Біопсія шкіри у Львові
Що таке біопсія?
Біопсія шкіри - процедура, при якій за допомогою спеціальних медичних інструментів проводиться забір фрагмента шкіри як для встановлення діагнозу шкірних хвороб (дерматозів) так і для видалення новоутворень, де видаляється цілком пухлина та відправляється на гістологічне дослідження.
Патогістологічна лабораторія є частиною команди у виконанні цієї процедури. Після отримання гістологічного матеріалу патогістологу треба зробити зріз та встановити діагноз під мікроскопом, тільки на підставі гістологічного дослідження ми можемо стверджувати що це за новоутворення.
Лікувальна біопсія
Біопсія в дерматоонкології може бути не тільки діагностична а ще лікувальна. Ми враховуємо що потрібно якнайбільше зберегти тканину шкіри для мінімального дефекту, якщо гістолог дасть заключення при первинному видаленні, що в краях резекції немає ракових клітин то ми видалили новоутворення з діагностичною і лікувальною метою.
Методи взяття біопсії шкіри
Кожна біопсія шкіри для лікаря це як мистецтво для художника. Лікар враховує не тільки медичні аспекти проведення біопсії, дуже важливу роль грає естетичні та функціональні побажання пацієнта. Тут потрібні навички експертних фахівців які враховують все для того щоб взяти якісно матеріал та залишити мінімальний дефект.
Взагалі розрізняють кілька методів проведення біопсії шкіри:
- Панч-біопсія: Необхідна для діагностики запальних станів та видалення невеликих утворень на шкірі. Проводиться за допомогою спеціального перфоруючого (трубчастого) скальпеля.
- Ексцизійна біопсія: Використовується для видалення новоутворень, наприклад, підозрілих родимок. Цей метод включає видалення не лише підозрілої області, але й частини навколишніх здорових тканин.
- Тангенціальна (бритвена) біопсія: Застосовується лише для поверхневих уражень верхніх шарів шкіри. Лікар використовує хірургічне лезо або скальпель для взяття біоптату.
Показання для проведення біопсії шкіри
Методика взяття шкіри застосовується при будь-якому шкірному захворюванні, достовірно діагностувати яке за візуальними проявами, клінічними ознаками та іншими лабораторними аналізами неможливо. Це золотий стандарт діагностики в дерматології, трихології, дерматоонкології і т.д. Біопсія може допомогти в постановці діагнозу таких хвороб:
Шкірні новоутворення:
Травмовані родимки (невуси);
Піднігтьові новоутворення;
Актинічний кератоз;
Меланома;
Базальний та плоскоклітинний рак шкіри;
Атипові або диспластичні невуси.
Шкірні дерматози:
Псоріаз;
Екзема;
Грибкові ураження шкіри (Мікоз гладкої шкіри);
Червоний плоский лишай;
Cистемний червоний вовчак (СЧВ).
Хвороби волосся та шкіри волосистої частини голови:
Андрогенна алопеція у жінок та чоловіків;
Синдром Грема Літтла;
Фронтальна фіброзна алопеція;
Декальвуючий фолікуліт;
Псевдопелада Брока;
Також інфекційно запальні зміни шкіри волосистої частини голови.
Проведення процедури біопсії шкіри в Bogomolets Clinic у Львові
Після планування тактики біопсії лікар обробляє антисептичним розчином ділянку шкіри у зоні втручання та проводить місцеву анестезію. Потім виконує забір матеріалу.
Біоптат(шматочок шкіри) поміщається у фіксуючий розчин і прямує до лабораторії для мікроскопічного дослідження та виявлення морфологічних ознак патологічного процесу.
Після процедури лікар накладає пов'язку (або шви), що давить, закриває рану стерильною серветкою і фіксує її. Тривалість носіння пов'язки визначається лікарем та залежить від обсягу виконаної біопсії.
Тривалість процедури – близько 15-20 хвилин, підготовка до процедури біопсії шкіри не потрібна, вона виконується в амбулаторних умовах в дерматологічній клініці у Львові.
Чи є ускладнення та протипоказання до біопсії?
Оскільки біопсія шкіри виконується під місцевим наркозом, процедура є безболісною. Після біопсії лікар надасть інструкції щодо догляду за місцем забору матеріалу, зокрема, про час віддалення пов'язки та можливу додаткову обробку. Рідко можливі ускладнення, такі як кровотеча, гематоми чи запалення, у такому випадку важливо негайно звернутися до лікаря та дотримуватися його рекомендацій, включаючи прийом прописаних протизапальних препаратів.
Щодо протипоказань, їх практично немає, але важливо повідомити лікаря про наявність алергій, порушень згортання крові чи хворобливих процесів. Біопсія шкіри також виконується обережно при наявності гнійних процесів у зоні забору матеріалу.
Популярні питання про Біопсія шкіри
Чи потрібно відправляти папілому на гістологію? Для чого відправляти родимку на гістологічне дослідження якщо її повністю видалили?
Кожне новоутворення може бути потенційно небезпечним. Є така форма раку, як безпігментна меланома, вона може виглядати як папілома або бородавка. Тільки за допомогою гістології ми можемо стверджувати, що це за новоутворення.
Чому одразу ми не можемо видалити все новоутворення? Чому потрібна реексцизія якщо прийшов діагноз меланома?
Розмір краю повторного висічення залежить від товщини за Бреслоу (це товщина інвазії меланоми в міліметрах) виміряної патологоанатомом. Реексцизія робиться через декілька тижнів після первинного видалення.
Мені потрібно після процедури лежати в палаті? Я можу одразу бути функціональним? Це дуже боляче?
В залежності від ділянки взяття біопсії ми даємо пацієнту певні рекомендації. Процедура проходить безболісно, Ви одразу після завершення зможете бути функціонально спроможнім та Вам не доведеться лежати в палаті.
Ціни на Біопсія шкіри у Львові
Записатись на консультаціюЗаписатись на прийом
Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології