Лікування атероми у Львові

Атерома - це доброякісна пухлина сальної залози, утворюється через блокування вивідних каналів сальних залоз, що призводить до нагромадження сальної рідини, підшкірного жиру та ороговілих клітин шкіри. Атерома має наступні особливості:

  • у більшості випадків протікає як запально-інфекційний процес;
  • виглядає як підшкірна шишка з гладкою поверхнею, шкіра над якою незмінена або почервоніла;
  • може досягати значних розмірів;
  • з'являється як одиничний елемент, але також може з'явитися цілою групою з множинних пухлин;
  • може виникнути на обличчі та будь-якій частині тіла, яка відрізняється добре розвиненим сально-волосяним апаратом;
  • найчастіше зустрічається атерома на голові та на спині, а також на обличчі, шиї та статевих органах;
  • частіше хворіє шкіра, яка регулярно піддається травматизації (після гоління, видавлювання прищів);
  • і атерома, що з'явилася вперше, і атерома, що рецидивує, може свідчити про значне зниження імунітету;
  • атерому часто плутають з епідермальною кістою, але це різні новоутворення;
  • на відміну від епідермальної кісти, що повільно зростає, наповнена кератином і рідко потребує лікування, атерома не підлягає самостійному лікуванню, а видаляється тільки хірургом-дерматологом;
  • у рідкісних випадках спостерігається прорив сала і гною назовні, що свідчить про те, що атерома пройшла сама, однак втрачати час на очікування подібного самолікування не слід.

Раннє звернення до кваліфікованого дерматолога допомагає уникнути важких гнійно-септичних ускладнень, рецидивів і рубців.

Атерома на голові фото Bogomolets Clinic

Така пухлина проходить без сліду, якщо видалення атероми у Львові виконують дерматологи Bogomolets Clinic. Ми використовуємо можливості сучасної лазерної та малої хірургії, що дають змогу індивідуально підбирати оптимальний метод видалення в кожному конкретному випадку.

Чому виникає атерома

Атерома виникає внаслідок закупорки та запалення сальної залози вивідної протоки волосяного фолікула. Унаслідок закупорки злущеним епітелієм сальна залоза розтягується і збільшується, закриваючи протоку для виведення назовні себума або шкірного сала.

Сальна залоза, на відміну від потових залоз, запалюється дуже рідко. Але оскільки навіть в умовах закупорки продовжує функціонувати, тобто виділяти себум - то формує закриту капсулу зі сприятливим для інфікування жировим середовищем.

Що знаходиться всередині атероми?

Атерома шкіри являє собою капсулу, яка на різних етапах свого розвитку містить:

  1. секрет сальних залоз (шкірне сало);

  2. запальний інфільтрат (скупчення біологічної рідини, що складається з лімфи з домішками крові та під час запалення випотіває, тобто просочується з капілярів у порожнину капсули);

  3. гнійний інфільтрат (перетворення стерильного тканинного випоту в гній у разі занесення інфекції та розвитку інфекційного процесу).

Чим небезпечна атерома?

Деякі люди думають, що атерома - це рак. Це абсолютно не так. Оскільки, незважаючи на закінчення -ома, яке завжди присутнє в назвах пухлин, атерома - доброякісне, а не злоякісне новоутворення. Вона не здатна перероджуватися і давати метастази. Однак становить іншу небезпеку, а в деяких випадках і дуже серйозну:

  • атероми здатні рости і збільшуватися в розмірах;
  • за відсутності лікування схильні до запалення, приєднання бактеріальної інфекції - і, як результат, до нагноєння;
  • найважче ускладнення - це розвиток абсцесу або гнійної флегмони, коли гнійно-запальний процес поширюється на всі підшкірні структури;
  • при неадекватному видаленні схильні до частих рецидивів на тому ж місці;
  • атерома волосистої частини голови загрожує смертельно небезпечним тромбозом венозного синуса головного мозку;
  • розлитий гнійний процес може викликати інтоксикацію всього організму і небезпечний для життя сепсис (зараження крові).  

Чи потрібно видаляти атерому?

Кіста в стані запалення і гострої гнійної інфекції (абсцесу або флегмони) потребує екстреного хірургічного видалення. У важких випадках це допомагає не тільки зберегти здоров'я, а й врятувати життя людини.

Чи можна самому видалити атерому?

Видалення атероми - операція, яка вимагає від виконавця глибоких знань анатомії м'яких тканин і досконального володіння хірургічною технікою. Тому для проведення хірургічного втручання потрібно бути хірургом. А операція повинна виконуватися тільки в лікарні або спеціалізованій клініці. 

В іншому разі можна серйозно нашкодити собі або близькій людині. Тому не ризикуйте найдорожчим - приходьте на лікування до професійних хірургів-дерматологів.

Діагностика атероми

Діагностика кісти сальної залози на обличчі або тілі не становить складності для наших лікарів і відбувається на очній консультації, яка включає:

  • клінічний огляд з дерматоскопією;
  • біопсія і гістологічне дослідження (у разі неінфікованої кісти з підозрою на злоякісний ріст);
  • диференціальна діагностика із закритим комедоном (підшкірним прищем) при акне, ліпомою (жировиком), фурункулом (запаленням волосяного фолікула).

Видалення атероми у Львові в Bogomolets Clinic

Дерматологи львівської дерматологічної клініки проводять консервативне, оперативне та апаратне лікування атероми у дорослих і дітей:

  1. Медикаментозна терапія атероми - призначається на ранній стадії, коли ще не сформовано гнійне вогнище. Дає змогу купірувати запалення прийомом антибіотиків широкого спектра дії, фізіотерапією і накладенням антисептичних пов'язок. Однак пацієнти дуже рідко звертаються до лікаря на цій стадії.
  2. Хірургічне видалення атероми - висічення скальпелем під місцевою анестезією великих і ускладнених пухлин. За наявності абсцесу або флегмони операція обов'язково супроводжується дренуванням гнійної порожнини для адекватного відтоку гною і запаленого шкірного сала назовні. Потім відбувається санація порожнини, яка створює сприятливі умови для очищення і подальшого загоєння відкритої рани. Капсула сальної залози вилущується тільки після купірування запального процесу, щоб знизити ризик рецидиву. Оперативне лікування застосовується в 90-95% випадків.
  3. Лазерне видалення атероми - безболісна абляція (випарювання) лазерним випромінюванням невеликих атером на ранній стадії. Крім видалення, лазер також сприяє зняттю запалення і підсилює дію введених у капсулу кісти лікарських засобів. Оскільки лазер повністю випаровує патологічні тканини, не залишаючи матеріалу для гістологічного дослідження - цей метод рекомендується тільки за умови повної впевненості в поставленому діагнозі.

Що робити, щоб не з'являлися атероми? 

Хороший спосіб профілактики закупорки сальних залоз - це контроль сальності шкіри і дотримання особистої гігієни, особливо на проблемних ділянках. Ви дуже сильно допоможете собі та лікарю, який займатиметься вашою атеромою, якщо утримаєтеся від спроб самостійно видавити вміст кісти.

Дерматологи Bogomolets Clinic у Львові лікують атерому і завжди раді допомогти вам позбутися естетичних переживань, фізичного дискомфорту і можливої небезпеки для здоров'я. Повертати людській шкірі первозданну чистоту і здоров'я, наповнювати серця пацієнтів упевненістю в собі та радістю життя - наша рутинна практика і висока місія одночасно.

Лікування атероми

Популярні питання про Лікування атероми

Що буде, якщо не видаляти атерому?

Атерома може як зменшитись, так і збільшитись, запалитись, прорватися. Навіть при зменшенні атероми капсула не зникає, тому без хірургічного видалення утворення не зникне.

Чому росте атерома?

До цього призводить ряд факторів: підвищене потовиділення, недостатня гігієна, вузькість проток сальних залоз, індивідуально обумовлена висока в'язкість шкірного сала, хронічна травматизація шкіри, гормональні порушення, обмороження та опіки.

Лікарі, що надають цю послугу

Детальніше
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог

Досвід 28 років, дерматовенерологія - вища категорія, онкологія - перша категорія

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Відгуки пацієнтів

Залишити відгук
Всі відгуки
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записатись на консультацію