Лікування фурункулу у Львові

Фурункул, також чирей, чиряк і фурункульоз, - це гостра гнійно-запальна інфекція волосяного фолікула, що поширюється на навколишні тканини (сальну залозу, шкіру та підшкірну жирову клітковину).

Фурункули на обличчі або тілі завдають фізичних незручностей, спричиняють болючість та естетичні переживання. А в разі потрапляння інфекції з гнійника в системний кровотік загрожують небезпечними для життя ускладненнями.

Дитячі та дорослі дерматологи Bogomolets Clinic проводять ефективне лікування фурункулу у Львові без болю, рубцевих і пігментних змін шкіри. Звертаючись до нас, ви отримуєте професійну допомогу зі швидким результатом та індивідуальні рекомендації щодо догляду за шкірою.

Причини фурункульозу

Більшість дітей і дорослих, які опинилися на прийомі у дерматолога через фурункул - це здорові та охайні люди. Проте причиною гнійно-некротичного процесу є стафілококова інфекція.

Стафілокок - зокрема, золотистий - входить до складу нормального мікробіома шкіри і присутній на тілі кожної людини. Однак для здорових людей він не становить жодної небезпеки - а в пацієнтів зі зниженим імунітетом спричиняє гнійні процеси. До групи ризику входять:

  • хворі на цукровий діабет, 

  • залізодефіцитну анемію, 

  • імунодефіцитні стани, 

  • вугровий недуг, 

  • екзема, 

  • гіповітаміноз, 

  • стрес,

  • ожиріння, 

  • літні особи.

Золотистий стафілокок легко перенести з однієї ділянки тіла на іншу під час чухання пахв, пахової ділянки, складки між сідницями, колупання в носі. Він особливо сприятливо розмножується в теплому і вологому середовищі. Зокрема, в природних складках тіла, які піддаються потінню і тертю під час зіткнення з одягом. Саме з цієї причини у жінок часто виникає фурункул під грудьми та фурункул у паху, а у чоловіків - фурункул у пахві.

Симптоми фурункулу

Фурункул на шкірі має вигляд пустули, що піднімається, з гнійним стрижнем по центру, яка оточена еритемою (почервонінням). Він починається з появи запального інфільтрату: схожого на звичайний прищ підшкірного ущільнення, що йде вглиб. Потім на місці інфільтрації дозріває щільний гнійно-некротичний стрижень. У підсумку гнійник саморозв'язується (проривається), але, щоб уникнути ускладнень, його розтин і лікування краще довірити професійному дерматологу.

Багато людей плутають фурункул і карбункул. По-перше, за карбункула запалюється відразу кілька волосяних фолікулів - а за фурункулу тільки один. По-друге, при карбункулі відбувається велике і глибоке нагноєння з обов'язковим рубцюванням - а фурункул чітко локалізований і розташований не так глибоко. По-третє, поява карбункула супроводжується лихоманкою й ознобом - а фурункул протікає тільки з місцевою симптоматикою.

Види фурункулів

Розрізняють два типи захворювання:

  • Фурункул - найпоширеніша форма у вигляді одиничної гнійної пустули, що розвивається на будь-якій ділянці обличчя або тіла, де є волосся. Одинична форма протікає без рецидивів.
  • Фурункульоз - множинне ураження шкіри фурункулами, які можуть виникати одночасно або по черзі. Множинна форма схильна до рецидивів (три і більше протягом 12 місяців) і поширення серед членів сім'ї.

Чим небезпечні фурункули

Множинні фурункули на тілі спричиняють інтоксикацію організму. Під час спроби видавити гнійник руками можна травмувати кровоносні судини, після чого гній розноситься по всьому організму.

Тому самолікування в разі небезпечної локалізації - наприклад, фурункул на голові - здатне призвести до таких важких ускладнень, як менінгіт (інфекційне запалення оболонок головного мозку) і сепсис (зараження крові). Це невідкладні стани, які потребують екстреної терапії в спеціалізованому відділенні та в разі зволікання загрожують життю.

Діагностика фурункулів

Наші дерматологи ставлять діагноз на небезпечність фурункулу у Львові на підставі клінічного огляду з дерматоскопією. Бакпосів раневого вмісту виконується для визначення антибіотика, до якого патогенна мікрофлора особливо чутлива.

Фурункульоз у дітей необхідно диференціювати від піодермії: гнійничкового ураження шкіри, яке часто виникає в дитинстві та ранньому дитинстві. Фурункульоз у дорослих важливо відрізняти від карбункула, абсцесу і флегмони.

Лікування фурункулів у Львові в Bogomolets Clinic

Великий фурункул фото Bogomolets Clinic

Професійна команда дерматологів та хірургів нашої клініки проводить лікування фурункулу у Львові, яке може бути хірургічним або консервативним залежно від індивідуальних показань:

  1. Хірургічне видалення фурункулу – рекомендується при розмірах більше 5 мм, тенденції до збільшення, сильного болю та множинної форми. Розтин гнійної пустули з подальшим дренуванням та санацією рани проводиться під місцевою анестезією в умовах малої операційної.

  2. Місцева медикаментозна терапія – нанесення мазей, що зігрівають і витягують, для прискорення дозрівання фурункулу, а також ранозагоювальних засобів для грануляції без рубцювання.

  3. Системна медикаментозна терапія – прийом внутрішньо антибіотиків, знеболюючих препаратів, ентеросорбентів для зняття інтоксикації. 

  4. Лазерна терапія - застосовується як допоміжний метод для полегшення дозрівання фурункулу або після хірургічного лікування для прискорення регенерації тканин, видалення рубців та пігментацій.

У разі потреби до лікувального процесу готові приєднатись наші суміжні фахівці: інфекціоніст, ендокринолог.

Профілактика фурункулів

Щоб умовно-патогенна мікрофлора шкіри не перетворилася на інфекцію-збудника, здатну спричинити запалення волосяного фолікула, потрібно зміцнювати імунітет. У цьому допоможуть:

  • збалансоване харчування, 

  • фізична активність, 

  • щоденні прогулянки на свіжому повітрі,

  • підтримання чистоти шкіри обличчя та тіла, 

  • регулярне миття рук з милом та оброблення антисептиком (хлоргексидин, спирт етиловий або ізопропіловий 70%), 

  • догляд за нігтями (особливо довгими), 

  • щоденний прийом душу або ванни, 

  • зміна спідньої білизни щодня, 

  • зміна постільної білизни раз у тиждень. 

Для обличчя та рук краще використовувати паперові рушники, для тіла – лише особистий рушник. Дуже важливо уникати травм, порізів та потертості шкіри.

Якщо у вас чи вашої дитини з'явився фурункул на обличчі чи тілі – у жодному разі не намагайтеся видавити його руками та мазати домашніми засобами. Звертайтеся до лікарів Bogomolets Clinic у Львові – ми знаємо, як лікувати фурункул у новонародженого, працюємо з великими фурункулами критичної локалізації та важкими формами фурункульозу, що рецидивують.

Лікування фурункулу

Популярні питання про Лікування фурункулу

Чому постійно вискакують фурункули?

Серед найчастіших причин – інфікування волосяного мішечка шкірного покриву бактеріями стафілокока на тлі авітамінозу, порушення правил особистої гігієни, носіння надто тісного одягу, неякісна антисептична обробка садна та травми шкіри.

Що не можна їсти при фурункульозі?

Під час лікування необхідно виключити з раціону гостру та жирну їжу, більше їсти їжу багату на вітаміни і білком, що сприяє регенерації тканин. Продукти з підвищеним вмістом клітковини сприяють хорошому спорожненню шлунка, що дозволяє уникнути дисбактеріозу, а це при фурункульозі дуже важливо.

Які вітаміни рекомендуються, коли є фурункули?

Також, раціон повинен бути максимально наповнений вітамінами А, С, В (вся група), а також D. Крім цього, при фурункульозі рекомендується збагатити їжу поживними речовинами та мінералами, такими як цинк, клітковина, ферменти, а також пробіотики та пребіотики.

Ціни на Лікування фурункулу у Львові

Записатись на консультацію
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією повторна (протягом 3 місяців)
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог

Досвід 28 років, дерматовенерологія - вища категорія, онкологія - перша категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Відгуки пацієнтів

Залишити відгук
Всі відгуки
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записатись на консультацію