Лікування акрохордону у Львові

Акрохордон, також шкірний ріг - це щільне доброякісне новоутворення шкіри, сформоване кератиноцитами (головними клітинами епідермісу).

Шкірний ріг у людини має вигляд твердого шипа у формі конусу або циліндру, який розташовується на широкій основі нарівні зі шкірним покривом. Примітно, що висота такого наросту завжди перевершує ширину і становить 1-5 см, а щільність близька до щільності нігтьової пластини. Багато акрохордонів мають тілесний колір, але здебільшого мають колір у межах від світло-жовтого до темно-коричневого.

Улюблені місця локалізації акрохордонів - це лицьова ділянка (лоб, скроні, губи, ніс, щоки, очні повіки) і волосяна частина голови, включно з вушними раковинами.

Крім того, нерідко може виникати шкірний ріг на пальці руки і шкірний ріг на п'яті, створюючи істотний дискомфорт для дрібної моторики і ходьби. Набагато рідше акрохордони з'являються на слизових оболонках рота (у курців) і статевих органів (за наявності генітальних бородавок і папілом).

Причини появи акрохордона

У будь-якому разі акрохордон - це проблема мультифакторного генезу. Аномальне розростання епідермальної тканини (гіперкератоз) спричиняється як внутрішніми процесами організму, так і зовнішніми факторами навколишнього середовища.

Акрохордон і причини його виникнення розглядаються як первинні, коли виникають на тлі ендокринних змін в організмі та природного фотостаріння шкіри. 

Вторинні акрохордони - це пухлиноподібні утворення, в основі яких лежить хронічне запалення в ділянці інших шкірних дефектів (папілом, бородавок, кератом, келоїдних рубців) або присутність ракових клітин від початку. Зокрема, клітин плоскоклітинної карциноми або базальноклітинної карциноми.

Акрохордон і папілома - не одне й те саме

Дуже часто пацієнти плутають поняття "акрохордон" і "папілома". Поширена помилка, що акрохордон - це і є м'яка висяча папілома. Насправді - це не так. Акрохордон - це твердий маленький шип, що фіксовано стирчить зі шкіри і несе загрозу злоякісного переродження. Папілома або фіброепітеліальний поліп - це м'яка пухлина, що вільно висить на ніжці і має доброякісний перебіг.

Порівнюючи акрохордон і папіломи, необхідно сказати, що за деякої візуальної схожості ці два новоутворення не мають спільного походження. Справжня папілома викликається винятково таким збудником як папіломавірус людини. Вірус акрохордона - це неіснуюча омана, оскільки шкірний ріг не має прямого вірусного походження. Однак присутність на шкірі вірусних папілом може стимулювати ріст акрохордона в довжину.

Види акрохордона

Залежно від причини походження, шкірний ріг буває двох видів:

  • первинний акрохордон (виник самостійно через процеси старіння і має найменший ризик малігнізації, тобто злоякісного переродження).

  • вторинний акрохордон (що виник на тлі запального процесу або наявності атипових клітин і супроводжується високим ризиком злоякісного переродження).

Визначити природу акрохордона, і як його прибрати, допоможе тільки гістологічне дослідження. Тому будь-якому методу лікування передує обов'язкова біопсія, в процесі якої новоутворення видаляється частково або повністю.

Чим небезпечний акрохордон (шкірний ріг)

Головна небезпека вторинного шкірного рогу полягає у швидкому зростанні в довжину та спонтанному злоякісному переродженні. Пусковим моментом до цих змін може стати травматичне пошкодження шкіри. Тому не рекомендується намагатися самостійно позбутися дефекту: змащувати їдкими розчинами, збривати лезом, зрізати ножицями тощо.

Крім хімічного опіку або механічної травми, подібні самостійні дії здатні призводити до місцевої кровотечі, інфікування м'яких тканин і запального процесу в зоні дефекту.

Однак найбільша небезпека криється в самостійному видаленні акрохордона, що має в основі ракові клітини. Позбавлений видимої частини, але залишений здебільшого під шкірою, шкірний ріг зі злоякісними елементами здатний безконтрольно метастазувати і наражати на небезпеку не тільки здоров'я, а й життя.

Діагностика акрохордона

Головне завдання людини зі шкірним рогом - своєчасно звернутися по допомогу на стадії маленького шипа, не задавнюючи процес. Завдання лікаря - визначити природу новоутворення і підібрати оптимальну лікувальну тактику.

Зазвичай акрохордони на шиї, обличчі та кінцівках звертають на себе увагу людини тільки тоді, коли починають заважати в побуті та погіршувати якість повсякденного життя. Під час консультації дерматолог виконує такі дії:

  • оптична, епілюмінесцентна та цифрова дерматоскопія акрохордона;

  • біопсія фрагмента рогової тканини;

  • гістологічне дослідження біоптату, що дає змогу визначити природу новоутворення (доброякісне або злоякісне) і визначитися з тактикою лікування.

Лікування акрохордона у Львові в Bogomolets Clinic

Лікарі нашої дерматологічної клініки ефективно і безболісно видаляють акрохордони у Львові на будь-якій ділянці обличчя або тіла. Усунути новоутворення в межах здорових тканин без ускладнень і ризику рецидивів допоможуть сучасні лікувально-діагностичні методи:

  1. Біопсія - лікування обмежується даним методом у тому разі, якщо після гістологічного дослідження в основі пухлини не виявляються ракові клітини.

  2. Лазерна коагуляція - обробка шкірного рогу лазерним випромінюванням. Після проходження декількох сеансів лазерної терапії вдається досягти випарювання зовнішніх рогових мас і склерозування судин, що живлять новоутворення. Курс лазерних процедур - це оптимальний вибір для ефективного видалення акрохордона великих розмірів на обличчі. Він повністю унеможливлює рецидиви, не потребує реабілітації та забезпечує чудовий естетичний результат без шрамів, підвищуючи еластичність і тургор шкіри.

  3. Електрокоагуляція - припікання акрохордона низькочастотним електричним струмом. Точковий вплив електрокоагулятором супроводжується помірними больовими відчуттями. Зате така процедура одноразова й економічна за ціною, повністю унеможливлює кровотечу і не викликає рубцювання.

  4. Кріодеструкція - обробка шкірного рогу рідким азотом, що має екстремально низьку температуру і викликає холодовий шок тканин. Після однієї процедури настає місцеве обмороження, яке протягом 1-1,5 місяців призводить до некрозу (омертвіння) і подальшої самоампутації новоутворення.

  5. Хірургічне видалення - радикальне висічення скальпелем у межах здорових тканин. Цей метод дає змогу за одну операцію позбутися великого акрохордона. Однак потребує накладання швів і реабілітаційного періоду до двох тижнів. Для профілактики виникнення післяопераційного рубця може знадобитися додаткове лазерне шліфування шкіри (фракційна абляція).

Найкращі дерматологи, хірурги-дерматоонкологи і патогістологи у Львові працюють в нашій клініці заради збереження здоров'я і краси людського тіла.

Довіряючи лікарям Bogomolets Clinic, ви отримуєте допомогу професіоналів і зберігаєте здоров'я на довгі роки вперед.

Лікування акрохордону

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог

Досвід 28 років, дерматовенерологія - вища категорія, онкологія - перша категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Відгуки пацієнтів

Залишити відгук
Всі відгуки
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записатись на консультацію