Лікування ангімоми (червоних родимок) в Львове

Ангіома або червона родимка - це поверхневе новоутворення, яке часто трапляється і повністю складається з найдрібніших кровоносних судин. Найбільше занепокоєння викликає неприродний колір такої родимки, що складається з усіх відтінків червоного. Особливо в тих випадках, коли присутність цього дефекту на шкірі супроводжується підвищеним подразненням і кровоточивістю.

Ангіома (червона родимка) фото Bogomolets Clinic 

Дерматологи Bogomolets Clinic у Львові мають секретну зброю, завдяки якій дитяча та доросла шкіра позбувається вроджених і набутих ангіом. Секрет полягає в більш ніж 20-річному професійному досвіді та чуйному ставленні до пацієнтів. Зброєю є лазерний промінь, який перемагає ангіоми в дітей і дорослих без болю і травмувальних розрізів - а головне, без сліду і рецидивів.

Ангіома - розростання судин у вигляді червоної родимки 

Ангіома шкіри, також червона родимка, судинна родимка - це доброякісне судинне новоутворення, що сформоване капілярами і виникає на шкірі та слизових оболонках у дітей і дорослих. У більшості випадків є вродженими, але також можуть спонтанно виникати в різні періоди життя. 

Ангіома шкіри має вигляд маленької плоскої крапки або злегка випуклої краплі діаметром від 2-3 мм до кількох сантиметрів із гладкою або горбистою поверхнею. Улюблені місця локалізації - обличчя, шия, груди, спина, руки. Найчастіше з'являється як одиничне судинне утворення, але можливі множинні варіанти (від двох штук до кількох десятків).

Причини виникнення ангіоми шкіри

Виділяють наступні причини появи ангіоми на шкірі:

Вроджена ангіома у немовляти 

Виникає через надмірно активний ангіогенез під час внутрішньоутробного розвитку плода. Такі утворення можуть проявитися з самого народження та мати гемангіомоподібну структуру.

Набута ангіома у дітей підліткового віку і дорослих

Зазвичай має характер точкових або зірчастих утворень і може виникнути внаслідок:

  1. Травматичних ушкоджень шкіри: Удари, подразнення або інші травматичні впливи можуть сприяти розвитку ангіоми.
  2. Гормональних змін: Зміни в гормональному фоні, особливо в період підліткового зростання або вагітності, можуть впливати на формування цих утворень.
  3. Порушення роботи органів травної системи: Деякі захворювання, пов'язані з травленням та обміном речовин, можуть викликати розвиток ангіоми.

Види ангіом шкіри

Залежно від структури, ангіоми класифікуються на такі види:

  • Проста або капілярна ангіома - найпоширеніший вид, що виникає внаслідок надмірного росту молодих капілярів (найдрібніших судин організму). Частіше локалізується на шкірі, рідше на слизових оболонках. Залежно від типу капілярів, має яскраво-червоний (артеріальна ангіома) або багряно-синій (венозна ангіома) колір.
  • Печериста або кавернозна ангіома - виглядає як м'який еластичний вузол і складається з наповнених кров'ю порожнин.
  • Гілляста ангіома - рідкісний і небезпечний варіант, що являє собою переплетення пульсуючих судин. Зазвичай розташовується на обличчі, верхніх або нижніх кінцівках. Травматизація загрожує масивною кровотечею.
  • Павукоподібна або зірчаста ангіома - новоутворення з папулою в центрі та численними звивистими капілярами по периферії. Найчастіше виникає у дітей унаслідок мікротравм шкіри, а також вагітних і жінок, які приймають комбіновані оральні контрацептиви, через підвищення рівня естрадіолу (жіночого гормону).
  • Стареча або сенільна ангіома - найпоширеніший вид, розвивається тільки в дорослих, старших за 40 років.

Чим небезпечна ангіома 

Ангіоми на шкірі розташовані поверхнево, а тому не перероджуються і не становлять небезпеки для здоров'я. Більшість ангіом є виключно косметичним дефектом. Але якщо новоутворення опукле, то випадкова його травматизація може призвести до капілярної кровотечі, яку дуже важко зупинити в домашніх умовах. 

Довгий час існувала думка, що червоні родимки на тілі з'являються внаслідок захворювань внутрішніх органів. Однак таке судження справедливе лише частково. Оскільки тільки множинні капілярні ангіоми та павукоподібні ангіоми свідчать про можливу наявність хвороб печінки або підшлункової залози на тлі зловживання алкоголем.

Діагностика ангіоми

Основний і безпомилковий метод діагностики ангіоми на обличчі й тілі - це клінічний огляд і дерматоскопія з фотофіксацією на планшеті. Ангіома на фотографії має вигляд краплі крові, а дерматоскоп під 10-кратним збільшенням дає змогу роздивитися сплетіння безлічі дрібних капілярів у вигляді клубочка.

За необхідності пацієнту призначається консультація лікаря суміжної спеціальності, яка також проходить у нашій клініці: гастроентеролога, гепатолога, гінеколога. Спеціаліст може призначити додаткові аналізи та дослідження: біохімію крові, печінкові проби, УЗД органів черевної порожнини.

Лікування ангіоми в Bogomolets Clinic у Львові 

Дерматологи львівської клініки проводять видалення ангіоми лазером як найсучасніший і найефективніший метод лікування.

Проникаючи в шкіру без прямого контакту, розрізів і болю, лазерне випромінювання вибірково поглинається червоними кров'яними тільцями. Внаслідок такої взаємодії кров у судинах новоутворення згортається, призводячи до коагуляції (склеювання судинних стінок) і регресії патологічного вогнища. А завдяки поверхневому розташуванню ангіоми на тілі, лазеротерапія не залишає рубців. Для запобігання опіку і поліпшення регенерації після кожного сеансу на шкіру наноситься мазь Бепантен (декспантенол).

На відміну від гемангіом, які вимагають проходження курсу лазерної терапії з кількох сеансів, ангіомам для повного зникнення зі шкіри буває достатньо одного сеансу.

Після лазерного видалення немає жодних обмежень щодо догляду за шкірою. Оброблену ділянку можна піддавати гігієнічним і тепловим процедурам (ванна, сауна, басейн).

За індивідуальними показаннями замість лазерної коагуляції пацієнту може бути рекомендована альтернативна методика:

  • електрокоагуляція (припікання електричним струмом);
  • радіохвильове видалення (випарювання високочастотним радіоножем);
  • кріодеструкція (руйнування рідким азотом).

Профілактика ангіом

Ці прості кроки можуть допомогти зберегти вашу шкіру та уникнути ускладнень з ангіомами.

  • Обмежте перебування на сонці: використовуйте креми з SPF та носіть захисний одяг.
  • Будьте обережні та уникайте травм: запобігайте випадковим ушкодженням шкіри, уникаючи травматичних ситуацій.
  • Приділяйте увагу змінам ангіомами: слідкуйте за збільшенням, змінами кольору, свербіжем чи болем.
  • Проводьте медичні огляди у дерматолога: регулярно консультуйтеся з лікарем для виявлення змін та професійного огляду.
  • Реагуйте на сигнали: якщо є будь-які підозри, швидше звертайтеся за допомогою.

Життя і здоров'я людини - найбільша цінність для нас. Ми готові захищати цю цінність, застосовуючи наші професійні досягнення та сучасні технології.

Лікування ангімоми (червоних родимок)

Популярные вопросы о Лікування ангімоми (червоних родимок)

Чому росте ангіома?

Джерелом розвитку новоутворення у дорослому віці є фетальні персистуючі анастомози, розташовані між венами та артеріями. Розростання судин доброякісної пухлини призводить до зростання її самої.

Чи може відбуватися кровотеча з ангіоми?

Так, ангіома може кровоточити, особливо якщо вона розташована на поверхні шкіри або слизових оболонок і піддається травмам, пошкодженням або надмірному тертю.

Записаться на прием

Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии

Отзывы пациентов

Оставить отзыв
Все отзывы
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записаться на консультацию