Лікування гіпергідрозу у Львові

Гіпергідроз, також пітливість і підвищене потовиділення - це порушення нормальної терморегуляції шкіри, коли потові залози надмірно активно виділяють піт. Залежно від причин, зустрічається у 5-15% людей.

Гіпергідроз - це не просто неприємний і дискомфортний стан, коли долоні або ноги мокрі без миття, із ситуацією в пахвах не справляється жоден антиперспірант, а одяг завжди у вологих плямах. Це розлад вегетативної нервової системи, за яким може ховатися важке захворювання внутрішніх органів. 

Лікування гіпергідрозу ботоксом фото Bogomolets Clinic

Команда дерматологів і лікарів суміжних спеціальностей Bogomolets Clinic проводить комплексну діагностику та лікування гіпергідрозу у Львові. Приводячи шкіру пацієнтів у стан сухості та комфорту, ми не просто повертаємо їм впевненість у собі. Ми намагаємося визначити справжню причину гіпергідрозу в кожному індивідуальному випадку - і допомогти людині запобігти серйозним проблемам зі здоров'ям. 

Причини гіпергідрозу

Піт не завжди свідчить про захворювання. Це нормальна фізіологічна реакція організму, якщо ви відчуваєте стрес, працюєте фізично або займаєтеся спортом, а також споживаєте гостру їжу. 

У нормі організм кожної людини виділяє 500, максимум 800 мл поту за добу. Цей показник коливається залежно від рівня фізичної активності, клімату та пори року. Але в разі гіпергідрозу кількість виділеного поту може досягати 8 л.

Гіпергідроз у дітей часто виникає як спадкова особливість шкіри: так званий первинний гіпергідроз. Він може посилюватися в підлітковому віці й досягати максимуму до 20-30 років життя. 

Гіпергідроз у дівчат і молодих жінок найчастіше з'являється у вигляді нападів на тлі низького тиску і вегетосудинної дистонії. Раптовий гіпергідроз у жінок зрілого та похилого віку є одним з основних симптомів гормонального дисбалансу і клімактеричного синдрому, поєднується з підвищенням артеріального тиску і припливом крові до голови: так звані "припливи". 

Гіпергідроз у чоловіків трапляється частіше, ніж у жінок, і зазвичай виникає через зайву вагу, грибкову інфекцію та внутрішні захворювання. 

Симптоми гіпергідрозу 

Гіпергідроз проявляється такими симптомами:

  • підвищена пітливість (зокрема в стані спокою або холодну пору року) долонь, ніг, пахв, всього тіла; 
  • неприємний запах (у здорової людини - внаслідок життєдіяльності бактерій або грибів, що мешкають на шкірі, у разі хвороб внутрішніх органів - через порушення обміну речовин, гормонального дисбалансу);
  • свербіж шкіри різної інтенсивності.

Види гіпергідрозу

Існує два типи підвищеного потовиділення, які розрізняються локалізацією та етіологією:

  • Локальний гіпергідроз - місцева форма, за якої потіє тільки окрема ділянка тіла. Зазвичай це лоб, волосиста частина голови, пахвові западини, природні складки тіла, долоні та підошви. Часто залишає сліди на одязі та супроводжується неприємним запахом.
  • Дифузний гіпергідроз - системна форма, коли потіє все тіло. Це відбувається як під час неспання, так і уві сні (потіє спина в лежачому положенні). Може взагалі не мати запаху, але спричиняє сильний дискомфорт раптовою появою (великі мокрі плями на одязі, стікання цівками по обличчю й тілу, рясне намокання постільної білизни).

Чим небезпечне підвищене потовиділення

Гіпергідроз всього тіла може бути одним із симптомів таких тяжких патологій, як хронічна ниркова недостатність, серцева недостатність, цукровий діабет, туберкульоз, онкологія, гіпертиреоз, ревматоїдний артрит. У разі вторинного гіпергідрозу через хворобу людина пітніє не локально, а генералізовано, часто разом із потом втрачає масу тіла, інтенсивно худне і не може поправитися. Особливу настороженість мають викликати нічні поти. 

Коли шкіра тривалий час перебуває у вологому стані, вона піддається мацерації: просочується потом, розм'якшується і набухає. Така шкіра стає сприятливим середовищем для розвитку бактеріальної та грибкової інфекції. Тому згодом може вкриватися ерозіями, гнійничковими висипаннями, вогнищами дерматомікозу та тріщинами. 

Регулярне рясне потіння може призводити до такого ж зневоднення організму, як блювота, діарея чи крововтрата.

Діагностика гіпергідрозу

Основний метод діагностики підвищеної пітливості - це проба Мінора або йодокрохмальний тест, який за допомогою кольорової реакції з вологою (поява фіолетових плям) визначає гіпергідроз і оцінює його ступінь.

Гіпергідроз стоп потрібно диференціювати від підошовного мікозу. Для цього виконується зішкріб шкіри та проводиться бакпосів на грибкову флору.

У разі потреби огляд дерматолога доповнюється консультаціями наших суміжних фахівців: терапевта, ендокринолога, гінеколога, невропатолога. 

Лікування гіпергідрозу у Львові в Bogomolets Clinic

Фахівці львівської клініки підбирають індивідуальне лікування підвищеної пітливості залежно від типу й анамнезу. Дифузний вторинний гіпергідроз коригується тільки лікуванням основного захворювання. З локальним первинним гіпергідрозом успішно справляються такі методи:

  1. Лікування гіпергідрозу лазером - найефективніший і найбезпечніший метод терапії за підвищеного потовиділення. Під впливом лазерного випромінювання руйнується 70% потових залоз, які згодом не відновлюються. Тому таке лікування забезпечує довгостроковий результат без рецидивів.

  2. Лікування гіпергідрозу ботоксом - місцеві мікроін'єкції препаратів ботулінічного нейротоксину типу А. Після введення ботокса в глибокі шари дерми (будь-яка ділянка тіла) або підшкірну жирову клітковину (долоні та підошви), розташовані там потові залози блокують вироблення поту. Ботулінотерапія гіпергідрозу дає тимчасовий ефект до 6 місяців і може вимагати повторного проведення 2-3 курсами на рік.

Лікування гіпергідрозу долоні ботоксом фото Bogomolets Clinic

Профілактика гіпергідрозу

Профілактика гіпергідрозу - ключовий аспект для забезпечення комфорту та здоров'я шкіри в умовах підвищеної потовиділення. Ось деякі корисні поради для попередження цього стану:

  1. Регулярний догляд за шкірою: Щоденне миття шкіри допомагає видалити надлишок поту та бруду, що може запобігти заблокуванню потових залоз та розвитку гіпергідрозу. Важливо використовувати м'які миючі засоби, щоб уникнути подразнення шкіри.
  2. Використання антиперспірантів: Відповідно до інструкцій, антиперспіранти можуть допомогти контролювати потовиділення та запобігти неприємному запаху. Проте, важливо враховувати індивідуальні особливості та можливі алергічні реакції.
  3. Уникнення фізичного перенапруження: Перевантаження та інтенсивні тренування можуть призвести до збільшення потовиділення. Важливо контролювати інтенсивність фізичних навантажень та відпочивати в періоди підвищеного ризику.
  4. Підтримка гідратації: Пиття достатньої кількості води важливе для збалансованої гідратації організму. Дотримання оптимального рівня гідратації допомагає підтримувати нормальну роботу потових залоз та запобігає надмірному потовиділенню.
  5. Уникнення спекотних та вологих умов: Подовжене перебування в спекотному та вологому середовищі може збільшити потовиділення та сприяти розвитку гіпергідрозу. Важливо уникати таких умов та забезпечувати достатню вентиляцію приміщень.
  6. Здоровий спосіб життя: Відмова від паління та обмеження вживання алкоголю також можуть сприяти зменшенню ризику розвитку гіпергідрозу.

Дотримання цих рекомендацій сприяє зменшенню ризику розвитку гіпергідрозу та підтримує загальне здоров'я шкіри та організму.

Не мовчіть про свою проблему, якою б незручною вона не здавалася, гіпергідроз піддається лікуванню - звертайтеся за кваліфікованою допомогою до лікарів-дерматологів нашої клініки у Львові.

Лікування гіпергідрозу

Популярні питання про Лікування гіпергідрозу

Що не можна робити перед процедурою лікування гіпергідрозу?

Перед процедурою лікування гіпергідрозу ботоксом чи лазером не рекомендується приймати алкоголь, антикоагулянти, використовувати дезодоранти на ділянки шкіри, що будуть оброблятися.

Що не можна їсти при надмірній пітливості?

При гіпергідрозі рекомендується збалансоване харчування з обмеженням дратівливих гострих і пахучих приправ і спецій, які змушують організм посилити тепловіддачу, а значить, і підвищити потовиділення - гірчиця, хрін, перець, каррі, цибуля, часник та ін. Також слід обмежити вживання кави та крепкого чаю.

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог

Досвід 28 років, дерматовенерологія - вища категорія, онкологія - перша категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Відгуки пацієнтів

Залишити відгук
Всі відгуки
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записатись на консультацію