Кріохірургія в Львове
Лікування холодом – це перевірена та вдосконалена часом класика, яка активно застосовується в сучасній дерматології. В залежності від мети, таке лікування буває терапевтичним (кріотерапія) або хірургічним (кріохірургія).
Досконало володіючи методикою кріолікування, лікарі-дерматологи BOGOMOLETS CLINIC у Львові в щоденній практиці успішно використовують і кріотерапію, і кріохірургію. Як і традиційна хірургія, кріохірургія діє локально і не чинить системного впливу на організм.
Що таке кріохірургія?
Кріохірургія – це малоінвазивна апаратна методика, яка видаляє патологічну тканину новоутворень за допомогою заморожування рідким азотом екстремально низької температури до -196°С.
Кріохірургія проводиться тільки досвідченим фахівцем після повного обстеження та діагностики пацієнта. Адже рідкий азот – це та речовина, котра здатна позитивно впливати на організм людини тільки в професійних руках лікаря. Він може як зберігати, так і руйнувати живі тканини – все залежить від лікувальної мети.
Показання до проведення кріохірургії
Застосування кріохірургії в дерматології дозволяє швидко і безболісно позбутися багатьох проблем зі шкірою – як суто естетичних, так і досить серйозних:
Дерматози – сонячне лентиго, акне (вугрова хвороба), розацеа (рожеві вугри), червоний плаский лишай, гіпертрофічні та келоїдні рубці.
Доброякісні новоутворення – бородавка, кератома, дерматофіброма, папілома, родимка (невус), ксантома, ксантелазма контагіозний молюск, аденома сальної залози.
Передракові новоутворення – актинічний кератоз (сонячний кератоз), хвороба Боуена.
Злоякісні новоутворення на початкових стадіях – базаліома, плоскоклітинний рак шкіри, саркома Капоші на фоні ВІЛ-інфекції (тільки якщо пухлина має поверхневий неінвазивний ріст в межах епідермісу і підтверджена патогістологічною діагностикою).
Чи боляче проходити кріохірургію?
Видалення рідким азотом невеликих утворень добре переноситься і не викликає істотних больових відчуттів, адже наднизька температура забезпечує супутній знеболюючий ефект:
під час процедури пацієнт може відчувати легке печіння або поколювання;
додаткова анестезія може знадобитися тільки за індивідуальними показаннями у випадку низького больового порогу або видалення великого за розмірами новоутворення;
хірурги-дерматологи нашої клініки в роботі з пацієнтами використовують безпечні та ефективні анестезуючі препарати місцевої дії.
Переваги методу кріохірургії
Кріохірургія як малоінвазивна методика має низку важливих переваг, які можуть мати вирішальне значення при призначенні пацієнтам літнього віку або зі складним анамнезом:
дозволяє видалити новоутворення шкіри за одну процедуру;
не викликає вираженого болю, крововтрати, ризику інфікування та інших побічних ефектів, якими супроводжується звичайна хірургічна операція;
достатньо комфортна процедура, яка не потребує знеболення (місцева анестезія використовується за бажанням пацієнта);
діє місцево і не зачіпає здорові тканини, які розташовані поруч;
може виконуватися у делікатних зонах обличчя (на повіках);
проводиться амбулаторно і після лікування пацієнт одразу повертається додому;
є лікуванням вибору для тих пацієнтів, у яких новоутворення має важкодоступну локалізацію і тому звичайне хірургічне втручання є складним або ризикованим.
Як підготуватися до кріохірургії
Кріохірургічне видалення новоутворень не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки – достатньо обговорити з дерматологом індивідуальні особливості організму:
якщо вам призначили кріодеструкцію бородавок, кератом або інших новоутворень – до проведення процедури утримайтеся від використання будь-якої доглядової косметики;
якщо у вас хоча б раз виникала алергічна реакція на холод – розкажіть про це дерматологу до того, як приїдете на процедуру;
якщо ви маєте схильність до поганого загоєння ран або рубцювання шкіри (зокрема, через вегетаріанський спосіб життя або порушення кровообігу внаслідок цукрового діабету) – обов’язково повідомте про це лікаря.
Як проводиться кріохірургія у Львові в Bogomolets Clinic
Кваліфіковані хірурги-дерматологи львівської клініки виконують кріодеструкцію рідким азотом, застосовуючи глибокі знання анатомії шкіри та патології новоутворень і використовуючи сучасне технологічне обладнання. Процедура кріохірургії ділиться на наступні кроки:
кріодеструктор працює з чистою і сухою шкірою;
за допомогою спеціального наконечника рідкий азот потрапляє безпосередньо на патологічне вогнище;
виникає контрольований холодовий опік – і тканини новоутворення швидко та глибоко заморожуються;
після повільного відтавання патологічна тканина некротизується (відмирає);
на місці шкірного новоутворення залишається невеликий водяний пухир або суха кірочка, яка з часом самостійно відпадає.
Чи має кріохірургія побічні ефекти
Незважаючи на високий профіль безпеки навіть для дітей і літніх людей, а також відсутність серйозних протипоказань, кріодеструкція може викликати місцеві побічні ефекти, серед них:
почервоніння і утворення водяного пухиря (як після термічного опіку);
набряк м’яких тканин;
втрата чутливості в зоні обробки;
зміна кольору шкіри (гіпопігментація);
локальне випадіння волосся;
виразкування поверхневих шарів шкіри;
рубцювання шкіри.
Проте цих небажаних явищ можна уникнути, якщо завчасно попередити хірурга-дерматолога про особливості своєї шкіри та стан здоров’я, а також дотримуватися рекомендацій щодо постпроцедурного догляду.
Як доглядати за шкірою після кріохірургії
Дотримання рекомендацій лікаря-дерматолога і правильний післяпроцедурний догляд допоможуть уникнути небажаних явищ та прискорять відновлення шкірного покриву після процедури кріохірургії:
догляд за шкірою, що була заморожена, включає щоденні стерильні перев’язки з обробкою антисептиком;
час загоєння для обличчя та голови становить 2-4 тижні (для тіла трохи довше);
для прискорення регенерації шкіри після відпадіння кірочки лікар може порадити нанесення засобів з декспантенолом (Бепантен, Пантенол);
при схильності шкіри до рубцювання може бути призначений засіб проти рубців (Контрактубекс).
Кріохірургія у Львові в дерматологічній клініці – це ефективна і безпечна альтернатива інвазивному оперативному втручанню. Вона рекомендована пацієнтам з доброякісними дефектами шкіри та поверхневими злоякісними новоутвореннями на ранніх стадіях, коли важливо знизити навантаження на організм і швидко відновитися.
Щоб дізнатися, чи підходить таке лікування саме вам, ви можете записатися на консультацію за телефонами, вказаними на сайті. Не залишайтеся наодинці з проблемою – дерматологи нашої клініки допоможуть вам не розгубитися серед великої кількості лікувальних методик та зробити правильний вибір.
Популярные вопросы о Кріохірургія
Кому не можна робити кріохірургію?
Кріотерапія протипоказана і не рекомендується при наступних захворюваннях:
- Внутрішнє онкологічне захворювання.
- Гострі запальні процеси.
- Алергічні реакції на холод.
- Відкриті рани на ділянках впливу.
- Атеросклероз.
Що краще лазер чи кріодеструкція?
Обидві процедури здатні швидко і практично безболісно позбавити вас новоутворень. Однак кріодеструкція ефективна тільки, якщо йдеться про невеликі родимки або бородавки. Якщо розміри новоутворення значні, якщо у них глибоке коріння, то краще віддати перевагу лазеру.
Для цього необхідно пройти консультацію у лікаря-дерматолога, який визначить, який тип лікування кращий.
Записаться на прием
Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии