Лікування судинних зірочок у Львові

Судинні зірочки - саме таку назву носять патологічно розширені дрібні судини на шкірі, які впадають в око своїми химерними формами та яскравим кольором. А все, що яскраве і незвичне на вигляд, лякає і наштовхує на думки про можливу небезпеку для здоров'я.

Безпомилково ставити діагноз за "зоряним атласом" шкіри вміють дерматологи Bogomolets Clinic у Львові. Допомагають у цьому сучасні стандарти діагностики, інноваційні лазерні технології - і велика любов до краси людської шкіри, якою володіють наші лікарі. У нашій клініці ми пропонуємо процедуру ефективного видалення судинних зірочок за допомогою сучасних методів, що дозволяє досягти ефективних та безпечних результатів.

Судинні зірки - добре помітні та легко виліковні

Судинні зірочки, також ангіоми, судинні сіточки або телеангіектазії - це розширені внутрішньошкірні судини незапального ґенезу, що з'являються на обличчі й тілі (зокрема, нижніх кінцівках). Діаметр телеангіектазій зазвичай не перевищує 1-3 мм, у той час як величина дефекту може досягати кількох сантиметрів. Колір відрізняється залежно від типу судин, з яких відбувається розширення. Капілярні та артеріальні зірочки відрізняються яскраво-червоним кольором. Венозні зірочки проявляються синім і фіолетовим кольором.Судинні зірочки фото Bogomolets Clinic

Основна група пацієнтів, які мають поодинокі судинні зірочки, - це діти, дівчата 25-30 років, зрілі та літні люди, старші за 70 років. Телеангіектазії у дітей молодшого віку найчастіше представлені зірчастими ангіомами. Телеангіектазії новонароджених або так звані "лапки лелеки" виникають як особливість тонкої дитячої шкіри і зазвичай самостійно минають до першого року життя.

Причини появи судинних зірочок

Головний вроджений фактор, що визначає слабкість судинної стінки і схильність дрібних судин до дилатації або локального розширення - це спадковість. У рідкісних випадках сімейний фактор проявляється як хвороба Рандю-Ослера, що передається у спадок і передбачає формування множинних ангіом, що кровоточать, на шкірі та слизових оболонках.

Серед набутих причин велике значення мають:

 • вплив сонячного випромінювання, 
 • тривалі статичні навантаження на ноги (стояння або сидіння в одній позі),
 • наявність варикозної хвороби нижніх кінцівок,
 • зміни гормонального фону (прийом протизаплідних засобів, вагітність, пологи, гормональна терапія),
 • дефіцит вітамінів,
 • гіпертонія,
 • хронічні захворювання печінки;
 • цукровий діабет та інші ендокринні порушення,
 • аутоімунні патології.

Судинні зірочки у дітей часто виникають як наслідок травматичного ушкодження шкіри та поверхневих судин.

Види судинних зірочок

Залежно від судинного малюнка і форми, телеангіектазії класифікуються на чотири типи:

 • Точкові - виглядають як червоні родимки, часто утворюються у дітей і молодих жінок.
 • Зірчасті або павукоподібні - мають яскраво-червоний колір і артеріальне походження, локалізуються на тілі та часто виникають у дітей.
 • Лінійні - бувають червоними капілярними або синіми венозними, дуже часто виникають на щоках і носі за куперозу в чоловіків і жінок зрілого віку.
 • Деревоподібні - мають переважно синій колір і венозне походження, часто з'являються на гомілках і стегнах у жінок із варикозною хворобою.

Діагностика телеангіектазій

Судинні зірки добре візуалізуються під шкірою, тому для встановлення діагнозу достатньо огляду дерматолога. У разі потреби наші лікарі призначають дообстеження у спеціалістів відповідного профілю. При підозрі на варикоз та лімфовенозну недостатність рекомендується доплерографія (УЗД судин) та консультація хірурга-флеболога. Пацієнтам з підозрами на гепатит або цироз рекомендовано печінкові проби, УЗД печінки та консультацію гепатолога. Жінкам за підозри на наявність міоматозних вузлів, ендометріозу, полікістозу яєчників можуть бути призначені аналізи для визначення гормонального статусу та консультація гінеколога.

Чим небезпечні судинні зірочки

Самі собою судинні зірки не становлять небезпеки здоров'ю, крім створення естетичного дискомфорту. Однак їхня присутність на обличчі або тілі може сигналізувати про певне захворювання внутрішніх органів: глибоких вен, печінки, жіночої репродуктивної системи. На особливе занепокоєння заслуговують множинні судинні зірочки на тілі у вигляді крововиливів - такі дефекти вимагають докладного обстеження організму.

Лікування та видалення судинних зірочок в Bogomolets Clinic у Львові

Вибір лікувальних можливостей для видалення судинних зірочок дуже широкий, це: кріодеструкція, радіохвильова коагуляція, електрокоагуляція. Але всі ці методи більшою чи меншою мірою травматичні для шкіри, оскільки залишають по собі ямочки або пігментації.

Дерматологи львівської клініки лікаря Богомолець використовують лазерне видалення судинних зірочок та мікросклеротерапію, як найбільш рекомендовані та ефективні методи лікування. 

Наші фахівці працюють із судинним лазером Candela VBeam Perfecta з довжиною хвилі 595 нм (США). Цей абляційний лазер за 3-4 процедури з інтервалом 4-6 тижнів безслідно видаляє дрібну патологічну судину і забезпечує чудовий естетичний результат.

Профілактика виникнення нових телеангіектазій

Людині з генетичною схильністю до появи судинних зірок на обличчі чи тілі необхідно уникати тривалого перебування на сонці та різких перепадів температури.

Додатково, для профілактики виникнення нових телеангіектазій рекомендується використовувати захисні креми з високим рівнем SPF, які допомагають захистити шкіру від негативного впливу ультрафіолетових променів. Регулярне використання засобів заспокоєння шкіри та відновлення її бар'єрної функції також може сприяти зменшенню ризику виникнення нових судинних зірочок.

Окрім того, важливо уникати агресивних косметичних процедур, які можуть травмувати судини. Збереження оптимального рівня вологи в шкірі та використання догляду за шкірою, який підтримує її здоров'я, також може допомогти у запобіганні новим судинним зірочкам.

Регулярні консультації з дерматологом можуть сприяти вчасному виявленню та ефективному лікуванню ранніх проявів судинних зірочок, запобігаючи їх поширенню та зменшуючи ризик їхнього виникнення.
Визначити точну причину, ефективно видалити існуючу телеангіектазію та отримати цінні рекомендації у Львові ви завжди можете у дерматологів Bogomolets Clinic. Нехай ваша шкіра засяє чистотою та свіжістю – ми знаємо, як їй у цьому допомогти.

Лікування судинних зірочок
Лікування судинних зірочок — Фото 1

Популярні питання про Лікування судинних зірочок

Чому з'являються судинні зірочки на тілі?

Судинні зірочки з'являються внаслідок розширення капілярів шкіри і мають вигляд червоно-фіолетових крапок, звивистих ліній та павутинок. Подібні судинні дефекти дуже поширені у жінок, проте можуть виникати і чоловіків.

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію