Консультація дерматолога із дерматоскопією у Львові

Дерматологічні захворювання вважаються одними з найпоширеніших. Здебільшого такі хвороби не відносяться до особливо важких і не завдають серйозної шкоди здоров'ю. Проте вони можуть провокувати різноманітні запальні процеси і навіть онкологію, що погіршує самопочуття та загальний стан людини. Тому своєчасна діагностика і терапія таких патологій дуже важлива. 

Коли варто записатися на консультацію до дерматолога

Люди, які не відчувають особливого дискомфорту внаслідок проявів різних патологій на шкірі і ведуть розмірений спосіб життя, зазвичай до дерматолога не звертаються. Це необачне рішення: часто до того моменту, коли людина звертається до лікаря, ситуація посилюється. Лікування через це займає значно більше часу та потребує великих витрат.

Якщо ви помітили будь-які незвичайні зміни або маєте питання до здоров'я своєї шкіри, краще проконсультуватися з лікарем-дерматологом для ретельної оцінки та вчасної діагностики.

Симптоми захворювань шкіри

У зв'язку з цим, приводом звернення до лікаря-дерматолога стають будь-які аномальні прояви та новоутворення. До них відносять наступні симптоми:

 • різноманітні висипання рожевого, червоного, коричневого або білого кольору;
 • вугрові висипи, рясне виникнення прищів;
 • свербіж і набряк, що турбують тривалий час;
 • почервоніння і лущення окремих ділянок шкіри;
 • ущільнення, поява тріщин і кровоточивості на поверхні утворень;
 • гнійники і фурункули;
 • мокнучі та запалені ділянки;
 • раптова зміна кольору, форми, розміру родимок та інших новоутворень, які вже присутні на тілі, а також рясна поява нових.

Причини захворювань шкіри

Шкірний покрив дуже чутливий до внутрішнього стану організму та впливу факторів зовнішнього середовища, серед яких:

 • часте і тривале перебування на сонці, особливо в години найбільшої сонячної активності (з 11 до 16);
 • відвідування солярію;
 • психоемоційне перевантаження і стрес (до нього особливо чутливі псоріаз, нейродерміт, алергічний дерматит);
 • коливання гормонального фону (під час статевого дозрівання у підлітків, вагітності і годуванні груддю, менопаузі, а також при гормональній терапії);
 • автоімунні процеси в організмі;
 • спадкова схильність;
 • вживання в їжу продуктів-алергенів (до них належать мед, яйця, молоко, горіхи, риба та морепродукти, злаки з глютеном, полуниця, банани);
 • контакт шкіри з подразнюючими речовинами в побуті або на виробництві.

Варто пам’ятати, що ураження шкіри може бути не лише самостійною проблемою – а й дерматологічним проявом загального захворювання (цукрового діабету, панкреатиту, онкопатології внутрішніх органів, сифілісу), тому потребує диференційної діагностики і дообстеження.

Всі види ознак патологій шкіри перерахувати складно. Проте якщо причиною захворювання є порушення роботи організму – досвідчені дерматологи BOGOMOLETS CLINIC на консультації у Львові зможуть визначити його, призначити лікування або направити пацієнта до лікаря потрібного профілю.

Зазначимо, що діти, особливо дуже маленькі, найчастіше наражаються на небезпеку виникнення різних патологій. Батьки не повинні втрачати пильності — варто одразу звертатися за допомогою.

Консультація дерматолога

Під час прийому проводиться огляд, бесіда з пацієнтом і складається анамнез. Коли проходить перша консультація, лікар може задавати питання про ваше здоров'я загалом, історію захворювань та особливості стану шкіри. Фахівець уважно огляне вашу шкіру, звертаючи увагу на будь-які ознаки захворювань, висипів, пухлин чи інших аномалій. За результатами цього огляду дерматолог направляє пацієнта на діагностику, додаткові дослідження або аналізи для точного визначення причини проблеми.

Після діагностики лікар обговорить з вами можливі методи лікування, включаючи призначення лікарських препаратів, процедур чи рекомендацій з догляду за шкірою. Дерматолог може розробити індивідуальний план догляду за шкірою та надати поради щодо використання засобів догляду та захисту.

Післяконсультаційний прийом дерматолога

Залежно від характеру проблеми лікар може призначити наступний прийом для оцінки ефективності лікування або для корекції плану догляду за шкірою. Важливо пам'ятати, що чим раніше ви звернетеся до лікаря-дерматолога, тим швидше можна буде визначити причину проблеми та розпочати лікування.

Зазначимо, що консультація дерматолога передбачає конфіденційність та делікатне обговорення всіх проблем пацієнта.

Діагностика стану шкіри та дерматоскопія

На консультації дерматологом обов'язково проводиться діагностика стану шкіри пацієнта. Часто вона здійснюється з використанням спеціального обладнання: дерматоскопа. Це оптичний прилад, який забезпечує збільшення у 10 і більше разів. Однією з його функцій є підсвічування ділянки, що оглядається.

Спочатку така методика була розроблена для визначення меланоцитарних утворень – невусів (родимок) та меланоми шкіри. Однак сьогодні він також широко застосовується в діагностиці інших патологій шкірного покриву: як раку, так і непухлинних захворювань. 
Коли потрібна дерматоскопія

Дерматоскопія – це безконтактний і високоточний метод мікроскопічного дослідження висипів, родимок та новоутворень в області шкіри обличчя або тіла. Він використовується дерматологом як допоміжний під час візуального огляду. Застосовувати його доцільно при підозрі на конкретну патологію (зазвичай пухлину).

Головна перевага дерматоскопії – в можливості визначити природу (злоякісна, доброякісна чи передрак) і ступінь небезпеки новоутворення на ранній стадії, коли лікування є найбільш ефективним. В багатьох випадках дерматоскопія дозволяє встановити точний діагноз без біопсії і гістологічного дослідження.

В окремих випадках для підтвердження або спростування підозри на злоякісний процес проводиться біопсія. Під час відвідування BOGOMOLETS CLINIC у Львові пацієнт має чудову можливість не лише одразу здати зразок тканини для патогістологічної діагностики, але й виконати дослідження у власній лабораторії нашої клініки. Сучасне обладнання та провідні патологи забезпечують отримання результату досліджень від 2 днів – швидше за будь-яку іншу клініку в Україні.


Які захворювання шкіри діагностує дерматоскопія

За допомогою огляду з дерматоскопією наші досвідчені дерматологи виявляють наступні захворювання шкіри та слизових оболонок:

 1. меланома;
 2. злоякісні новоутворення шкіри (базаліома, плоскоклітинна карцинома);
 3. доброякісні новоутворення шкіри та судин (гемангіома у немовлят, дерматофіброма, стареча кератома, ліпома, атерома, ксантелазма);
 4. передракові захворювання (актинічний кератоз, хвороба Боуена, пігментна ксеродерма);
 5. судинні мальформації (невус Унни або винна пляма, купероз, венозне озеро, судинні зірочки, хвороба Рандю-Ослера, лімфангіома);
 6. бактеріальні інфекції (фурункул, карбункул, дитяче імпетиго, пелюшковий дерматит, бешихове запалення або рожа);
 7. вірусні інфекції (герпес, папілома, кондилома, бородавка, контагіозний молюск у дітей);
 8. грибкові інфекції (себорейний дерматит, стригучий лишай, оніхомікоз);
 9. гострі та хронічні запальні процеси (акне, розацеа, контактний дерматит, кропив’янка, алергічний дерматит, фітофотодерматит);
 10. хронічні дерматози (псоріаз, екзема, атопічний дерматит, червоний плаский лишай);
 11. паразитарні патології (демодекоз, лейшманіоз, короста).

Як відбувається огляд шкіри з дерматоскопією

Під час консультації дерматолог за допомогою дерматоскопа оглядає гладку шкіру або волосисту частину голови. Перечислимо деякі особливості проведення дерматоскопії:

 • дерматоскопія не потребує від пацієнта спеціальної підготовки і не має протипоказань за віком чи станом здоров’я;
 • оптична і цифрова дерматоскопія проводяться на чистій шкірі без попередньої обробки;
 • якщо виконується епілюмінісцентна дерматоскопія родимок (при підозрі на меланому або рак шкіри) – то на шкірний покрив в області новоутворення попередньо наноситься імерсійне масло;
 • всі отримані фото- та відеозображення фіксуються на планшеті – це необхідно для ретельного дослідження лікарем перед видаленням та спостереження в динаміці під час проведення терапії.

Якщо шкіра турбує вас зовнішнім виглядом, свербежем чи болем – запишіться до нашої клініки на дерматоскопію в Києві або Львові. Не нехтуйте здоров’ям та красою шкіри: вона ваш вірний тілоохоронець, який першим приймає на себе удар несприятливих факторів і захворювань.

Озброєні сучасними дерматоскопами, високотехнологічним лабораторним обладнанням і глибокими знаннями морфології шкіри, дерматологи львівського філіалу BOGOMOLETS CLINIC завжди на варті вашого здоров’я! 
 

Консультація дерматолога із дерматоскопією

Популярні питання про Консультація дерматолога із дерматоскопією

Що можна побачити в дерматоскоп?

Дерматоскопія дає можливість побачити як поверхню новоутворення, так і оцінити його глибші структури. Дерматоскоп дозволяє отримати зображення родимки з 50-кратним збільшенням та побачити те, чого не видно неозброєним оком.

Навіщо робити дерматоскопію?

Дерматоскопія шкіри – це високоінформативний інструментальний метод неінвазивного дослідження шкірних покривів. Дослідження дозволяє оцінити будь-які утворення на шкірі та визначити їхню природу (доброякісні або злоякісні). Одна з головних переваг – раннє виявлення раку шкіри, зокрема, меланоми.

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог

Досвід 28 років, дерматовенерологія - вища категорія, онкологія - перша категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію