Лікування склеродермії у Львові
Склеродермія, також морфея і системний склероз, - це рідкісне захворювання сполучної тканини, яке належить до колагенозів (ревматичних хвороб) і має хронічний перебіг. Вона є аутоімунним захворюванням, але при цьому не передається у спадок.
Склеродермія - це, по суті, затвердіння шкіри. Але, крім шкіри, хвороба впливає на роботу опорно-рухового апарату та життєво важливих органів. Склеродермія на обличчі навіть змінює його вираз, роблячи маскоподібним і надаючи тонких, злегка привітних рис.
Команда дерматологів Bogomolets Clinic проводить комплексне лікування склеродермії у Львові, яке допомагає уповільнити розвиток фіброзних змін шкіри та не допустити переходу місцевого процесу в системну форму.
Причини склеродермії
Етіологія захворювання не встановлена. Однак помічено, що на розвиток цієї патології впливають цитомегаловірус (людський герпесвірус 5 типу), рикетсії (бактерії, що переносяться через укуси кліща) і химерні клітини (носії аномалії ДНК). Генетична аномалія виникає спонтанно в момент зачаття, ембріонального розвитку або вже в дорослому організмі.
Розвиток фіброзних змін стимулюють травми, переохолодження, стрес, перенесення інфекційних захворювань (грипу, пневмонії) і контакт із хімічними речовинами на виробництві: епоксидними смолами, вінілхлоридом (ПВХ), ароматичними вуглеводнями та продуктами горіння.
Затвердіння і потовщення шкіри при склеродермії відбувається з двох причин:
- аномально надлишковий синтез і відкладення колагену (фіброз);
- порушення периферичного кровообігу на рівні мікроциркуляції (склероз).
Склеродермія у дітей до 14 років зустрічається рідко, проте протікає з глибоким тотальним ураженням шкіри, атрофією м'язів і вираженим обмеженням рухливості суглобів.
Вік найбільшої захворюваності - це 20-50 років. Жінки хворіють приблизно в 3 рази частіше за чоловіків, у міру дорослішання і досягнення жіночої фертильності це співвідношення збільшується до 8 разів.
Симптоми склеродермії
Кожна людина, що має склеродермію, відчуває основні симптоми:
- щільний і блискучий набряк шкіри;
- затвердіння і відчуття стягнутості шкіри;
- фізичний дискомфорт або біль;
- ефект маски і відсутність міміки (шкіра стає нездатною збиратися в складки);
- поява множинних розширених капілярів (телеангіектазій);
- поява вогнищ гіперпігментації (потемніння) або депігментації (знебарвлення).
Ураження завжди розвивається симетрично. Зазвичай локалізується на обличчі, кистях рук і передпліччях, гомілках і стопах ніг.
Після шкіри склеротичний процес поширюється на підшкірну жирову клітковину, м'язи, слизові оболонки. Це проявляється стоншенням пальців рук і малорухомістю суглобів, погіршенням роботи шлунково-кишкового тракту, легенів, серця і нирок.
До загальної симптоматики належить нездужання, слабкість, підвищення температури тіла, підвищена чутливість до холоду.
Види склеродермії
Розрізняють два основні типи захворювання:
Локалізована склеродермія або морфея - місцева форма, яка вражає будь-яку ділянку тіла або кінцівки. Проявляється круглими плямами та опуклими бляшками. За ранньої діагностики та адекватного лікування переходить у тривалу ремісію.
Системна склеродермія або системний склероз - важка генералізована форма, що означає склерозно-фіброзні зміни тканин в усьому організмі та потребує постійного лікування. Цю форму характеризує так званий CREST синдром, який має на увазі такі ускладнення: кальциноз тканин (C), синдром Рейно (R), езофагіт (E), склеродактилія (S) і телеангіектазії (T).
Чим небезпечна склеродермія
Твердіючи та підтягуючись, шкіра неминуче впливає на анатомічне розташування та функціонування судин і органів.
Ускладнення склеродермії можуть мати найрізноманітніший ступінь тяжкості: від розвитку карієсу зубів і розладів травлення до обмеження рухливості суглобів, гангрени пальців і відмови нирок.
Медицина не може скасувати руйнівну дію хвороби на організм. Але вчасно виявити ускладнення, адекватно лікувати і в підсумку зберегти функції органів - це в силах лікаря і пацієнта. Саме тому, маючи склеродермію шкіри, так важливо пройти консультацію дерматолога та обстежити органи-мішені.
Діагностика склеродермії
Дерматолог діагностує склеродермію на підставі дерматоскопії, даних анамнезу та розгорнутої лабораторної діагностики, яка включає такі аналізи крові як ревмопроби та скринінг системних захворювань сполучної тканини.
Диференціальна діагностика необхідна на відміну алергічного дерматиту, псоріазу. При підозрі на порушення роботи внутрішніх органів наші дерматологи направляють пацієнтів на дообстеження до суміжних фахівців: імунолога, ревматолога, кардіолога, гастроентеролога, нефролога, пульмонолога.
Лікування склеродермії у Львові в Bogomolets Clinic
На сьогоднішній день немає універсальної терапії, яка могла б цілеспрямовано регулювати розвиток фіброзно-склерозних змін тканин. Тому в нашій клініці лікування склеродермії у дітей та дорослих завжди орієнтоване на корекцію роботи тих органів, які зараз уражені. Зокрема шкірного покриву.
Лікування склеродермії шкіри – це комплексний та тривалий, а в деяких випадках і безперервний процес, який складається з 6 та більше курсів з інтервалом 1-2 місяці. Ми індивідуально підбираємо комплексну терапію у Львові, яка особливо ефективна на ранніх стадіях склеродермії, коли фіброз та склероз ще не розвинулися. Зокрема проводимо наступні процедури:
- Ферментотерапія (фермент лідазу для зменшення надлишкового синтезу колагену та фібриногену в організмі).
- Антибактеріальна терапія (антибіотики ряду пеніциліну для придушення бактеріальної інфекції).
- Судинна терапія (актовегін, пентоксифілін, мілдронат, нікотинова кислота для покращення мікроциркуляції).
- Фізіотерапія (PUVA-терапія, лазерна терапія, ультразвукова терапія та електрофорез для покращення трофіки тканин та корекції аутоімунного процесу).
Профілактика склеродермії
Після комплексної терапії та покращення стану шкірного покриву потрібно проходити 2-3 курси лікування склеродермії на рік для профілактики. Це допоможе уповільнити прогресування хвороби, запобігти або надовго відстрочити рецидиви та тяжкі ускладнення.
Звертайтеся до професіоналів дерматологів Bogomolets Clinic, що проводять профілактичні процедури та лікування склеродермії у Львові. Які нададуть вам можливість жити повноцінним життям без хвороби.
Популярні питання про Лікування склеродермії
Який орган найчастіше уражається при системній склеродермії?
З внутрішніх органів при склеродермії найчастіше уражаються нирки, легені, серце. Зміни у яких призводять до зниження всіх функцій органу. Наприклад, при ураженні нирок це проявляється наростанням ниркової недостатності. В результаті розвивається загальна інтоксикація організму у поєднанні із втратою білка.
Ціни на Лікування склеродермії у Львові
Записатись на консультаціюЛікарі, що надають цю послугу
ДетальнішеЗаписатись на прийом
Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології