 472 374 особи, серед яких було виявлено 1406 випадків меланоми і 4210 – раку шкіри.

Це унікальний результат, особливо тому, що проведені заходи за ці роки безпосередньо вплинули на рівень смертності в Україні. Це підтверджено даними, які були опубліковані Національним інститутом раку України, згідно з якими показник летальності CFR (case fatality ratio) від меланоми в період з 2008 по 2016 рік знизився на 7%.

Ми сподіваємося, що наші зусилля приведуть до того, що кожен українець буде обізнаний про меланому та рак шкіри, що дозволить наблизити до мінімуму рівень смертності від цих захворювань в нашій країні!

 

Записатись на консультацію