Лікування блакитного невусу в Киеве

Блакитний чи синій невус – це рідкісна невоїдна пухлина з незвичайною пігментацією, яка може з'явитися у будь-якому віці. Однак воліє виникати на шкірі дітей старшого віку та підлітків, оскільки її етіологія пов'язана зі статевим дозріванням.

Блакитний невус фото Bogomolets Clinic

Маючи гарну назву і колір, це новоутворення в 10% випадків здатне підступно трансформуватися в злоякісну пухлину. Тому дитячі та дорослі дерматоонкологи Bogomolets Clinic з такою увагою ставляться до шкіри кожного пацієнта.

Блакитний невус – глибока родимка з оптичним ефектом

Блакитний невус, також синій невус та синій невус Ядассона-Тіче – це прикордонне меланоцитарне новоутворення набутого походження. Зазвичай це одиничне шкірне утворення у вигляді плями, папули або бляшки величиною 0,5-1 см з гладкою поверхнею і круглою (овальною) формою - але зрідка зустрічається множинний варіант. Найчастіше блакитний невус височить над поверхнею шкіри – але також може виявлятися як підшкірного вузла. Характерні місця локалізації – це обличчя, волосиста частина голови, сідниці, кисті рук та стопи ноги, а також піднігтьовий простір (піднігтьовий невус).

Своєю назвою синій невус на шкірі завдячує специфічному зовнішньому вигляду, який нагадує чорнильну пляму або венозну гематому (підшкірний крововилив із вени). Однак насправді блакитний, синій, сірий і навіть синювато-чорний колір обумовлений глибоким розташуванням меланоцитів (пігментних клітин шкіри) у нижніх шарах дерми: набагато глибше, ніж у коричневих родимок.

Діагноз ставиться на підставі огляду і дерматоскопії. У нашій клініці проводять оптичну, епілюмінесцентну і цифрову дерматоскопію з фотофіксацією, що дає змогу детально розглянути структуру шкірного утворення і шари шкіри з 10-кратним збільшенням.

Володарям великої кількості родимок на тілі - від 50 до 100 і більше - ми пропонуємо послугу створення карти родимок. Це динамічне спостереження, за допомогою якого можна контролювати найменші зміни форми, рівномірності краю, розмірів, кольору родимки - і своєчасно проводити лікування.

Синій колір цьому невусу надає оптичного ефекту Тиндаля: своєрідне розсіювання світла, яке спостерігається при проходженні через неоднорідне середовище (в даному випадку – людську шкіру). І чим глибше в шкірі розташований меланін, тим більше синя родимка здається візуально. Саме цей ефект часто супроводжує нанесення татуювання на тіло або татуажу брів, які при глибокому внесенні фарбуючого пігменту набувають помітного блакитного відтінку.

Причини появи блакитного невуса

Незвичайна родимка синього кольору з'являється ще в період внутрішньоутробного розвитку, коли меланоцити здійснюють неповну міграцію з нервового гребеня: розташованої на спині ембріона нейронної структури, яка згодом формує нервову трубку.

Синій невус небайдужий до статі та раси: жінки хворіють у 2 рази частіше за чоловіків, а азіати зі смаглявою і близькою до чорної шкіри відзначають цю родимку частіше за світлошкірі європеоїди (3-5% випадків і 1-2% випадків відповідно).

Види блакитного невуса

Існує два основні види синього невуса, які відрізняються клінічною симптоматикою та патоморфологічною структурою:

 • Звичайний або вульгарний блакитний невус – розташований більш поверхово, має слабовиражений блакитний відтінок та протікає доброякісно.
 • Клітинний блакитний невус - відрізняється більшими розмірами, темно-синім або синювато-чорним кольором, більше розташований до озлоякісності.

Крім того, виділяють ряд більш рідких видів: меланоцитарний, амеланотичний, комбінований, епітеліоїдний, склерозуючий та піднігтьовий блакитний невус.

Чим небезпечний синій невус

Відповідаючи на запитання, чи небезпечний блакитний невус для здоров'я шкірного покриву та організму загалом, слід зазначити, що на ступінь ризику впливає конкретний вид цієї родимки.

Звичайний блакитний невус має доброякісний перебіг і може залишатися без змін протягом життя. Клітинний блакитний невус має тенденцію до переродження у меланому.

Діагностика блакитного невуса

Основний метод діагностики синього невуса – це клінічний огляд та дерматоскопія шкіри з фотофіксацією на планшеті (оптична, епілюмінесцентна чи цифрова). Діагноз вірний, якщо дерматоскоп бачить однорідну сіро-блакитну (сталеву) пігментацію з матовим відтінком: це і є оптичний ефект Тіндаля.

Для уточнення діагнозу у разі ураження нігтя – блакитний невус чи меланома – необхідна оцінка візуальних відмінностей. При піднігтьовому невусі вогнище пігментації розташоване в лунці нігтя або під нігтьовою пластиною і має форму плями. При піднігтьової меланоми спостерігається поздовжня меланоніхія у вигляді вертикальної смужки.

Синій невус потребує проведення диференціальної діагностики, оскільки його клінічна симптоматика нагадує такі види доброякісних та злоякісних новоутворень шкіри та судин:

 • прикордонний блакитний невус;
 • венозне озеро;
 • дерматофіброму;
 • базаліома (базальноклітинний рак шкіри);
 • меланома (рак шкіри), у тому числі піднігтьова меланома;
 • саркома Капоші;
 • метастази у шкіру при пухлинному процесі в організмі.

При проведенні ексцизійної біопсії та гістології блакитного невуса наші патоморфологи ідентифікують дане новоутворення за наявністю глибоко розташованих у дермі веретеноподібних меланоцитів та рідше овоїдних меланоцитів, чергуванні світлих та гіперпігментованих клітин.

Лікування блакитного невуса у Києві в Bogomolets Clinic

Дерматологи і дерматоонкологи нашої клініки проводять ефективне видалення блакитного невуса у Києві без болю і слідів.

Пріоритетними методами лікування блакитного невуса у клініці є:

 • Хірургічне висічення: цей метод полягає в видаленні блакитного невуса шкіри шляхом хірургічного втручання. 
 • Лазерна абляція: ще один ефективний метод, коли невус видаляється за допомогою лазерного променя.
 • Кріодеструкція рідким азотом: метод, який використовує холод, щоб знищити невус.
 • Електрокоагуляція: застосування високочастотного струму, щоб знищити шкірні утворення.
   
  Кожен з цих методів вибирається індивідуально лікарем в залежності від характеристик сиього невуса та ризиків. Після процедури, оброблену зону тримають під спостереженням та здійснюють гістологічне дослідження, щоб визначити природу шкірного утворення та оцінити ризики.

Профілактика синіх невусів

Профілактика блакитних (синіх) невусів включає наступні кроки:

 1. Уникнення ультрафіолетового випромінювання: захищайте шкіру від сонця, використовуючи креми з високим SPF та носіть захисний одяг.
 2. Регулярний огляд шкіри: проводьте самоогляд та періодичні обстеження у дерматолога для вчасного виявлення нових невусів або змін у вже існуючих.
 3. Запобігання травмам: уникайте травматичних ушкоджень шкіри, оскільки це може сприяти утворенню нових невусів або збільшенню ризику розвитку раку шкіри.
 4. Здоровий спосіб життя: підтримуйте здорове харчування, уникайте надмірного споживання алкоголю та нікотину, ведіть активний спосіб життя та зберігайте здорову вагу.

Ваша шкіра для нас - занадто прекрасна і цінна, щоб залишати її без високоточної діагностики та своєчасного лікування. Тому наші лікарі дерматологи і дерматоонкологи чекають на вас на консультацію і лікування у Києві.

Лікування блакитного невусу

Цены на Лікування блакитного невусу в Киеве

Записаться на консультацию
Консультація лікаря-онколога

Записаться на прием

Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии

Записаться на консультацию