Папіломи - це доброякісні утворення різної форми на шкірі та слизових оболонках. Збудником захворювання і, відповідно, причиною появи новоутворень є вірус папіломи людини (ВПЛ). На сьогоднішній день встановлено понад 100 типів ВПЛ. Деякі типи вірусу викликають ураження слизових оболонок урогенітального тракту, інші вражають шкіру.
Як з’являються папіломи? Як відбувається зараження?
Джерело папіломавірусної інфекції - хворий або вірусоносій. Різні запалення на шкірі, а також мікротравми шкіри, потертості, садна або тріщини служать «вхідними воротами» для проникнення вірусу в організм людини. Папілома може знаходитися не тільки на шкірі та слизових органів сечостатевої системи, папіломавірус може циркулювати в сечі, спермі та слині. За наявності активного папіломавірусу в слині передача його може здійснюватись побутовим шляхом (при поцілунку). Інфікування також може відбуватися у громадських місцях, таких як басейни, лазні, спортзали.
Близько 80% сексуально активного населення інфікується ВПЛ протягом усього життя. 660 млн людей у світі вже інфіковано ВПЛ (12% населення планети).
Для папіломавірусної інфекції характерний прихований (латентний) перебіг. Людина може одночасно заразитися кількома типами папіломавірусів. Під впливом різних факторів (часті стреси, несприятливі умови довкілля, зниження імунної системи, наявність супутніх захворювань та ін.) відбувається активізація вірусу, його розмноження та з'являються висипання.
Як видаляють папіломи у Bogomolets Clinic?
Папіломи рекомендовано видаляти за допомогою радіохвильової хірургії, з наступним патогістологічним дослідженням. Гістологія важливо тому що тільки гістологічне дослідження може нам дати точний діагноз з приводу новоутворення, оскільки існує багато новоутворень схожих на папілому. Якщо їх не видаляти, вони мають тендецію до саморозмноження. Специфічної противірусної терапії папіломавірусу досі не існує.
Як відбувається діагностика папілом?
Для початку вам потрібно прийти на прийом до дерматолога де вам зроблять дерматоскопію і дадуть певні рекомендації, які полягають у направленні на біопсію шкіри, за допомогою радіохвильової хірургії проводять діагностичне видалення новоутворення. Радіохвильове видалення – це діагностика та безпосередньо видалення, діагностикою займаються патологи які дають заключення з приводу новоутворення.